Eläinaktivisti teinien opettajana

Etu-töölön (yllätys yllätys) lukiossa on
järjestetty opetustunteja
eläinaktivismiterroristijärjestö animalian
toimesta.

Tuntien pitäjä aktivistiterroristi VILLE HALONEN
on itse sukan imemisen opiskelija.

VILLE HALONEN kertoo yksipuolisesti
ELÄINAKTIVISMIIN ja VEGETARISMIIN provosoiden
yhden aatteen ideologiaansa mm.
karjankasvatuseläinten ahtaisiin
elinoloihin viitaten.

Jo kuvankin perusteella VILLE HALONEN on elänyt /
elää aivan liian ahtaasti sukkaa imien omissa
liemissään pyörien. Ei taida yleinen siisteys
olla niitä yleisempiä hyveitä HERRA OPISKELIJA
VILLE HALOSELLE.

Maailmanlaajuisesti merkittävin YMPÄRISTÖTEKO
olisi jos VILLEHALOSET siirrettäisiin suljetulle
osastolle sukkaa imemään!
3314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Voisit myös tarkistuttaa käsityksesi Animaliasta. Koeta löytää tapaus, jossa se olisi syyllistynyt samaan toimintaan kuin EVR.

Asiasta vauhkoamisessa on samoja naurettavia piirteitä, kuin suhtautumisessa broilerikiusaus kampanjaan. Kuvat eivät todellakaan olleet shokeeraavia.

Paatostelulla on taipumus kääntyä itseään vastaan. Se tekee keskustelijasta epäuskottavan

Animalian kampanjamateriaalia jokainen voi vapaasti arvioida.

http://www.elaimetjaymparisto.fi/materiaali.htm

Tuskin Animalia vetää vertoja tuottajayhteisöille kampanjoinnissa. Olen kuitenkin Hemmingin kanssa samaa mieltä, ettei pidä olla vain yhden totuuden varassa.

"Vihreiden edustaja Rosa Meriläinen perää eettisten näkökulmien tasapuolista esilletuloa sillä perusteella, että tehomaatalouden tuotteita puolustaviin tiedotuskampanjoihin on myönnetty paljon enemmän julkista tukea kuin vaihtoehtoista näkökulmaa esittäviin hankkeisiin.

Luonto-Liiton ja Animalian kampanja on saanut 23 000 euroa yhteiskunnan tukea. Esimerkiksi turkistuottajien tuki lasketaan sadoissa tuhansissa.

Turkiseläinten kasvattajat aikovat lisätä valistustyötään kouluissa yhteistyössä MTK:n kanssa.

"Tarkoitus on, että asioita valotetaan monipuolisesti. Hankkeen järjestöillä ei ole takana mitään taloudellisia intressejä. Järjestöt eivät hyödy rahallisesti, jos joku ryhtyy kasvissyöjäksi tai boikotoi turkiksia", sanoo Animalian ja Luonto-Liiton nuorisohankevastaava Eveliina Lundqvist."

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Animalian eläinluennot kouluissa herättävät närää/1135221857595

Eläintensuojelululle on tietääkseni myös olemassa oma palsta. Täällä on tarkoitus keskustella poliittisen puolueen, nimeltä Vihreä liitto, politiikasta. Saat kuitenkin niputtaa kaikki saman sateenvarjon alle, mutta tuskin avauksesi saavat täällä järin suurta vastakaikua.

Keskustelua voidaan jatkaa Rosa Meriläisen kannanotosta.

Äänestä

ihmiskuntaa kohtaan olis jos sun kaltaiset vauhkot sais pistettyä suljetulle osastolle. Tossa höpinässäsi ei ollut mitään järkeä.

Äänestä

Ilmeisesti alkoi tulla liian
päivänvaloakestämätöntä tekstiä mm. opetuksen
ja opettajan pätevyyteen vedoten, verorahojen
aktivismiin käyttämisen muodossa, jotta viestejä
piti poistaa.

Lähti kuin kuppa töööööööölööööööstä.....

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


opiskelija opettajana? kirjoitti:

Etu-töölön (yllätys yllätys) lukiossa on
järjestetty opetustunteja
eläinaktivismiterroristijärjestö animalian
toimesta.

Tuntien pitäjä aktivistiterroristi VILLE HALONEN
on itse sukan imemisen opiskelija.

VILLE HALONEN kertoo yksipuolisesti
ELÄINAKTIVISMIIN ja VEGETARISMIIN provosoiden
yhden aatteen ideologiaansa mm.
karjankasvatuseläinten ahtaisiin
elinoloihin viitaten.

Jo kuvankin perusteella VILLE HALONEN on elänyt /
elää aivan liian ahtaasti sukkaa imien omissa
liemissään pyörien. Ei taida yleinen siisteys
olla niitä yleisempiä hyveitä HERRA OPISKELIJA
VILLE HALOSELLE.

Maailmanlaajuisesti merkittävin YMPÄRISTÖTEKO
olisi jos VILLEHALOSET siirrettäisiin suljetulle
osastolle sukkaa imemään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu