ettekai vaan töissä ole, kun niin hiljaista :=)))
Mä tuossa ihan rauhallisesti join kupposen teetä ja lueskelin päivän lehteä. En tiedä... meniskö vielä vähän pötkölleen ja lähtis pienelle lenkille sitten, vaiko tekiskö toisinpäin :=))
Miten joku jaksaa olla jossain hikisessä duunissa, varsinkin kun ulkona aurinko paistaa täydeltä terältä.
Mä aion ainakin vaan naatiskella. Tehkööt työt ne joilla on siihen intoa :=)))))
Mä tuossa ihan rauhallisesti join kupposen teetä ja lueskelin päivän lehteä. En tiedä... meniskö vielä vähän pötkölleen ja lähtis pienelle lenkille sitten, vaiko tekiskö toisinpäin :=))
Miten joku jaksaa olla jossain hikisessä duunissa, varsinkin kun ulkona aurinko paistaa täydeltä terältä.
Mä aion ainakin vaan naatiskella. Tehkööt työt ne joilla on siihen intoa :=)))))
Vastaukset 51
Vanhimmat
ei töitä epämääräsen pitkällä saisarlomalla.
ajattelin minäkin pitää lomaa.
Hyvä että juttukavereita sitten riittää, ettei tarvi itsekseen alkaa puheleen :=))
pitäs varmaan anoa eläkkeelle, mutta katsotaan mitä tulevaisuus tuo tullessaaan.
ihan vakavissaan ollaan, niin terveyshän on kaiken A ja O. Ennen töissä kun sairaana kotona :=))
Mutta eläkkeelle pitäis ihmisen päästä viimeistään kun on 35 vuotta ollut työelämässä.
Mä en ole galileoo sun kans paljon jutustellut, mut mua ei kannata aina kovin todesta ottaa, kun vähän huuhaahullu olen. En halua pahoittaa kenenkään mieltä :=))))
Muilla paltoilla voin puhua enemmän asiaakin mut huuhaalla ihan huuhaata (tai väliin taitaa tulla vahingossa vähän totuudenkin siementä) :=))))
juttuihin tällä palstalla .Pyydän anteeksi jos olen antanut sellaisen kuvan.
kysyin vaan varmuudelta. Mitään anteeksipyydettävää ei ole :=)))
Sinulla vaan jotenkin sellainen maltillinen tapa kirjoittaa, et usein olen miettinyt uskaltaako sinulle kirjoittaa mitä sattuu, kuten mun tapaani kuuluu.
Mutta hyvä.. tästä lähtien en mieti :=)))))
sitte passaa kirijoottaa mitä sattuu, minoon totinen!
kertaa multa kysytään ymmärkö millä palstalla kirjoitan.
sen olen kyllä huomannut :=)))
Joko lady on laittanut ehostukset naamaan?
Mä ajattelin lähteä nyt suihkuun ja olla freesinä ihan koko päivän. Suihkunraikaana, rexonalla pestynä :=)))
asiaa positiivisesti :=)))
Tässä kävi sitten niin, et me tulemme aina muistamaan toisemme, kun minunkaan ei ole koskaan tarvinnut tällaista asiaa kysyä eikä sinulta ole koskaan kysytty :=))))
Tällä palstalla on Maltti-nikki myös. Teissä on jotain samankaltaista :=))))
Sanoisin että eroa on kun yöllä ja päivällä.Jos mun pitäis verrata itseäni johonkin se ei kyllä tulis ensinmäisenä mieleen.
älä hyvä immeinen ittees pilloo hermothan sulla tuossa männöö eikä sust oo kohta mittään illoo :=))))
Nyt mä annan hyvän ohjeen. Ala ensin nauramaan ja naura niin paljon et se muuttuu itkuks :=))
En totisesti ymmärrä sitä ajatuksen juoksua mikä asettaa mut ja maltin samalle viivalle
mä alan nyt seuraamaan ja vertaamaan vähän tarkemmin teitä kun mulla on tätä aikaa :=)))
Se naisen logiikka on niin ihmeellistä, et ei sitä voi tajuta niillä miesten parilla aivosolulla jotka siellä haarojen välissä on :=))))
Hupsista :=))))
ja naismaiseen tapaan isketään heti vyön alle.Onnea vaan seurannalle,toivottavasti se tuottaa tulosta.Saan varmaan kirjallisen anteeksi pyynnön, mutta sitä odotellessa yritän hankkia lisää aivo soluja.
profiiliis ja osoitehan siellä oli.
Jos mulle tulee kamalan pahat omantunnontuskat, niin heti kirjuutan sulle :=)))
Mihinkäs sitä naiset muuten tähtäis kun miesten vyön alle. Sehän ihan mielenkiintoinen paikka :=))
Nyt typy tukkii suun ja lähtee raittiiseen ulkoilmaan et saisin nämä omatkin, jo vähän näivettyneet aivosolut jotenkin toimimaan :=)))
hyvät tuulettumiset.
nyt tiedän sun toisen nikkis, mut en kerro kenellekään :=))))) Moikkelis.
kärryiltä niin että kolina kuuluu.Minkä toisen.
sitte ankarasti kannustaa kaikkia työn raskauttamia?;)))
Mä just mietin kans, että kyllä olis mukava mennä kemalleen viälä hetkeksi, mut sitte pitäis herätä uudestaan ja se ei oo niin kovin häävistä...
Keitin kahvit ja yritän virkistyä;(
niin mulle opetettu jo nuoresta pitäen :=)))
Huhhuijaa... Oliskohan jääkaapissa mitään herkkua kun en ole ehtinyt kiireiltäni vielä edes syömään :=)))
Kahvista tykkäisin, mut ei sovi mulle :=((
Juodaan ja syödään a-v ensin ja sit pikku kauneustorkut taas väliin.. :=)))
mun täytyy ruveta tuunaamaan naamaani;)))
Ei se kahvi enää mullekaan sovi, juon kuitenki...
Ei mua yleensä näin paljoo väsytä, mutta ny toi tauti vissiin vaatii veronsa...
naamaas alat puunaamaan. Etkait aio rasittaa ittees lähtemällä ihmisten ilmoille??
Älä ihmeessä lähde. Lenkille voi kyllä mennä ilman räpsyväriäkin :=)))
Ja.. jos sulla flunssan poikasta, niin sisällä täytyy pysyä ja juoda kuumaa rommikaakaota. Se on paras lääke. Jos ei rommia satu olemaan niin sen voit kipaista hakeen ilman räpsyväriä kunhan paat aurinkolasit päähän :=)))
puunaa, mä tuunaan;))) Eikä tää oo mikään lenssunpoikanen, helvetillinen räkätauti, jota oon sairastanu pian viikon... Rommia en pysty juomaan, en edes lääkkeeksi, sikäli vaikee tapaus;) Ei votka auttais? Ja iliman meikkiä mie en lähe, mihkään;)))
http://www.uutislinkit.com/
Netello.com Uutislinkit tänään 25.9.2006
tuossa linkissä. Blair suositumpi kuin Brown?
Pitääpä alkaa lukeen vähän tarkemmin uutinen.
Sehän koskee meitä jokaista suomalaista :=))))))
NAITATTAA JA KUN AATTELEEKIN TÖITÄ NIIN PYÖRRYTTÄÄ.
Nyyperilleki! Moneskos pannullinen sulla on jo menos?;)))
vasta HUOMENIA sinne naapuriin voi olla että tänään käyn vesitorninmäellä.
nyt on nyyperi pahasti sun asiat.
Töitä ei kannata sit ajatella lainkaan. Syötävää löytyy kait kaapista, mut tuota.. nait..vaa...
Siinä onki ropleema, jos ei ole kotona saatavilla :=(((
Hmmm... minä olen kyllä yleensä aika avulias nainen kaikin puolin.. Aikaakin olis, mutta oot vähän liian pitkän matkan päässä. Ja jos sinne asti lähtisin, miehen pitää kyllä olla "sen" väärti. Olisitko sitä Nyyperi? :=))))))
sä sieltä? Muista ottaa nappo mukaan;))) Käviksä viälä siälä huutokaupas? Kovasti oli kuulemma väkiä ollu, sitä en tiedä, kuinka kauppa kävi...
JOS KUITENKIN HOITELEN KÄSITÖINÄ PAHIMMAN PAINEEN.
Kyllä tästei ny tuu yhtää mitää, vaikka kuinka yrittääs, on niin rätvänääsen näköönen... Sei tua lenssu tee yhtää hyvää ikääntynehemmän naisihimisen ulukomuarolle. Pitääs saara uus naama! Laitettihinko siälä, mihinä sää Typy ne uuret utarehet asennutit, uusia naamoja?
tosiaan hoitaa pahimmat paineet käsityönä.
Kenelläkään naiselle ei olis kiva joutua sen pahimman paineen alle :=))))
ja arvaas mitä? Mun utareista otettiin ihan valokuvakin :=)))
Lekuri aikoi mennä pariks kuukaudeks keski-eurooppaan töihin ja mun tissien kuva saattaa olla seuraavassa voguen kansikuvassa :=)))
Tekis varmaan sun nassusta entistäkin paremman näköisen. Parhaita plastiikkakirurgeja :=)))
niin hyvät uterehet tuli, jotta oikeen lehtehen pääsit?! Notta rintakuva?! Kyllä mää tairan käyrä tuan naamani kans samas paikas;) Ja kyllä nuata uterehiaki sais vähä pykätä... nostaa ny kumminki;)))
sieltä apu saatavilla elimeni mitta kyllä riittää ja siitä voisi pätkän lahjoittaa toisellekin.
eikö asessorini voitaisi jäykistää pysyvästi
sinähän alat mennä jo liian pitkälle, kun jatkuvaa seisontaa oot vailla.
Ei sellasia leikkauksia tehdä :=)))
Eikö sullekin riitä se aamukangistus, kun et ihan niin nuorikaan enää ole :=)))
EIKÄ TULLUT OTETTUA SAMMON SEIONTA VAKUUTUSTA.
AJATELEPPA KUN IKIKANKEALLA KALULLANI TYÖNTELISIN SINUA NIIN KUOLEMAHAN SIINÄ KORJAISI
MIKÄ OLISIKAAN IHANAMPAA KUIN RETKAHTAA SILIKOONIESI VÄLIIN JA JÄTTÄÄ TÄMÄ KYLMÄ MAAILMA
nyt nyyperi sefu kohta vie nää tseksi palstalle :=))
Nyt tulee diagnoosi: Nyt on käynyt nyyperi niin, et sulle iskenyt myöhäiskeski-iän riisi.
Eihän tuollainen seis.. minen olis enää normaalia. Aika ikäväksi kävis elämä kun joutuis väljissä pellehousuissa lopun ikää kulkemaan :=((
Toisaalta... tuollainen väliaikainen jämäkkä asento on mahdollista joskus myös ikäisilläsikin miehillä väärässä paikassa, väärään aikaan ja väärän naisen kanssa :=))
Ja mun silikonit on niin piukat et ei niin pienipäistä miestä olekaan joka niiden välissä vois jättää kylmän maailman.
Nimittäin selällään maatessanikaan ne eivät repsahda milliäkään sivulle :=)))
ei kuule paljon vaihtoehtoja ole. Joko raadat tai monoa tulee:(( Aika ei sentään töissä käy niin pitkäksi kuin jos vaan kotona makoilisi. Mikään ei kuule ole niin kamalaa, kun että on köyhä ja käy aika pitkäksi!
PS Muista nyt edes pistää makuuhaavakello päälle kuten U. Turhapuro aikanaan ;-))
sinä työn raataja :=((
Miksikähän mua alkoi melkein itkettämään heti kun näin nimen työn orja? Tuossa nimessä on jotain niin traagista. nyyh.. :=((
Just tulin muuten tuolta auringosta. Et kuule usko et oli ihana ilma. Ajattelin kävellä vaan tunnin lenkin mut se venyikin kolmeks tunniks :=))
Nyt vois mennä makoileen taas vähäks aikaa. Ei niitä makuuhaavoja kuules ehdi tuleen :=))
Ihanaa olla köyhä ja vähän vaikka kippeekin. Aina se työolot voittaa :=)))))
Sairaslomalla ollaan täälläkin.Tuli kylkiluun murtuma fillarilla pimeellä ajelles.No,kyllähän se olo taas pikkuhiljaa paranee;=)))
Tää on eka ja vika viestini haahuulle tänään.Toipumisia sinulle! T:SY ja DOE.
että silleen meet ajeleen. Eikä tietenkään kypärääkään ollut päässä, eikä fillarissa valoja. Onneks ei pahemmin käynyt.
Sairastellaan ihan rauhassa vaan ja toipumisia sullekin :=)))
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=122&conference=550&posting=22000000019769387
Sinunhan pitäisi olla hyvin, hyvin osaaottavainen meitä "työläisiä" kohtaan? Mieluummin säälitellä, kuin olla vahingoniloinen....(onko toi yhdyssana???) Vahingon...onkos se genetiivi???) Vahinko??? Mihinkäs minä jäinkään???
sielläpä olette työmyyrät. Vai osanottava vielä pitäs olla. Mitäs ootte niin tyhmiä, ja joka aamu duuniin lähdette? :=)))
Nyt pakko mennä taas. On se tämä loma-aika niin kiireellistä. Ainakin sairasloma :=)))
Ja sulla on dementtia. Käyhän lekurissa sinäkin :=))
Silikoonia rintoihinko? Täytyypäs harkita...Ovat kyllä aika pienet..siis rinnat.
OK. Kerron.
Olen sairaana kotosalla. Menin aamulla veneen noston jälkeen siirtämään keula-osaa noin viisi senttä jotta se asettuis pukille oikein. (Nyt on venepukeista puhe...Mitähän typylle tuli ensin mieleen?)
Vipuvarsi oli liian lyhyt, joten selkään iski hirvittävä kipu:=((
Pulanssi paikalle ja lasarettiin. Piikkiä nahkaan ja kolme tuntia sisällä:=((
Sirdaludia ja purana kuus-satasta apteekista.
Onhan tässä hyviäkin puolia:
Nyt on aikaa lueskella huuhaan kirjoituksia:=))
Lopuksi kaikkein tärkein: Kiva, että olet täällä!
vai niin ikävästi kävi :=((
Mitäs mulle nyt pukeista muuta vois edes tulla mieleen kun venepukki tai joulupukki.
Lyhyestä vipuvarresta, lyhyt vipuvarsi :=)))
Vai pulanssilla sut piti viedä. Ettei selkään tullut vain mikään pullistuma?
Pitäis muistaa, ettei olla enää niin nuoria miltä itsestä tuntuu. Tai mieli aina nuorekas, mut roppa ei pysy matkassa :=((
Mulle kerran määrättiin sirdaludia olkapääkipuun.
Aamulla otin yhden ja töissä oli tosi kiva olla. Tuntui kuin ois punkkupullon lähtiissä juonut.
Sellainen vaikutus sillä lääkkeellä oli minuun, enkä ole uskaltanut ottaa sitä kun joskus yöksi.
Joo... ollaan näköjään kohta koko huuhaaporukka sairaslomalla. Näinhän se on, ei koskaan niin huonoa, ettei jotain hyvääkin :=)))
Kiva nähdä sinuakin täällä. Me olemme täällä tänään :=)))
Pitäisit tyhmän ja suun ja löysän vittus kiinni ja nussisit vaan matkoillasi ukkos selän takana juoppohulluja sheriffejä ja muita mongolodeja.