Guantanamossa puolet syyttömiä

Guantanamossa puolet syyttömiä?
http://www.yle.fi/uutiset/haku.php?action=page&id=209027&search=Al-Qaida

Raportti perustuu hallituksen virallisiin asiakirjoihin yli 500 vangista. Raportin tehneet asianajajat edustavat kahta Guantanamon vankia.
3125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"sivullisia ohikulkijoita"!

Äänestä
  • Yhden taksikuskin kaveri oli Taleban ja se joutui siksi 2½ vuodeksi Guantamoon. 50 % ei ole ainakaan syyllisiä sanoon Guantamon 2 asianajaajaa (jenkkejä/huippuasianajajia, jotka tekee sitä palkatta)

    Äänestä

Kyseleppä suomen vankien mielipidettä, kaikki on takuulla syyttömiä. Mee nyt muualle jauhaan paskaa taas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


YLE uutisoi kirjoitti:

Guantanamossa puolet syyttömiä?
http://www.yle.fi/uutiset/haku.php?action=page&id=209027&search=Al-Qaida

Raportti perustuu hallituksen virallisiin asiakirjoihin yli 500 vangista. Raportin tehneet asianajajat edustavat kahta Guantanamon vankia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu