Autossa melko mätä pohja , mitään tehtävissä?

elikkä mulla olis vanha mazda ja siinä on mätä pohja ja jopa pari reikääkin , elikkä onko enää mitää tehtävissä , voinko saada enää kilpiin?
32175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

se on niin harvinainen että ei viittis sitä ihan kaatskillekkaa heittää...

Äänestä

Kyllä tuollaisen voi korjata. Jos ei itsellä ole hitsiä, vie autopeltisepälle. Ota valmiiksi matkustajan istuin ja lattiaverhoilut pois.

Jos teet itse, leikkaa ruostuneet kohdat irti. Peltisakset eivät ole kovin hyvä työkalu, jos on tai saat lainaksi nakertajan, leikkaa sillä. Tee esim. 0,6 mm pellistä paikat ja hitsaa. Lopuksi suojaa varsinkin hitsisaumat ensin sinkkispreyllä, sitten massalla.

Olen paikkaillut usean autoni pohjia. Helpompaa kuin pyöränkoteloiden paikkaus.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ropaaja kirjoitti:

elikkä mulla olis vanha mazda ja siinä on mätä pohja ja jopa pari reikääkin , elikkä onko enää mitää tehtävissä , voinko saada enää kilpiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu