Natascha on jo upporikas

Nataschan varallisuus on jo 1.5 miljoonaa euroa haastatteluiden ja valokuvien avulla. Ja vauhti senkuin paranee. Kun mahdollinen kirja tulee valmiiksi niin myyntimenestys on taattu.

Elokuvastakin on jo ollut puhetta ja uusi pr-konsulttikin on haussa. Vaikuttaa siis pelkältä rahanmetsästykseltä koko juttu.

Saisiko mielestänne tämmöisellä sieppausasialla kerätä valtavia rahasummia koska matkijoita on hyvin äkkiä luvassa lisää.

Iltasanomien juttu http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1240265
19139702
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 191

Vanhimmat

se on vain yksi keino tehdä rahaa. Mitä sen väliä. Meille raha on kaikki kaikessa ja sen saamisen tiellä EI SAA OLLA esteitä.

Äänestä
  • Huijausta koko homma! en usko hetkeäkään että tyttö olis koskaan missään "vankeudessa" ollutkaan.
    ei kahdeksan vuotta kidnapattuna oleva ihminen ole noin hyvässä sielun ja ruumin voimissa eikä käyttäytyisi noin pelottomasti kuin tämä tyttö.
    eihän tuollainen tietäisi ulkomaailmasta mitään!
    tollanenhan olisi kuin villi-ihminen.

    Äänestä

  • tarinoita keksitään,että niitä voidaan myydä.
    ihmisparat sitten uskovat kaiken...

    Äänestä

  • aah kirjoitti:

    tarinoita keksitään,että niitä voidaan myydä.
    ihmisparat sitten uskovat kaiken...

    mitä väliä sillä on onko se keksitty tai ei.. jokainen hankkikoon tulonsa ja jos on tarina mikä myy ja roikkuu uutisissa ja sillä tienaisi niin itse sen myös tekisin.. jos ihmiset olisi oikeasti niin tyhmiä että sellaisen ostaisi.. jokainen katsokoon itse peiliin..

    Äänestä

  • aah kirjoitti:

    tarinoita keksitään,että niitä voidaan myydä.
    ihmisparat sitten uskovat kaiken...

    rahastamista koko juttu, miten voi 8 vuotta olla teljettynä ettei mitään johtolankoja ole... ja kai ton tytön mutsil alkais häkytys kellot kilkattaa ja ottaa yhteyttä kidnappaajaan joka on tytön äidin juoppokavereita!! ja tuon tytön isä on vaan rahan perään ja malibuloi tytön tienaamaan rahaa valehtelemalla. kuinka moni uskoo että tarina on totta?
    minä en todellakaan usko!

    Äänestä

  • Eikö se ole inhimillistä pienen ihmisen luonteenpiirrettä jos sefu kadehtii tytön tuloja.

    Äänestä

  • Hymyilevä Hannes. kirjoitti:

    Eikö se ole inhimillistä pienen ihmisen luonteenpiirrettä jos sefu kadehtii tytön tuloja.

    tuollaisia pikkusieluisia, kateellisia, nurkkakuntaisia kyttääjiä...

    Äänestä

se laillista kuitenkin.
Ei pidä kadehtia.
Mitä se haittaa, jos joku saa rahaa laillisesta toiminnasta?

Äänestä

No mites saako jätkät kuten suomessa nää huijarit rikastua OPTIOILLA, mitä vittua sitten jos tyttö ottaa vuosipalkkansa pois...Keneltä se on oikeesti pois...lehdiltä se on pois ja elokuva tuottajilta...mutta keltä nää optio rahat on kotoisin????miettikäää....mitä valitatte...

Äänestä

Entäs sitten Suomen kansaedustajien palkat ja niiden korotukset jumalauta purnatkaa niistä ne rahat on suomen kansalta ei natassan.
Paljon on oikeita asioita SUOMESSA mistä pitäisi valittaa...

Äänestä

vapautta! Helpottaa elämää ja auttaa elämässä eteenpäin, mutta luulenpa että moni ulkopuolinen ihminen yrittää nyt rahastaa tämän asian kanssa.
Aletaan kehittelemään Natacha vaate mallistoa, pussilakanoita kenties leluja ja sun muita oheistuotteita, koska menekki on taattu! Näin yleensä käy, kun huomataan joku hyvä rahastus keino...!

Äänestä
  • Just niin.Minä toivon hänelle vain rauhaa ja vapautta.Mahtaako sitä saada?

    Äänestä

  • rahastajia vaan niitä jotka ostaa/antaa rahaa. Kertoo vain sen, että massa on saakelin tyhmää porukkaa kun antaa median pyöritellä lompakkoa.

    Äänestä

  • Kaksi vaihtoehtoa:
    Tyttö kärsii Tukholman syndroomasta, mikä tässä tilanteessa on jopa todennäköinen vaihtoehto.
    Tottakai sitä lapsena kiintyy itsestään huolehtivaan ihmiseen, oli se sitten sieppaaja
    tai ei.
    Nyt on helppo lyödä rahoiksi.

    Tai sitten juttu on tekaistu ja jälleen
    helppo lyödä rahoiksi.


    Moraalisesti se on väärin, vaikkei laillisesti
    olisikaan.

    Äänestä

Matkijat ovat pelkkä olettamus. Nataschalla kävi tuuri, kun onnistui pakenemaan. Hän olisi voinut menettää henkensä, jos olisi epäonnistunut.
Hänellä on nyt vapaus tehdä kertomuksellaan mitä itse päättää.

Äänestä

”Saisiko mielestänne tämmöisellä sieppausasialla kerätä valtavia
rahasummia koska matkijoita on hyvin äkkiä luvassa lisää”

Minkälaista rahasummaa sitten ajattelit
kohtuulliseksi summaksi uhrille,
ettei matkijoita olisi luvassa lisää,
eivätkä oikeat pedofiilit enää
kaappaa lapsia?

Miten tätä sitten miellettäsi matkittaisiin?
Laittamalla alle 10 vuotias lapsensa tienlaitaan syötiksi,
jotta joku ohikulkeva pedofiili
kaappaisi lapsen seuraavaksi kahdeksaksi vuodeksi
jotta äiti ehtisi pubiin ryyppäämään?

Pitääkö myös luvata joku osuus
mahdollisista miljoonista
pedofiilikaappaajalle
sillä ehdolla
että hän
hyppää junan alle?

Äänestä

Luulen, että ihmiset ovat vain kateellisia. Kateus pistää juorumyllyt ja pahat sanat liikkeelle.
Luulen, että Natascha haluaa kuitenkin elää suht normaalia elämää - toisin kuin moni muu äkkirikas.
Ja hyväntekeväisyyteen menee varmasti myös rahaa.

Itse uskon tapahtuneeseen ja olen todella surullinen Nataschan puolesta. Hänelle suon kaiken hyvän, mitä elämä tuo tullessaan. Hän on sen ansainnut.

Äänestä

Ja vielä kun selvii se juttu että koko tapaus oli äidin ja tyttären sopimus, niin saattapi tyttö päästä takas vankilaan, ja maksamaan krobauksia...

Äänestä
  • Homma taitaa olla hyvän suunnitelun tulosta.
    Haiskahtaa pahasti.....

    Äänestä

  • justjoojoo kirjoitti:

    Homma taitaa olla hyvän suunnitelun tulosta.
    Haiskahtaa pahasti.....

    Olisiko se sitten lapsen syy?

    Äänestä

HUIJAUKSESTA OIKEUTEEN.SE SITTEN NIISTÄ MILJOONITA.

Äänestä
  • SIIS MISTÄ NIISTÄ MILJOONITA?
    TUSKIN TÄSSÄ TAPAUKSESSA,
    TAI KUKAAN YLEENSÄKÄÄN
    HALUAA MILJOONITA.

    Äänestä

...koko juttu. Tyttö on sairas. Haastattelussa tuli ilmi kuinka heikoin lahjoin tyttö on varustettu. Erittäin helposti manipuloitavissa oleva ressukka. "..jos huudat, setä tekee pahaa auttajalle...jne" Huh, huh. Lieneekö vanhemmat mukana jutussa... Ja nyt tilille koko suku.

Äänestä
  • Olisiko se sitten tytön vika?

    Äänestä

Voisinhan minäkin järjestää ittelleni tuollaisen kaappauksen ja tienata sillä miljoonia.

Äänestä

Itselleni ei tulisi mieleenikään myydä kauhukokemuksiani medialle. Eiköhän itse kokemus ole sen verran traumaattinen, etten itse ainakaan jaksaisi sitä montaa kertaa elää uudelleen mediassa. Ihmettelen myös tv-yhtiöitä, jotka haluavat tehdä rahaa pedofiilialla ja sieppauksilla??? Tyttöhän on itse vielä ihan sekaisin, kun puolustelee sieppaajansa ja on jotenkin luonut tähän oudon kiintymyssuhteen.

Äänestä
  • Eli tuommoinen avautuminen koko maailmalle on aika hyvä tapa setviä ja selvitä asiasta... eli terapeuttinen vaikutus. Ymmärrän toki, että perus Suomalainen vetäytyis omiin ajatuksiin, masentuis ja lopulta ratkeaisi alkoholiin ja kenties itsemurhaan. On asioita ja tapahtumia jota aika ei paranna, eli nyt on paras aika sen selvitellä ja käydä läpi mitä on tapahtunut.

    Ja sitten siittä "oudosta" kiintymyssuhteesta. Ihan perus psykologiaa, niinhän siinä käy. Ilmiö on jopa tutkittu ja nimetty Stockholm-syndroomaksi. http://en.wikipedia.org/wiki/Stockholm_syndrome

    Äänestä

On se nyt kumma jos tällaisesta julkisuudestakin pitäisi selvitä ilman mitään korvauksia! Jokainen on kiinnostunut Natashan asiasta ja on vin hienoa jos media ei siis ole ottanut kaikkia tuottorahoja omiin taskuihinsa! Kun on tuollaista kärsinyt, ei se rahakaan enää takaa onnea, mutta tuo ehkä jotain lohtua sekin. Ja mitä aiheen käsittelyyn julkisesti tulee, niin minusta on hyvä että tällaisesta puhutaan, vastaavia tapauksia on varmasti paljon, kuten itsekin epäilit. Asioiden salaamisella ei ole mitään positiivisia vaikutuksia jos ajatellaan tulevia uhreja. Muista, että Natasha ei ole koskaan itse halunnut tulla siepatuksi!

Äänestä

Kyllä mulle kelpais vaimoksikin

Äänestä
  • On ikäänsä nähden vähän turhan paljon ajettu tuolla yksilöllä.

    Äänestä

  • kyyninen kirjoitti:

    On ikäänsä nähden vähän turhan paljon ajettu tuolla yksilöllä.

    ..ei nämä mitkään naimamarkkinat olekaan.

    Äänestä

Koko natashan tarina on kuunniteltu juttu, jolla on ollut sitten helppoa rahastaa. Mitään todisteita ei ole että hän olisi ollut todella kidnapattu ja aivan uskomatonta että ei olisi aikaisemmin päässyt pakoon. Lisäksi hän kertoi tarinansa niin pokkana ilman kyyneleitä että epäilykset heräsivät ja en ole ainoa. Feikki juttu sanon minä ja rahaa tulee!!!

Äänestä
  • Missä sun todisteet feikkauksesta on?? Ei kyseinen valtio nyt niin tyhmä ole.. Todisteita on. Ja miten sä määrittelet miten ihmisen pitää tuntea ja olla, ettei voisi olla tyyni, kun on kuitenkin LAPSESTA asti, jolloin ei ymmärrä tapahtumia kunnolla, kasvanut kyseisessä paikassa AIKUISEKSI. Lapsi ei ymmärrä kaikkea. 8 vuottakin on aika pitkä aika, onhan siinä pakko sopeutua tilanteeseen jollakin tavalla. Tyttö omalla tavallaan on saanut turvaa siitä sieppaajasta, joka on sitä muutenkin jatkuvasti aivopessyt. Ei 8 vuotta voi vaan itkeä ja panikoida! Ihminen on aika viisas ja sopeutuu pahaankin.

    Äänestä

  • Miten niin? Millä perustelet? On tuollainen tapaus paljon vaikeampi suunnitella huijauksena kuin oikeana kaappauksena.
    Sieppaaja oli vainoharhainen, eikä päästänyt Nataschaa silmistään muuten kuin silloin, kun tyttö oli tyrmässään. Ei ole outoa, että tämä ei päässyt karkaamaan, Sanoihan hän itsekin, ettei halunnut riskeerata pakoa, koska on vain yksi yritys!
    Ja mitä tuohon "pokkana ilman kyyneleitä" tulee, hän oli vielä shokkitilassa. Kun pääsee pakoon ja heti joutu median ripottelemaksi, ei siinä paljon tunteille ole aikaam. Muutenkin, uskon että hän kunnolla tajuaa tilanteen vasta viikkojen tai kuukausien päästä! Ehkä vuosienkin. Ei tämä minusta ainakaan ole outoa saatika mahdotonta!

    Ja hähän oli erittäin huonossa kunnossa, kun karkasi. Aliravittu, kärsi puutostiloista yms.

    Äänestä

  • kuinka hän haastattelunsa aikana puristaa välillä rystyset valkoisina käsiään nyrkkiin, näkee että kertominen on hänelle osittain vaikeaa ja kuinka hän katsoo kameran taakse siellä avustanutta lääkäriään. Toinen raukka on ollut siepattuna useita vuosia ja heti täällä kateelliset kirjoittaa että keksitty juttu....Tuskin hän on ensitöikseen ruvennut myymään tarinaansa, mutta luulenpa että mediasta ollaan oltu aika kiinnostuneita ja tarjottu hänelle suuria summia jos hän kertoo tarinansa..Ihmisethän ovat niin suunnattoman UTELIAITA! Hän on on tällä hetkellä niin suunnattoman onnellinen vapautumisestaan että traumat jäävät vähäksi aikaa taka-alalle, mutta kyllä ne sieltä vielä tulevat jatuskimpa yksikään silloin haluaisi olla hänen sijassaa.
    Sekö tekee ihmisestä hyvin voivan näköisen että on saanut uudet vaatteet päälleen, se ei todellakaan takaa henkistä hyvinvointia. Olisiko hänen pitänyt tulla julkisuuuteen samoissa vaatteissa missä hänet siepattiin, tukka harjaamattomana ja pesulla käymättä että te typerykset uskoisitte hänen kärsimyksiään!

    Äänestä

  • kasiä...... kirjoitti:

    kuinka hän haastattelunsa aikana puristaa välillä rystyset valkoisina käsiään nyrkkiin, näkee että kertominen on hänelle osittain vaikeaa ja kuinka hän katsoo kameran taakse siellä avustanutta lääkäriään. Toinen raukka on ollut siepattuna useita vuosia ja heti täällä kateelliset kirjoittaa että keksitty juttu....Tuskin hän on ensitöikseen ruvennut myymään tarinaansa, mutta luulenpa että mediasta ollaan oltu aika kiinnostuneita ja tarjottu hänelle suuria summia jos hän kertoo tarinansa..Ihmisethän ovat niin suunnattoman UTELIAITA! Hän on on tällä hetkellä niin suunnattoman onnellinen vapautumisestaan että traumat jäävät vähäksi aikaa taka-alalle, mutta kyllä ne sieltä vielä tulevat jatuskimpa yksikään silloin haluaisi olla hänen sijassaa.
    Sekö tekee ihmisestä hyvin voivan näköisen että on saanut uudet vaatteet päälleen, se ei todellakaan takaa henkistä hyvinvointia. Olisiko hänen pitänyt tulla julkisuuuteen samoissa vaatteissa missä hänet siepattiin, tukka harjaamattomana ja pesulla käymättä että te typerykset uskoisitte hänen kärsimyksiään!

    on kerran niin suurta, niin miksi sitä sitten pitää puida joka televisiossa ja tabloidissa? Itelläni ei tulis oikeen mieleenkään, ellei sitten rahanahneus menis jotenkin oudosti sen suuren kärsimyksen edelle.

    Äänestä

  • se kärsimys kirjoitti:

    on kerran niin suurta, niin miksi sitä sitten pitää puida joka televisiossa ja tabloidissa? Itelläni ei tulis oikeen mieleenkään, ellei sitten rahanahneus menis jotenkin oudosti sen suuren kärsimyksen edelle.

    kuin te kirjoittaneet

    Äänestä

Multa ainakin tuntuisi tosi pahalta jos olisin Natashan asemassa ja juteltaisiin tollasia.

Itseäni ainakin kiinnostaa tämä asia ja mukava että Natasha ei sulje tätä julkisuudelta, ja mitä se tekisikään hänen mielenterveydelleen?
Ei tästä mitään elokuvaa tule!

Äänestä

Tuo koko homma haisee lavastukselta

Äänestä

No kyllä täytyy olla aika idiootti jos ei rahastaisi tällä kärsimyksellä. Kuka tahansa tekisi saman. Kyse ei ole jonkun toisen kärsimyksillä rahastuksesta joka tottakai olisi väärin.

Mutta kun hän itse on joutunut nuin kauan kärsimään niin miksi muiden pitäisi antaa tehdä sillä rahaa ilman että saa siitä oman osuutensa.

Äänestä

Mitä matkijoita voi tulla!!? Kun on varmuus siitä mitä tää tyttö on joutunu kokemaan ja miten siltä on viety vapaus, niin musta mikään raha ei riitä sitä korvaamaan. Ja hulluhan on se joka maksaa, ei se joka pyytää... Musta on ihan oikein kertoa asiasta medialle, jotta muutkin tietää valvoa kakaroitaan nykymaailmassa ja voidaan välttää nykypäivän mitä hulluimpia ja sairaimpia ihmisiä. Onhan se totta että feikkauksia voi tulla, lavastetaan juttuja ja muuta. Mutta jos oikeus ja lait on ok, toisin kuin Suomessa, niin kyllähän tollaset valehtelijat löydetään, eikä niille mitään makseta. Totuus on kuitenkin helppo saada selville. Onhan sieppaustapaukset tapetilla jo heti sieppauksen jälkeen, ei niitä kukaan huvikseen keksi.

Äänestä
  • ... kun istutaan 8 vuotta kolossa – sit saan miljoonan … mutta minusta tämä koko juttu on hyvin outo!

    Äänestä

  • olen myös sitä mieltä että tuskin kukaan tätä natschaa kadehtii..eiköhän hän aika helvetin ole läpi käynyt.
    ja vielä media häntä hyväksikäytää..eiköhän tyttö ole joka euronsa ansainnut. tarvitsee niitä vielä monissa terapioissa jne...

    Äänestä

  • Kynsi kirjoitti:

    ... kun istutaan 8 vuotta kolossa – sit saan miljoonan … mutta minusta tämä koko juttu on hyvin outo!

    Mitä väliä sillä on, jos joku kerran on niin tyhmä että maksaa???

    Äänestä

  • Virkkuukoukku kirjoitti:

    Mitä väliä sillä on, jos joku kerran on niin tyhmä että maksaa???

    valtio korvauksena vai elokuvalta ja kirjalta ... en tjä!
    mutta tämä myynti nyt elokuvallaja kirjalla – se on vain liiketoimi!

    Äänestä

ei hemmetissä noilla hilloilla voi sanoo upporikkaaksi!

muutenkin jengi käyttää hemmetin helposti termejä "köyhä" ja "rikas".
Turhaa mouhoomista.

Äänestä
  • Aloittaja

    Laskin että jos duunari tienaa tunnilta 8 euroa ja tekee vuodessa normaalit tuntimäärät töitä eli n. 16000 euroa vuodessa bruttona. Tällä tuntiliksalla saa duunari tehdä töitä 93 vuotta jotta saa tuon Nataschan keräämän rahamäärän kasaan.

    Voimme siis puhua upporikkaasta.

    Äänestä

  • UPDATE_5195186 kirjoitti:

    Laskin että jos duunari tienaa tunnilta 8 euroa ja tekee vuodessa normaalit tuntimäärät töitä eli n. 16000 euroa vuodessa bruttona. Tällä tuntiliksalla saa duunari tehdä töitä 93 vuotta jotta saa tuon Nataschan keräämän rahamäärän kasaan.

    Voimme siis puhua upporikkaasta.

    Vaikka saisin vielä kymmenen kertaa enemmän, olen mieluummin duunarina ja vapaana.

    Äänestä

  • Vapaus kirjoitti:

    Vaikka saisin vielä kymmenen kertaa enemmän, olen mieluummin duunarina ja vapaana.

    siis et asu naisen kanssa, vaan duunarina ja vapaana miehenä

    Äänestä

  • UPDATE_5195186 kirjoitti:

    Laskin että jos duunari tienaa tunnilta 8 euroa ja tekee vuodessa normaalit tuntimäärät töitä eli n. 16000 euroa vuodessa bruttona. Tällä tuntiliksalla saa duunari tehdä töitä 93 vuotta jotta saa tuon Nataschan keräämän rahamäärän kasaan.

    Voimme siis puhua upporikkaasta.

    8 € brutto? Tarkoitit vissiin netto.

    Okei, kaiken säästäenkin menee 93 vuotta.

    Mutta 1,5 miljoonaa € ei silti oo "upporikas", varakas kylläki.

    Äänestä

Huijasivat vaan että saavat rahaa . Ja kaitse kymmenen vuotias uskoo jos äitisä sanoo että mene tuon miehen mukaan. se tottelee kuin koira eihän se älyä. Mutta huijausta on koko juttu että saavat rahaa ja pääsevät julkisuuteen. Mutta tuntuu aika pahalta jos se tyttö ei tiennyt itse että se on keksitty juttu. Ja sen äiti kyl on aika aika aika hoidon tarpeessa laittaa nyt kymmenen vuotias tyttö jonku miehen mukaan on vaan ollu nii että ei oo halunnu olla tyttäresä kanssa.

Äänestä

muutaman lauseen sieltä täältä.. Ei näyttänyt ulospäin ainakaan kovin järkyttyneeltä. Pelkkää rahastusta... Heti kun vapautu tuli mieleen että kohta on joka lehdessä ja tv.ssä ja raha virtaa. Vaikka mikäs siinä.. Oma on asiansa. Mut miksei oteta haastatteluun lapsipornon uhreja tai pedofiilin uhreja niin saisivat nämäkin rahaa. Mitä outoa tässä jutussa on kun samanlaisia tapauksia maailmassa on miljoonia..? Ei mitään uutta.. pelkkää julkisuushakua.. Toiset vain pääsevät pakoon toiset ei.. ja madsetaanko ne sitten tapaa vai minne joutuvat kaikki lapsiuhrit kun tarpeeksi kasvavat? Prostituutioon?

Äänestä
  • Tässä jutussa ei ole muihin juttuihin mitään muuta eroa kuin se, että sieppaaja ei ollut sieltä pahimmasta päästä. Olisihan tytössä näkynyt hirveät kidutusjäljet ja tuskin olisi elossakaan, jos olisi sellaisen perinteisen sieppaajan kynsiin joutunut. Ja miksei lähteny pakoon? No sitä voi miettiä miksi monet naiset ei yleensäkään lähde pois esim. väkivaltaisesta ja sairaasta avioliitostakaan..

    Äänestä

  • Virkkuukoukku kirjoitti:

    Tässä jutussa ei ole muihin juttuihin mitään muuta eroa kuin se, että sieppaaja ei ollut sieltä pahimmasta päästä. Olisihan tytössä näkynyt hirveät kidutusjäljet ja tuskin olisi elossakaan, jos olisi sellaisen perinteisen sieppaajan kynsiin joutunut. Ja miksei lähteny pakoon? No sitä voi miettiä miksi monet naiset ei yleensäkään lähde pois esim. väkivaltaisesta ja sairaasta avioliitostakaan..

    ihmettelen minäkin naisena. Minulle ei tarvitse kuin korottaa ääntä niin sanon näkemiin ja enää ei tavata. En ymmärrä sellaisia naisia jotka antavat kiduttaa itseään tietetahtoin. Usein syynä lapset, mutta kyllä on parempi elää lasten kassa yksinään kun huonon isän kanssa. Mutta kait se on se suoalainen huono itsetunto tai vastaava. Ei haluta tai uskalleta lähteä kun joutuu oleen yksin ja ilman rakkautta. Mutta omapa on valinta..

    Äänestä

  • Virkkuukoukku kirjoitti:

    Tässä jutussa ei ole muihin juttuihin mitään muuta eroa kuin se, että sieppaaja ei ollut sieltä pahimmasta päästä. Olisihan tytössä näkynyt hirveät kidutusjäljet ja tuskin olisi elossakaan, jos olisi sellaisen perinteisen sieppaajan kynsiin joutunut. Ja miksei lähteny pakoon? No sitä voi miettiä miksi monet naiset ei yleensäkään lähde pois esim. väkivaltaisesta ja sairaasta avioliitostakaan..

    Kyllä siitä tytöstä huomaa sen käytöksen ihan pikku jutuista et ihan kaikki ei oo kohallaa.. miten ne silmät sun muut eleet menee. ei sellasta feikata varmasti on hyvinki sekasin päästään.. pahin on varmaan vielä edessä,ns shokkikausi menossa

    Äänestä

  • nohnoh kirjoitti:

    Kyllä siitä tytöstä huomaa sen käytöksen ihan pikku jutuista et ihan kaikki ei oo kohallaa.. miten ne silmät sun muut eleet menee. ei sellasta feikata varmasti on hyvinki sekasin päästään.. pahin on varmaan vielä edessä,ns shokkikausi menossa

    ...

    Äänestä

  • nohnoh kirjoitti:

    Kyllä siitä tytöstä huomaa sen käytöksen ihan pikku jutuista et ihan kaikki ei oo kohallaa.. miten ne silmät sun muut eleet menee. ei sellasta feikata varmasti on hyvinki sekasin päästään.. pahin on varmaan vielä edessä,ns shokkikausi menossa

    Juu silmäthän ne on sielun peilit ! Kyllä silmistä näkee valehteleeko kuka vai ei !?
    Myös luonteen näkee silmistä se joka ymmärtää !?

    Äänestä

  • Virkkuukoukku kirjoitti:

    Tässä jutussa ei ole muihin juttuihin mitään muuta eroa kuin se, että sieppaaja ei ollut sieltä pahimmasta päästä. Olisihan tytössä näkynyt hirveät kidutusjäljet ja tuskin olisi elossakaan, jos olisi sellaisen perinteisen sieppaajan kynsiin joutunut. Ja miksei lähteny pakoon? No sitä voi miettiä miksi monet naiset ei yleensäkään lähde pois esim. väkivaltaisesta ja sairaasta avioliitostakaan..

    TUSKIN SE NATASHA PYYTÄÄ RAHAA.JOS SITÄ TULEE NIIN SITÄ TULEE,VAIKKA SE RAHA EI TUO ONNEA NIIN,SAA SILLÄ AINAKIN JOTAIN HAUSKAA KOKEA VAIKKAPA MATKUSTAA MITÄ SE NATASHA HALUSI TEHDÄKIN ,HÄN ANSAITSEE SEN KAHDEKSAN VUODEN VANKINA OLEMISEN TAKIA,JA OTTAEN HUOMIOON ETTÄ VARMAAN EI TULE HÄNELLÄ OLEMAAN HELPPOA ELÄMÄ YMMÄRTÄEN TRAUMAT JA JÄLJET MITÄ SIEPPAUS JÄTTÄÄ.NATASHA ANSAITSEEEEE KAIKEN JA SILLÄ SIISTI-ÄLKÄÄ KADEHTIKO!!!

    Äänestä

  • MIKSI EI kirjoitti:

    TUSKIN SE NATASHA PYYTÄÄ RAHAA.JOS SITÄ TULEE NIIN SITÄ TULEE,VAIKKA SE RAHA EI TUO ONNEA NIIN,SAA SILLÄ AINAKIN JOTAIN HAUSKAA KOKEA VAIKKAPA MATKUSTAA MITÄ SE NATASHA HALUSI TEHDÄKIN ,HÄN ANSAITSEE SEN KAHDEKSAN VUODEN VANKINA OLEMISEN TAKIA,JA OTTAEN HUOMIOON ETTÄ VARMAAN EI TULE HÄNELLÄ OLEMAAN HELPPOA ELÄMÄ YMMÄRTÄEN TRAUMAT JA JÄLJET MITÄ SIEPPAUS JÄTTÄÄ.NATASHA ANSAITSEEEEE KAIKEN JA SILLÄ SIISTI-ÄLKÄÄ KADEHTIKO!!!

    SUUNNITELTU JUTTU, NATASHAN ÄITI TUNSI "SIEPPAAJAN" JA SIITÄ SE IDEA SITTEN TULI

    Äänestä

  • MIKSI EI kirjoitti:

    TUSKIN SE NATASHA PYYTÄÄ RAHAA.JOS SITÄ TULEE NIIN SITÄ TULEE,VAIKKA SE RAHA EI TUO ONNEA NIIN,SAA SILLÄ AINAKIN JOTAIN HAUSKAA KOKEA VAIKKAPA MATKUSTAA MITÄ SE NATASHA HALUSI TEHDÄKIN ,HÄN ANSAITSEE SEN KAHDEKSAN VUODEN VANKINA OLEMISEN TAKIA,JA OTTAEN HUOMIOON ETTÄ VARMAAN EI TULE HÄNELLÄ OLEMAAN HELPPOA ELÄMÄ YMMÄRTÄEN TRAUMAT JA JÄLJET MITÄ SIEPPAUS JÄTTÄÄ.NATASHA ANSAITSEEEEE KAIKEN JA SILLÄ SIISTI-ÄLKÄÄ KADEHTIKO!!!

    eihän se sitä itse halua, rahantulo loppuu jos Natasha jätetään rauhaan..milläs se sitten pärjää

    Äänestä

  • "Ei mitään uutta..
    Toiset vain pääsevät pakoon toiset ei"

    Siintäko tässä on vain kyse?

    Äänestä

  • MIKSI EI kirjoitti:

    TUSKIN SE NATASHA PYYTÄÄ RAHAA.JOS SITÄ TULEE NIIN SITÄ TULEE,VAIKKA SE RAHA EI TUO ONNEA NIIN,SAA SILLÄ AINAKIN JOTAIN HAUSKAA KOKEA VAIKKAPA MATKUSTAA MITÄ SE NATASHA HALUSI TEHDÄKIN ,HÄN ANSAITSEE SEN KAHDEKSAN VUODEN VANKINA OLEMISEN TAKIA,JA OTTAEN HUOMIOON ETTÄ VARMAAN EI TULE HÄNELLÄ OLEMAAN HELPPOA ELÄMÄ YMMÄRTÄEN TRAUMAT JA JÄLJET MITÄ SIEPPAUS JÄTTÄÄ.NATASHA ANSAITSEEEEE KAIKEN JA SILLÄ SIISTI-ÄLKÄÄ KADEHTIKO!!!

    Uskotko todella tuohon juttuun ja noihin "kärsimyksii"? Minä en! Mielestäni "tyttö" valehteli ja kaikenlisäksi vieläpä ERITTÄIN HUONOSTI. Jos oikeesti ois kidnapattu jne niin tuskin olisi noin naureskellen asiasta kertonut ja ei myöskään tekisi sitä rahasta. Jos ihminen on kärsinyt 8 v niin SE NÄKYY KYLLÄ PÄÄLLEPÄIN , ei välttämättä aina fyysisesti mutta takuulla muuten. Pelkästään eleet , silmät ym kertoi että huijausta kaikki tyyni. Itse olen joskus menettänyt vapauden muutamaksi tunniksi kun 2 miestä tunkeutui asuntooni, asiasta on noin 25v enkä vielläkään puhuisi siitä noin hymyssä suin. Että ei kannata kaikkea uskoa noin "sinisin simmuin".

    Äänestä

Hyvät ihmiset miettikää nyt mitä puhutte! pieni tyttökö olisi äidin kanssa suunnitellut koko jutun. paska puhetta. Kaikki olisivat asian uskoneet jos he eivät olisi saaneet yhtään rahaa koko hommasta. Mutta tottakai median on annettava rahaa eikä kaikkia itselleen viedä koko jutusta. Ja tyttö on luovuttamassa paljon rahoistaan hyväntekeväisyyteen ja ihmisille jotka ovat joutuneet myös KÄRSIMÄÄN niinkuin HÄN. Ja mitä tämä sieppaaja siitä olisi hyötynyt kun oli muka "jutussa" mukana, hän teki itsemurhan!! ja tottakai tytöllä tulee sieppaajaan jonkilainen kiintymys hän on asunut 8 vuotta tytön kanssa! Eikä niinkään ole satuttanut tyttöä. Ostanut lahjoja yms.. JA miksi tyttö ei vuodattanut kyyneileitä haastattelussa. hän on varmasti niitä 8 vuoden ajan ehtinyt vuodattaa ja käsitellä asiaa!

Äänestä
  • Aivan. Koko maailma osoittautuisi ihan dorkaksi, jos juttu olisi muka feikattu! Köyhien ja rahanhimoisten ja empatiakyvyttömien puhetta vaan kaikki huijausselitykset. Odottakoon he sitten kun oma lapsi joutuu jonnekin! Miettii sitten miten asiat kannattaa hoitaa. Kipurahat ja tiedotus muillekin median kautta on ihan fiksua!

    Äänestä

rahan valta on tärkein. ei optio öykkärit sitä muuten keräis. jos joku muuta väitää, haitakoot taalari.

Äänestä

Nataschan tässä pitääkin tienata.
Paljonko mediat on tienannut Nataschalla?
Iltasanomat julkaisee aina päivän myöhässä samat jutut mitkä on Expressenissä edellispäivänä.
Helppo homma.
Monet muutkin tässä nyt tienaa.

Äänestä

Toi Natasha on ihan turha julkkis! Just noita perus möhelöitä, jotka pyrkii rahastaa... Kuitenki koko 8vuoden sieppaus on lavastettu ja silleen. Kyllä ne Natashat osaa.

Äänestä
  • Olet oikeassa.. Tosi säälittävää, että tollanen juttu menee läpi.

    Äänestä

Toivon, että Jumala siunaisi ja varjeleisi kaikin tavoin häntä edelleenkin. Henkinen kidutus on pahinta mitä ihminen voi kokea.

Äänestä
  • Jumalan siunausta jos on tehnyt sopimuksen paholaisen kanssa ! Tietysti jos ihminen joutuu koville tekee sopimuksen kenen kanssa hyvänsä selviytyäkseen mutta joka tapauksessa sielunsa menettää ja se tulee näkymään tässäkin tapauksessa lähiaikoina ! Taikka muutoin on niin vahva että tämä koko juttu on umpi-mätä !

    Äänestä

Ihan tyhmää provosoida asialla! No jaa, mistäpä nykymaailma ei huumoria repisi, varmaan oman äidin silpominen ja paloittelukin on eräistä provosoinnin ja huumorin aihe...

Äänestä

Natascha itse sanoi haluavansa perustaa säätiön monenelaisen iselleen tärkeän asian edistämiseen.Siepattujen ja nälkäänäkevien ainakin.Niitä riittää.

Äänestä

Lapsi lainassa Mailmasta.
OLKAA YLPEITÄ LAPSEN PUOLESTA.



Ajatelkaa jos Suomailaiset alkaisivat tukemaan omia lapsiaan.
Apua Laitostunut Suomi.

Missä raitis ja reilu.

Äänestä
  • miksi...........................heikko kansa.

    Äänestä

..onneksi hän saa rahaa, edes jotain elämässä, millä voi vaikuttaa. Hänellä on ollut hhirvittävää, hyväksikäytetty, pakotteu elämään jonkun hullun pelinsäännöillä-hirvittävää.
Kummaa ,että heti tulee mieleen kyseenalaistaa hänen saamansa rahat.....

Äänestä

Ihan höpö höpö juttu, koko kaappaus.. Kunhan rahastaa vain jutulla.. Todella säälittävää, että ihmiset uskoo moiseen soopaan..

Äänestä
  • Älä nyt kuitenkaan puutu tähän,
    aikuiset yrittävät tässä ajaa teidän asiaa.
    Mene vaikka tekemään koululäksyt,
    äläkä roiku netissä.

    Äänestä

  • Huijausta tuntuu olevan mutta silti uppoaa kansaan kuin häkä!

    Äänestä

jeejee

Äänestä
  • kelpaa...ja sai vielä mulkkuakin ilmaiseksi...

    Äänestä

Natascha sanonut siinä haastattelussankin, että hänellä on mahdollisuus ja vastuukin "hyötyä" nyt tilanteesta, ja hänhän sanoi, että hän haluaa perustaa erilaisia avustus/tukijärjestöjä.miksei hän voisi käyttää rahoja hyväntekeväisyyteen, kun sitä nyt hänelle kerta tarjotaan?kieltäytyisittekö itse miljoonista summista, jos sitä teille tarjottaisiin...?

Äänestä

Teitkö sen rahan vuoksi? Suomi24 hankkiin rahaa mainostuloina tällaisilla ketjuilla.
Onko sinulla vain raha mielessä aina?

Äänestä
  • Aloittaja

    Tämä avaus kuten muutkin kirjoitukseni tuottaa minulle 0€.

    Äänestä

hänen tilallaan niin tekisin aivan samalla tavalla jos jotain kyrsii niin kateellista kyrsii.mehän olemme suomalaisia on väitetty että täällä elää maailman kateellisin porukka puahahaha....

Äänestä

Jeesus korvaa hänelle kaikki menetykset ja enää ei tarvii ees töihin lähtee! Vielä viimeinen viipale onneen on Elävän Jumalan pelastuskutsuun vastaaminen ja iankaikkisen elämän periminen!

Äänestä

Aika hurjaa ehdotella että joku tekisi tuon rahasta? ehkä joku todella itseppäinen tyhmyri voisi tehdäkkin, mutta en usko että juuri tämä juttu olisi ollut rahastusta.. :))

Äänestä

alkaa menee pelleilyks koko homma...mua ei ainakaa enää jaksa kiinnostaa hyvä et nainen pääs vapaaks ja sillä on kaikki hyvin mut luulis sen olevan sen verran traumaattinen kokemus ettei siit heti rupeis suunnittelee leffaa ja kirjaa...taitaa olla kusi noussu tytölle päähän...ku miettii niitä jotka saa elin ikäsiä traumoja tollasesta...alkaa pikku hiljaa mietityttää et kuinka paljon tytän puheista on totta..ja jos sen äitiki on tuntenu kaappaajan ni rupee mietityttää et onko koko juttu järjestetty...

Äänestä

Mielestäni on ihan oikein jos on ollut "häkissä" usean vuoden ajan. Vähäisintä on, että siitä saa rahaa mutta ehkä liika on liikaa!

Jos raha hänen egoaan kohentaa niin ok mutta harvoinpa se raha onnelliseksi tekee ihmistä varsinkin kun on kokenut noin kovia!

Auliisti suon hänelle rahat kuin jollekin urheilijalle, joka on "snobi" ja elää itsekesistä leveää elämää "sponssi" rahoilla asuu Monacossa ja ei maksa veroja tai anna yhtään rahojaan esimerkiksi hyväntekeväisyyteen; eli tasan ei mene onnen lahjat!

Kaikkea hyvää ei siis olla kateellisia sillä Suomalaisethan on tunnetusti sitä "kadekansaa!

Äänestä

tässä tapauksessa käy yhtään kateeksi. 8 vuotta tuollaista elämää on varmasti rahallisesti miljoonien arvoista.
Hienoa että tyttö ei ole vankeutensa aikana menettänyt järkeään ja pystyy heti noin hienosti hoitamaan asioitaan.
Eri asia on sitten miten rahansa käyttää, se jää nähtäväksi sitten tuonnemmaksi.

Äänestä
  • ole vilpitön kannusta


    kuutele piku G: n Säselmä

    MIKSI!!!!herää, elämää Suomalaiset. RAITISTA:

    Äänestä

tuokin on rahaa kerätä,olikin varmaan tosi tosi kaameaa olla ns.vankina.varmaan tuo kuukausitulo helpottaa järkyttäviä henkisiä kärsimyksiä.ei helvetti mikä huijari

Äänestä
  • Ei varmaan loppujen lopuksi paljoa ollut kellarissa.

    Mutta menen nyt jatkamaan oman kellarini sisustamista. Ajattelin heittäytyä sinne 8 vuodeksi lueskelemaan lehtiä ja kuuntelemaan radiota. Tulen sitten 2014 raportoimaan miten menee. Toki käyn välillä kaupoissa ja lasketteluretkillä. Huivimalliakin voin miettiä jo valmiiksi..

    Äänestä

  • helppoa rahaa vastaanotetaan kirjoitti:

    Ei varmaan loppujen lopuksi paljoa ollut kellarissa.

    Mutta menen nyt jatkamaan oman kellarini sisustamista. Ajattelin heittäytyä sinne 8 vuodeksi lueskelemaan lehtiä ja kuuntelemaan radiota. Tulen sitten 2014 raportoimaan miten menee. Toki käyn välillä kaupoissa ja lasketteluretkillä. Huivimalliakin voin miettiä jo valmiiksi..

    sijoittaa ne tulevat miljoonat? tai onhan sitä aikaa miettiä siellä kellarissa.
    ps. älä unohda salakäytävää että pääset iltaisin baariin, niin se Natskukin varmaan teki

    Äänestä

  • helppoa rahaa vastaanotetaan kirjoitti:

    Ei varmaan loppujen lopuksi paljoa ollut kellarissa.

    Mutta menen nyt jatkamaan oman kellarini sisustamista. Ajattelin heittäytyä sinne 8 vuodeksi lueskelemaan lehtiä ja kuuntelemaan radiota. Tulen sitten 2014 raportoimaan miten menee. Toki käyn välillä kaupoissa ja lasketteluretkillä. Huivimalliakin voin miettiä jo valmiiksi..

    ..kun vaikutat vähän laiskalta.

    Äänestä

Taisi se Natasha lähteä vapaaehtoisesti miehen matkaan ja kun alkoi rahanhimo iskeä niin ajattteli pistää jätkän liriin ja fyrkat taskuun, on nää likat niin pirun kieroja.

Äänestä
  • Taisi olla aika laskelmoiva 10-vuotiaaksi????

    Äänestä

Kyllä mulle ainaski raha kelpaa!!!

Te ootte vaan kateellisia!!!

NI!

Äänestä
  • rehelliset eivät rikastu

    Äänestä

  • jakaja kirjoitti:

    rehelliset eivät rikastu

    tämä ei valehtele!!!

    Ja mä tekisin kaikkeni jotta saisin noin paljon rahaa!

    Äänestä

  • santtu kirjoitti:

    tämä ei valehtele!!!

    Ja mä tekisin kaikkeni jotta saisin noin paljon rahaa!

    laitetaan kaltapossu kiertämään.
    Mutta sitä ennen hankkiudu kimppaan jonkun nartun kanssa ja elele 8 vuotta kaljaa juoden nakkosen sohvalla TV:tä tuijotellen ja sitten kun naikkonen heittää sut pihalle niin väitä että olet ollut kidnapattuna 8 vuotta. Voit vaikka siinä ajan kuluksi kirjoittaa aiheesta kirjan (extra money)

    Äänestä

Jos joku joutuu kärsimään noin pitkän ajan siepattuna, niin etkö voisi olla vaan iloinen etkä KATEELLINEN! Varmasti tulee tarvitsemaan rahaa mm. terapiaan ja itse ainakin suon hänelle menetetystä elämästä tuon korvauksen ja enemmänkin. Ei lienee Sinulta ole ne rahat poissa!!!!!! Perkeleen kademieli!

Äänestä
  • ...sama kuin, jossain intiassa pakko naittaminen, ei taida paljon erota, eivät taida saada miljuunia

    Äänestä

Jos se mimmi on menettänyt 8 vuotta elämästään siellä kellarissa raiskattuna, niin sitä ei hyvitä mikään rahamäärä. Hyvä kuitenkin, että saa nyt rahaa, tosi tyttö on varmasti kaikesta niin sekaisin, että vuosia terapiakaan ei tätä tytön tasapainoistuutta palauta.

Äänestä
  • Samaa mieltä olen!!!

    Äänestä

Jos ei tämä tyttö niitä rahoja saisi, niin kyllä tarinalla joku tiliä tekisi. Hänhän on luvannut niitä rahoja hyväntekeväisyyteen, joten olkaa hiljaa. Haiskahtaa siltä kuin foorumilla olisi kaikki vetelät vätykset odottamassa, että rahaa putoaa taivaasta.

Äänestä
  • kaikkihan sanovat että raha kelpaa, ei niin väliä jos loka lentää

    Äänestä

ajattelulta, tämä viestini. Koska en saa mielestäni epäilystä, että josko kaikki olisikin vain rahastusta, jospa ei moista oikeasti tapahtunutkaan. Häpeän, mutta............

Äänestä

Joo näin ton tytön haastattelun ja jotenkin tuntuu siltä että kaikki ei oikein täsmää!!! Tuntuu huijaukselta koko juttu....sieppauksesta lähtien...

Äänestä
  • samaa mieltä

    Äänestä

  • Ihan turha sun on miettiä tollasia, sitten vasta tiiät kun oma lapses tai sut siepataan vuosiks ja aivopestään ja ties miten hyväksikäytetään ja aivopestään. Ehkä sitten tiiät miten reagoida sellaisten kokemusten jälkeen???

    Äänestä

  • Poliisit etsivät ja kuulustelivat
    -   myös perhettä
    8 vuotta.
    Minkälainen olisi oma käytöksesi
    kun olisit viettänyt
    8 vuotta
    eristettynä naapurin kellariin

    - arvio TV esiintymistaidon
    kautta: voi olla että oletat
    nyt vähän liikaa.

    Äänestä

  • tottakai julkisuuteen on annettu sepitetty versio. Mitä todella tapahtui se käsitellään oikeudessa, jos kaikkea sielläkään.
    Täysi-ikäisyys antaa Nataschalle nyt mahdollisuuden itse määrätä. Ehkä pako oli siinä mielessä harkittu, ettei äiti pääse väliin.

    Äänestä

Nituttaa ainoastaan se, että en itse keksinyt tätä tapaa hankkia rahaa ensin ja se, että en ole tyttö kidnapatun miehen tarina ei välttämättä myy yhtähyvin.

Äänestä
  • siis tienatkoon niin paljon ku kerkee! vapaus menny ja elämä siinä noin moneks vuodeks,sitä ei mikää summa tuo takas!!

    Äänestä

eihköhän kohta oikeasti pääse vankilaan kun tollaista läppää heittää...ja voisi samalla saada syytteen kuolemantuottamuksesta kun sillä lailla karkasi avomieheltään jonka ei kestänyt eroa ja kaatui junaraiteille kun Natascha oli sitonut hänen kengän nauhat yhteen, hyi hyi Natascha!

Äänestä

widun väärin kirjoittaa koko asiasta , kysykää Natashalta!!!!

Äänestä
  • Mistä me voidaan tietää edes KOKO totuus kun joka asiasta kerrotaan eritavalla...

    Millai itse olisitte jos olisitte tossa tilanteessa!?!?!?!?!

    Äänestä

Tämä koko juttu voi hyvinkin olla rahastusta. Pitäisiköhän itse tehdä sama perässä? pyydän jonkun tutun "sieppaamaan" minut vaikka muutamaksi vuodeksi jonnekin ja sitten jaetaan potti! yes yes

Äänestä
  • Menepäs nyt päiväunille tai ainakin lepäämään.

    Äänestä

  • aika kirjoitti:

    Menepäs nyt päiväunille tai ainakin lepäämään.

    Sinähän kävelet sokeasti eteenpäin ellet erota rahastusta todellisuudesta? kysy itseltäsi siis että oletko viime aikoina saanut nukuttua päikkäreitäsi:)?

    Äänestä

  • vinkkuri kirjoitti:

    Sinähän kävelet sokeasti eteenpäin ellet erota rahastusta todellisuudesta? kysy itseltäsi siis että oletko viime aikoina saanut nukuttua päikkäreitäsi:)?

    ..itse.

    Äänestä

  • Natascha kirjoitti:

    ..itse.

    Valehtelee saadakseen rahaa jutuilla ja rakas äityli saa oman osuutensa

    Äänestä

Likka on kahdeksan vuotta vankina ja sairaan pedofiilin pantavana, ja Suomessa kadehditaan kun se saa sitten vähän fyrkkaa. On tämä uskomattoman kateellinen maa :-(

Äänestä
  • Mikään ei ole todistanut sitä asiaa että tyttö olisi missään vaiheessa raiskattu! rahastusta koko touhu.
    Miksi olla kateellinen jollekin idiootille joka nolaa itsensä valheellisilla sepustuksillaan??

    Äänestä

  • vinkkuri kirjoitti:

    Mikään ei ole todistanut sitä asiaa että tyttö olisi missään vaiheessa raiskattu! rahastusta koko touhu.
    Miksi olla kateellinen jollekin idiootille joka nolaa itsensä valheellisilla sepustuksillaan??

    jo julistettu jossain valheelliseksi?

    Äänestä

  • vinkkuri kirjoitti:

    Mikään ei ole todistanut sitä asiaa että tyttö olisi missään vaiheessa raiskattu! rahastusta koko touhu.
    Miksi olla kateellinen jollekin idiootille joka nolaa itsensä valheellisilla sepustuksillaan??

    että tyttö vaikuttaa aivan tasapainoiselta ihmiseltä. On vakea kuvitella, että hän olisi ollut pedofiilin uhri. En usko vielä tällä syömisellä.

    Äänestä

  • aihe........... kirjoitti:

    jo julistettu jossain valheelliseksi?

    Juttuahan spekuloidaan jatkuvasti ja tytön haastattelut menevät hyvinkin paljon ristiriitaan mitä tapahtumasta todistaneet ovat ilmoitelleet.

    Äänestä

  • Aivan näin, ei sellaista rahaa olekaan joka voisi hyvittää hänen kärsimyksensä.
    Toivottavasti edes voi toteuttaa joitain normaalin nuoren tytön haaveita rahalla jotka joku kuitenkin hänen lähipiiristään olisi saanut haastatteluista ja muusta hänen vointinsa kommentoinnista...
    Itsellä lapsi joka tällä hetkellä samanikäinen kuin hän oli kun hänet siepattiin, ei paljon kateeksi käy...

    Äänestä

  • rane-01 kirjoitti:

    että tyttö vaikuttaa aivan tasapainoiselta ihmiseltä. On vakea kuvitella, että hän olisi ollut pedofiilin uhri. En usko vielä tällä syömisellä.

    Tytön olemus ja käytös ei tod.anna viitteitä siitä että olisi asustanut pedofiilin kanssa ja eiköhän tyttö olisi karannut hieman aikasemmin jos olisi raiskatuksi joutunut.

    Äänestä

  • vinkkuri kirjoitti:

    Tytön olemus ja käytös ei tod.anna viitteitä siitä että olisi asustanut pedofiilin kanssa ja eiköhän tyttö olisi karannut hieman aikasemmin jos olisi raiskatuksi joutunut.

    mahdollista, että tuo nuori nainen on noin sujuvasanainen. Epäilen, että se mies on kasvattanut tyttöä, kuin omaa lastaan.

    Äänestä

  • rane-01 kirjoitti:

    mahdollista, että tuo nuori nainen on noin sujuvasanainen. Epäilen, että se mies on kasvattanut tyttöä, kuin omaa lastaan.

    Siltä mieheltä oli oma lapsuus viety/pilattu joten eiköhän mies halunnut huolehtia ja suojella tyttöä maailmalta loppuen lopuksi. Mies ei tietenkään ollut tasapainoinen ryhtyessään moiseen mutta ei se hänestä vaarallista välttämättä tee. Raiskaus ym.vastaava toiminta olisi tehnyt tytöstä aivan toisenlaisen. En seurannut nyt lehtiä siinä mielessä että tietäisin koska tyttö vapautui ja oliko tämä tv-haastattelu minkä ajan kuluessa tehty ns.kaappauksesta?

    Äänestä

  • vinkkuri kirjoitti:

    Siltä mieheltä oli oma lapsuus viety/pilattu joten eiköhän mies halunnut huolehtia ja suojella tyttöä maailmalta loppuen lopuksi. Mies ei tietenkään ollut tasapainoinen ryhtyessään moiseen mutta ei se hänestä vaarallista välttämättä tee. Raiskaus ym.vastaava toiminta olisi tehnyt tytöstä aivan toisenlaisen. En seurannut nyt lehtiä siinä mielessä että tietäisin koska tyttö vapautui ja oliko tämä tv-haastattelu minkä ajan kuluessa tehty ns.kaappauksesta?

    noin minäkin ajattelen, että miehellä oli kummallinen (sairaaloinen) hoivavietti.

    Äänestä

  • MMMMMMMMMMMMMMM

    Äänestä

  • vinkkuri kirjoitti:

    Juttuahan spekuloidaan jatkuvasti ja tytön haastattelut menevät hyvinkin paljon ristiriitaan mitä tapahtumasta todistaneet ovat ilmoitelleet.

    mitkä haastattelut menevät ristiin, eihän niitä ole kuin yksi, onko tämä joku murhaoikeudenkäynti, jossa Natascha todistetaan syylliseksi tai syyttömäksi, tällä palstalla tosin syyllinen vaikka on uhri...

    Äänestä

Hölmöt! Kuka teistä ei tiennyt aiemmin että julkisuudella tienaa?? Jokainen joka on ostellut iltalehteä tai muuta juorulehteä, on ollut tukemassa näitä Virpi Miettisiä, Matti Nykäsiä ja Natashaa, julkisuuden rahoittamia ihmisiä. Natashan tapaus on tosin kiinnostavampi kuin esim. Miettisen kesämökkiin hyväksikäyttämällä, ilmaisella työvoimalla tehdyt remontit! Natashalla on se etu, että hänellä on jotain niin mielenkiintoista kerrottavaa että kymmenet ihmiset ottavat asiaan kantaa jopa suomi24-palstalla!

Äänestä

Ehkä se on sen ansainnu ei mulla oo mitään sitä vastaa että että ihmiset tienaa vaikka itte oon aina perseauki ja onhan se kaheksan vuotta pitkä aika olla jonku fucking hullun vankina!
Eikä se raha, vaikka sitä kuinka sais korvaa sitä menetettyä aikaa!!!

Äänestä
  • Mitä nyt tosta 45 minuutista katoin tota haastattelun pätkää nii kyllä sillä aika paljo vapauksia sielä oli. Et kyllä mielestäni olisi ollut mahdollisuus paeta jos olisi halunut. Eikö se sanonu jotain sinnekkin päin että pääsi autoa pesemään pihalle ? mikäpä siinä olisi ollut karatessa? Voi kyllä olla väärääkin tämä tietoni. Jokatapauksessa aika hyvissä voimissa tosiaan oli 8 vuoden alistamisen jälkeen ja valmis puhumaan asiasta. Minua ei henkilökohtaiseesti asia ihmeemmin kiinnosta. Kyllähän tuollaista sattuu ja on ihan hyvä asiasta uutisissa näyttää, mutta tarviiko näyttää sama dokkari 2 kertaa lisäksi vielä 45 minuutissa ja uutisissa.

    Äänestä

Ei käy kateeksi vaikka saisi 5 miljoona kuukaudessa. Mikään raha maailmassa ei korvaa 8 vuotta elämää, lapsuutta!!! Kateus on ihmisen perisynti!!!

Äänestä
  • Tosin 8v.on lyhyt aika elämässä. Jos tuollaisesta ajasta piilossa tienaisi miljoonia kyllä ilman muuta suostuisin! toisethan opiskelee ammattiin saman verran vuosia saadakseen sellaisen ammatin jossa tienaa!

    Äänestä

  • ei kade kirjoitti:

    Tosin 8v.on lyhyt aika elämässä. Jos tuollaisesta ajasta piilossa tienaisi miljoonia kyllä ilman muuta suostuisin! toisethan opiskelee ammattiin saman verran vuosia saadakseen sellaisen ammatin jossa tienaa!

    Oletko jotenkin sairas? Mene sitten jonkun hullun kanssa kellariin 8 vuodeksi ja sano sitten oliko se lyhyt aika ja oliko mukavaa?

    Äänestä

  • MinniN19 kirjoitti:

    Oletko jotenkin sairas? Mene sitten jonkun hullun kanssa kellariin 8 vuodeksi ja sano sitten oliko se lyhyt aika ja oliko mukavaa?

    Ensinnäkään se likka ei ollut kellarissa kuin about puoli vuotta ja sai suurimman aikaa asua talossa ja käydä muuallakin. Toisekseen se mies ei ollut hullu vaan halusi rahaa siinä missä tuo siepattukin tänä päivänä.

    Äänestä

  • neitonen myös kirjoitti:

    Ensinnäkään se likka ei ollut kellarissa kuin about puoli vuotta ja sai suurimman aikaa asua talossa ja käydä muuallakin. Toisekseen se mies ei ollut hullu vaan halusi rahaa siinä missä tuo siepattukin tänä päivänä.

    No joopa joo. Mene sitten säkin, mitä teet täällä netissä kun voit tienata miljoonia naiskentelemalla hullujen kanssa???

    Äänestä

  • MinniN19 kirjoitti:

    No joopa joo. Mene sitten säkin, mitä teet täällä netissä kun voit tienata miljoonia naiskentelemalla hullujen kanssa???

    Niin voisin:) mutten raaski viedä sulta asiakkaita,sorry. Tosin sulle maksetaan kertalaakista sellaset 10ekeä ja joudut siitäkin antaa vitosen takas.

    Äänestä

  • neitonen myös kirjoitti:

    Ensinnäkään se likka ei ollut kellarissa kuin about puoli vuotta ja sai suurimman aikaa asua talossa ja käydä muuallakin. Toisekseen se mies ei ollut hullu vaan halusi rahaa siinä missä tuo siepattukin tänä päivänä.

    tyhmyys vielä kaiken lisäksi!!!
    Haloo! Heräähän jo pahvi!
    Se likka oli 10-vuotias! Huom. 10-vuotias on lapsi vielä ääliö ja aikuisten vastuulla.
    Missäs oli se aikuisten vastuu?
    Kukapa se nyt hullu olisi, jos lasta pitää kellarissa puoli vuotta???!!!
    Oletko kasvanut kellarissa? Vaiko tynnyrissä?

    Äänestä

  • neitonen myös kirjoitti:

    Niin voisin:) mutten raaski viedä sulta asiakkaita,sorry. Tosin sulle maksetaan kertalaakista sellaset 10ekeä ja joudut siitäkin antaa vitosen takas.

    En voi muuta ku nauraa enää!!!!! Näkee etä olet jotenkin outo kun et keskustele asiasta vaan keskityt haukkumaan toisia kirjoittajia! Onkohan ikää jo 13v.

    Äänestä

  • MinniN19 kirjoitti:

    En voi muuta ku nauraa enää!!!!! Näkee etä olet jotenkin outo kun et keskustele asiasta vaan keskityt haukkumaan toisia kirjoittajia! Onkohan ikää jo 13v.

    Olen tälle palstalle kirjoitellut todella syvällisellä tasolla mutta sinun tasoiselle vaihdoin nickiäni joten osui ja upposi:) iältäsi olet kakara minuun verrattuna

    Äänestä

  • yksinkertaisuus ja kirjoitti:

    tyhmyys vielä kaiken lisäksi!!!
    Haloo! Heräähän jo pahvi!
    Se likka oli 10-vuotias! Huom. 10-vuotias on lapsi vielä ääliö ja aikuisten vastuulla.
    Missäs oli se aikuisten vastuu?
    Kukapa se nyt hullu olisi, jos lasta pitää kellarissa puoli vuotta???!!!
    Oletko kasvanut kellarissa? Vaiko tynnyrissä?

    totuuden tiedät asiasta? olitko siellä samassa paikassa 8v.? mistä tiedät olosuhteet? ihan mielenkiinnosta kyselin:)

    Äänestä

  • neitonen myös kirjoitti:

    Niin voisin:) mutten raaski viedä sulta asiakkaita,sorry. Tosin sulle maksetaan kertalaakista sellaset 10ekeä ja joudut siitäkin antaa vitosen takas.

    Seksin osto on nyt laillistakin joten mene myymään itseäsi koska sitä tunnut ihannoivan!

    Äänestä

  • Sauli-79 kirjoitti:

    Seksin osto on nyt laillistakin joten mene myymään itseäsi koska sitä tunnut ihannoivan!

    Minua edellä oleva "huora" ehdotti pepun myymistä mutta lupasin olla kiltisti viemästä häneltä asiakkaita koska hän ei hommassaan kovin hyvin tee saldoa:(

    Äänestä

  • neitonen myös kirjoitti:

    totuuden tiedät asiasta? olitko siellä samassa paikassa 8v.? mistä tiedät olosuhteet? ihan mielenkiinnosta kyselin:)

    Oletko todella niin huima, että et ymmärrä aikuisen ihmisen vastuuta lapsistaan ja niiden huolehtimisesta?
    On syytä epäillä, ettei sinulla ole kaikki kohdallaan.
    Minä olen huolehtinut lapsistani aina ja en voisi kuvitellakaan, että normaalit äidit ja isät antavat 10-vuotiaan lapsensa jollekin ventovieraalle vain ja ainoastaan tehdäkseen lapsellaan rahaa.
    Tämä on se pointti!
    Lapsi ei ole siitä vastuussa! Vastuu on aina täysi-ikäisellä huoltajalla!

    Äänestä

  • neitonen myös kirjoitti:

    Minua edellä oleva "huora" ehdotti pepun myymistä mutta lupasin olla kiltisti viemästä häneltä asiakkaita koska hän ei hommassaan kovin hyvin tee saldoa:(

    Kasva lapsi aikuiseksi ennen kuin osallistut aikuisten keskusteluihin. Ei muuta joten nyt voi alkaa soittamaan suutasi jollekulle toiselle:)

    Äänestä

  • oloilla nyt on??? kirjoitti:

    Oletko todella niin huima, että et ymmärrä aikuisen ihmisen vastuuta lapsistaan ja niiden huolehtimisesta?
    On syytä epäillä, ettei sinulla ole kaikki kohdallaan.
    Minä olen huolehtinut lapsistani aina ja en voisi kuvitellakaan, että normaalit äidit ja isät antavat 10-vuotiaan lapsensa jollekin ventovieraalle vain ja ainoastaan tehdäkseen lapsellaan rahaa.
    Tämä on se pointti!
    Lapsi ei ole siitä vastuussa! Vastuu on aina täysi-ikäisellä huoltajalla!

    Tiedän aivan 100%:sesti mitä on aikuisen vastuu pienestä:) mutta aihe ei ollut se vaan kysymys onkin siinä että mitä oikeasti tapahtui ja onko tarina niin tosi kuin sanotaan koska media antaa ymmärtää hieman toisin ja eri todistajatkin kertovat toisin kuin tämä uhri.

    Äänestä

  • Sauli-79 kirjoitti:

    Kasva lapsi aikuiseksi ennen kuin osallistut aikuisten keskusteluihin. Ei muuta joten nyt voi alkaa soittamaan suutasi jollekulle toiselle:)

    Viestität huoliasi vanhemmalle ihmiselle? mites nyt sillee?

    Äänestä

  • neitonen myös kirjoitti:

    Tiedän aivan 100%:sesti mitä on aikuisen vastuu pienestä:) mutta aihe ei ollut se vaan kysymys onkin siinä että mitä oikeasti tapahtui ja onko tarina niin tosi kuin sanotaan koska media antaa ymmärtää hieman toisin ja eri todistajatkin kertovat toisin kuin tämä uhri.

    Ja neitonenko tietää ettei natshan tarina ollut totta? Äsken sanoit että voisit myydä itseäsi 8v että saisit 1,5 miljoona? Jokainen voi lukea ylhäältä. Kukahan täällä on oikea ihminen puhumaan aikuisen vastuusta? :)

    Äänestä

  • sinäkin olet nuorempi kirjoitti:

    Viestität huoliasi vanhemmalle ihmiselle? mites nyt sillee?

    No tuskin sitten kukaan maksaisi sulle enempää kuin 10e siitä hommasta! Itse maksaisin ainakin enemmin 19v tytölle kuin vanhalle kurtulle:))

    Äänestä

  • Rouva inarista kirjoitti:

    Ja neitonenko tietää ettei natshan tarina ollut totta? Äsken sanoit että voisit myydä itseäsi 8v että saisit 1,5 miljoona? Jokainen voi lukea ylhäältä. Kukahan täällä on oikea ihminen puhumaan aikuisen vastuusta? :)

    8v. siepattuna ja silti eläminen hyvissä oloissa ei tarkoita itsensä myymistä käsittääkseni. Tarinan uhri ei ollut pedofiilin uhrina mutta rahastuksen vuoksi tarina saa paljon lisäväriä. Mikäs siinä jos asustelee mukavasti 1,5 miljoonan tähden muualla kuin omassa himassa.

    Äänestä

  • Nikke roi kirjoitti:

    No tuskin sitten kukaan maksaisi sulle enempää kuin 10e siitä hommasta! Itse maksaisin ainakin enemmin 19v tytölle kuin vanhalle kurtulle:))

    Hyvinkin paljon on joskus ehdotettu mutten ole huolinut. Oma rakas riittää minulle aivan hyvin joten jätetään tuo "huoraaminen" nuoremmille sukupolville joohan. En ole tietenkään teinityttö mutta kauniiksi kyllä kehuttu joten kaukana kurtuista:D

    Äänestä

  • vanhempi neito kirjoitti:

    Hyvinkin paljon on joskus ehdotettu mutten ole huolinut. Oma rakas riittää minulle aivan hyvin joten jätetään tuo "huoraaminen" nuoremmille sukupolville joohan. En ole tietenkään teinityttö mutta kauniiksi kyllä kehuttu joten kaukana kurtuista:D

    Ei kenenkään tavallisen naisen vartaloa hinnotella ja ehdotella myymistä. Itse olet sitä halunnut! Voin minäkin jos kerta haluat; jos olet yli 25v en maksa mitään!

    Äänestä

Ulkomaisista lehdistä ymmärsin, että kopista on löytynyt myös "vierasta" DNA:ta.
Jotkut aikuiset tämän kidnappauksen ovat suunnitelleet tai sitten vankeja on ollut muitakin.
Joten suunniteltu juttu, mutta kenen ja missä tarkoituksessa.
Ehkä P:ltä karkasi mopo käsistä.

Äänestä
  • moni teistä asian epäilijöistä olisi pokkaa kertoa yksityiskohtia järkyttävistä asioista. Esim, jos raiskataan, olisitko valmis kertomaan koko maailmalle raiskaustavan yksityiskohtia myöten??

    Äänestä

Aika paljon toi 1,5 miljoona jo on tuolaiselle henkilölle kun Natascha, vai mitä? Se ei vaikuta rahanmetsästyksestä kun haetaan jo pr:ää se elokuva homma vaan se ON jo rahanmetsästystä. Kyllä on vähäsen turhaa tämä rahakeräys juttu kun kerta matkijoita on lisää vaikka muille jakais, ja sitten kun mietti vielä mitä hän on kokenut näiden vuosien aikana.

Äänestä

tarina oli tosi hyvä ja natacha sanoi että kid-nappaaja oli kiltti hänelle ja varas tappoi itsesä... :'( natacha oli haastattelussa ja hän oli tottunut pimeään niin laittoi välillä silmät kiinni... kid-nappaaja oli hänen tuttunsa mutta natacha ei tiennyt sitä... jos natacha olisi puhunut toisille ihmisille ulkona niin mies uhkasi tappaa sen jolle natacha puhui..

Äänestä

Moinen rahasumma ei koskaan tule kattamaan sitä, mitä tyttö joutui kokemaan.

Äänestä
  • Mitä se tyttö nyt ihan oikeasti joutui kokemaan?
    Mistä helvetistä kukaan voi tietää oliko tyttö hyvin vai huonosti pidetty? tällä palstalla on turha kenenkään väittää tietävänsä mikä on totuus

    Äänestä

  • naatuska kirjoitti:

    Mitä se tyttö nyt ihan oikeasti joutui kokemaan?
    Mistä helvetistä kukaan voi tietää oliko tyttö hyvin vai huonosti pidetty? tällä palstalla on turha kenenkään väittää tietävänsä mikä on totuus

    Lääkärit on todennut että häntä on käytetty seksuaalisesti hyväksi!! Tuskin se on hyvästi pitämistä? Mun käsityksen mukaan lapsi kärsii sellaisesta!

    Äänestä

  • SaanaH-87 kirjoitti:

    Lääkärit on todennut että häntä on käytetty seksuaalisesti hyväksi!! Tuskin se on hyvästi pitämistä? Mun käsityksen mukaan lapsi kärsii sellaisesta!

    Eikä tyttö sanallakaan maininnut että jotain tuollaista ikävää mies olisi tehnyt. Hän mainitsi miehen olleen kiltti ja jos olisi tehnyt jotain todella ikävää niin kait tuo olisi tehnyt mitä vain karatakseen

    Äänestä

  • yksityislääkärin voi lahjoakin kirjoitti:

    Eikä tyttö sanallakaan maininnut että jotain tuollaista ikävää mies olisi tehnyt. Hän mainitsi miehen olleen kiltti ja jos olisi tehnyt jotain todella ikävää niin kait tuo olisi tehnyt mitä vain karatakseen

    Mitä vitun väliä sillä on miten tyttöä edes kohdeltiin? TYTTÖ OLI 8 VUOTTA KAAPATTUNA, TAJUATKO SITÄ?!

    Äänestä

Uskooko joku vielä vakavissaan tuon Nataschan kertomukseen?

Minun mielestäni tuo on äärimmäisen häikäilemätön ihmismielen manipuloija. Voisi ehkä kutusa psykopaatiksi tai jotain.

Äänestä
  • Hieman ristiriitainen tarina todellakin, ei uskomista

    Äänestä

No hyvin on tyttö toipunut karmeista kokemuksistaan, kun nyt jo hoituu luontevasti nuo pr konsulttien irtisanomiset ja uusien palkkaamiset, rahankeruu ja elokuvaohjaajien metsästys. Ja mikä ihmeellisintä, ei tipan tippaa ole kyyneliä vuodattanut, päin vastoin, ollut pirteä kuin peipponen ilman minkäänlaisia masennuksia. Taisi tehdä vain hyvää tuo pedofiilin kaappaus. Kyllä on sitten esimerkillinen pimu tuo Natacha, saisi muutkin ruikuttajat ja oman elämänsä kurjuuden kiroajat ottaa esimerkkia, miten vaikeuksien yli päästään..

Äänestä
  • Vai hyvin toipunut???? Dokumentista näki, että kaikkea muuta. Tyttö puhui välillä kuin 10-vuotias. Olemuksesta näki, miten säikky tyttö oli. Karmeinta oli nähdä, miten hänelle oli jo syötetty valmiita lauseita sanottavaksi eli hyväksikäyttö jatkuu. Tytöllä on edessä vaikeat ajat.
    Ja se, joka tuumaa, että kaappaus oli hyväksi... hävetkää... kuka menisi tuumaamaan omalle lapselleen, että hyvä, kun sinut pidettiin väkisin vankina 10-vuotta ja hyvä, että sinulta vietiin oikeus normaaliin lapsuuteen ja nuoruuteen.

    Äänestä

Kylläpä todellakin tuntuu vähän tehdyltä koko homma.Näin tän tyttelin telkussa kun oli haastattelussa,tuli siinä katsellessa mieleen ettei oo yhtään sen olonen et ois ollu ees missään siepattuna,saatikka et ois pakolla pidetty vangittuna.Tää taitaa olla huuhaata koko juttu!

Äänestä
  • Epäilijöitä tarinan suhteen varmasti riittää ja aivan syystäkin. Haastattelu loi aivan toisenlaisen kuvan tästä kyseisestä uhrista.

    Äänestä

  • Tähän on pakko yhtyä, varmana sovittu juttu.
    Ollut vaan jossain perheen tutun (tai vastaavan) luona nämä vuodet. Olen nimittäin huomannut saman, ettei ole pahemmin sen oloinen kun olisi ollut missään siepattuna.

    Äänestä

ihmeellistä mutta totta nähtävsäti kohta natasha kävelee pitkin punaista mattoa tjn. Kohta kaikki haluavat tulla siepatuiksi. Voisi ihminen vähän miettiä aikookohan neiti oikeasti perustaa sen järjestön vai vaan puhetta?

Äänestä

...on väärin tuollainen rahan kasaaminen yhdelle kärsineelle tyypille. Vaikka raha pyyhkisikin pois tuon kokemuksen (mitä se ei tee), olisi todella epäoikeuden mukaista, ettei sitten myös esim. kaikille lapsuutensa kadulla viettäneille ihmisille tarjota miljoonaa euroa puhtaana käteen, k-oska ovat eläneet kurjan lapsuuden. Ym.

Äänestä

NOIN HYVIN TEKEE RAHAA... Oon sitä mieltä et ton natashan olis pitäny maksaa kuvista ym. toi 1,5 miljoonaa... Kuka ton näköstä kuvaa???

Äänestä
  • johonkin kellarissa oleviin seksiorjarinkeihin, jokos sitten pääsisit tienaamaan sitä "helppoa rahaa". Varo vaan ettei mene välikäsille.

    Äänestä

  • Kysymys oli 8v lapsuudesta! Ei vuosi aikuisuudesta! Kaunis tyttö on natsha.

    Äänestä

saa rahaa.
Mitä te häntä kadehditte.Todennäköisesti hänelle itselleen ei jää kovinkaan paljon kaikkien konsulttien jälkeen.

Mitä matkioita, nykyisin ihmiset on niin lyhytjännitteisiä että joku 8-vuoden projekti jää tekemättä.Toivottavasti tämän jutun julkitulon jälkeen ihmiset pitävät parempaa huolta penskoistaan.
Ja jos julkisuuteen putkahtavia vangittuja alkaa tulla lisää niin sehän on hyvä kun pääsevät vapaaksi!

Äänestä
  • Koko juttu on järjestettyä rahan haluamista! Tyttöhän oli käynyt laskettelukeskuksissa, uimassa, shoppailemassa yms. myös yksin! Eikö äidilläkin olisi jo itsemurhan paikka jos oma lapsi on lähes kymmenen vuotta poissa kotoa, siepattuna? Tyttöhän oli hengissä, sielun ja ruumiin voimissa. Jos tämä olisi edes ollut "kunnon" sieppaaja, tyttö olisi kauan sitten kuollut. Ja tyttö osasi vielä puhua, kaikki sanat, ettei häntä omissa, yksinäisissä oloissakaan pidetty! Hei miettikää siis vähän!

    Äänestä

että tämä asia ei ole hetikään niin yksiselitteinen juttu, siihen liittyy paljon "hämärää" . Se pitäisi tutkia juurta jaksaen(myös tytön lähipiirin tekemiset).Nyt vain valitettavasti käy jälleen niin että roskalehdistö levittää omaa totuuttaan.Mutta sitähän ne kirjoittaa mitä ihmiset haluaa lukea totuudesta viis kun vain rahaa tulee..

Äänestä

...tempun matkiminen kestää kahdeksan vuotta...

Äänestä

..voinut tollasta tienestiä vastaan siepata 8 vuodeksi! toihan tekee yli miljoona mummonmarkkaa vuodessa...

Äänestä

Niin voi elellä vähän mukavammin, kuin siellä kopissa.

Älkää viitsikö olla kateellisia TOISTEN rikkauksista. Turhaa energiankulutusta, kun sen voisi käyttää fiksumminkin.

Äänestä

turkasen turkanen. Meitsi seison vaikka käsilläni paskatynnyrissä tuon ajan tuosta summasta. Kyllä nyt tyttöä hellitään. Väittäisin, että tämänkin takana on vain rahanhuijaus, eikä tarvita edes montaa näyttelijää. Joku väärentää dna:n ja loppu onkin sit aika simppeliä.

Äänestä

Ei lapsuutta saa enää takaisin ja sitä ei voi rahassa mitata. Natascha ei voi pyrkiä opiskelemaan, kun ei ole peruskoulua käyty. Varmasti hän on jäänyt jälkeen monista asioista.

En edes usko, että Nataschan tulevaisuus on kovin onnellinen. Tuollaisista tapahtumista on vaikea toipua. Ihme, jos koskaan pystyy elämään normaalia elämää. Hyvä, että saa rahaa, koska en usko, että hän pystyy normaaliin päivätyöhön noilla traumoilla ja kun ei pääse edes opiskelemaan, niin elämä on vaikeaa.

Formulakuskit saavat miljoonia ihan tyhjänpäisestä työstään. Miksi suomalaiset ovat niin kateellisia, jos joku rikastuu?

Äänestä

Haastattelun nähtyään ei tarvitse olla huippupsykoanalyytikko todetakseen, että tyttö valehteli läpi koko haastattelun. Se suorastaan paistoi läpi.
Takana on jotain aivan muuta, kuin julkisuus antaa ymmärtää. Aikanaan paljastuu, että kuvion jäljet johtavat tytön omiin vanhempiin....

Äänestä
  • ja lausui ennustuksensa.

    Äänestä

Onhan se joutunut kärsimään niin paljon, että on vain ihan oikein, että saa tarinallaan niin paljon rahaa kokoon, jotta loppuelämä menee ainakin sen puolesta mukavasti.

Vaihtaisitko osia?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 36 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_5195186 kirjoitti:

Nataschan varallisuus on jo 1.5 miljoonaa euroa haastatteluiden ja valokuvien avulla. Ja vauhti senkuin paranee. Kun mahdollinen kirja tulee valmiiksi niin myyntimenestys on taattu.

Elokuvastakin on jo ollut puhetta ja uusi pr-konsulttikin on haussa. Vaikuttaa siis pelkältä rahanmetsästykseltä koko juttu.

Saisiko mielestänne tämmöisellä sieppausasialla kerätä valtavia rahasummia koska matkijoita on hyvin äkkiä luvassa lisää.

Iltasanomien juttu http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1240265

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu