siinä kiteytettynä tämän palstan kirjoittelut. Ateistiraukat on aivan hukassa, ja heidän ainoa oljenkorsi on täällä säälistä auttavat kristityt, jotka tuovat sisältöä heidän rutikuivaan ja hengellisesti köyhään elämäänsä, ja äärettömän pahaan oloonsa.
Jokainen ateisti joka täällä kirjottelee ja hahmottelee maailmankuvaa, etsivät Jeesusta Kristusta.
Turha väittää vastaan. Eivät sitä itse tajua, mutta kunhan nyt säälistä kerroin, että tiedätte.
Jokainen ateisti joka täällä kirjottelee ja hahmottelee maailmankuvaa, etsivät Jeesusta Kristusta.
Turha väittää vastaan. Eivät sitä itse tajua, mutta kunhan nyt säälistä kerroin, että tiedätte.
Vastaukset 17
Vanhimmat
ei voi kuin nauraa...
En voi tämän tekstin jälkeen muuta kuin toivoa sinulle suurta kärsimystä elämääsi. Sen verran kusipäistä tekstiä leipäreijästäsi valuu. Jos omistat peilin suosittelisin vilkaisemaan sen suuntaan. Ja kun tulet ulos vessasta rumaa päärstääsi tuojottamasta nappaa samalla aivosi eteisen narikasta. Tekisitkö näin pliis?
Minun opiskelualallamme etsimme parannusta sairauksiin. Sinä kuulut myös kohderyhmään, potilaita ei syrjitä heidän uskontonsa perusteella. Etsimme uusia lääkkeitä, geeniterapiaa, syöpähoitoja.
etsiä enää, löytyi läheiseltä sorakuopalta. Jeesus siis, jopa useampia.
http://www.youtube.com/watch?v=ymRkihAwjaU
Mitä ateisti etsii. Helppo vastata. TOTUUTTA.
Maailman suurin piiloleikki:
http://www.poopreport.com/Images/BMnewswire/images/jesus.jpg
http://images.google.fi/images?svnum=10&hl=fi&lr=&client=firefox-a&rls=org.mozilla:fi-FI:official_s&q=jesus toast&btnG=Hae
http://images.google.fi/imgres?imgurl=http://www.ibiblio.org/pub/electronic-publications/stay-free/5/jesus.gif&imgrefurl=http://www.ibiblio.org/pub/electronic-publications/stay-free/5/jesus.htm&h=213&w=186&sz=25&hl=fi&start=29&tbnid=YL2zuD8lJFHLcM:&tbnh=106&tbnw=93&prev=/images?q=jesus&start=20&ndsp=20&svnum=10&hl=fi&lr=&client=firefox-a&rls=org.mozilla:fi-FI:official_s&sa=N
Paras pitkiin aikoihin ;D
Miksi ihmeessä pitää etsiä jotain kun voi elää?
pullonavaajaa. mihin se on taas kadonnut?
Jokainen ateisti on yksilö, jolla on omat tarpeet. No mitä ateisti etsii; hän voi etsiä vaikka seurustelukumppania, lomakohdetta, ystäviä, klassikkoelokuvia, elämäkatsomusta taikka tarjouksia päivänlehdestä jne…
Ja väittämä että ateistit ovat hukassa? Totta kai voi olla ateisteja, jotka ovat ns hukassa vaikka työkiireiden takia, alkoholismin tai parisuhdekiemuroiden johdosta, mutta tämä sama pätee myös kristittyihin. Elämä on etsimistä aina hautaan asti.
Lienee trolli?
Aah armaani. Vihdoinkin kahden.
Täysin eksyksissä kun olen...Pihalla,ulkona,kateissa.Missä joukkueessa se Jeesus muuten pelaa ?
Ajattelen aina Jeesusta kun masturboin ja välillä toivon, että itse isä-ukko Jumala on mukana orgioissamme. Iiihanaa olla homo.
Hmmm...
Entä jos Allah ja Muhammad tulevat ensin vastaan?
Ateistit hei! Nyt on pakko käyttää vanhaa sanontaa "Se koira älähtää, johon kalikka kalahtaa."
Ei muuta kun raamattu käteen ja oikeita vastauksia etsimään.
sinulla on toisessa kädessäsi lukieassasi raamattua?