TV1 kello 20:00, Jehovan todistajat

lisätiedot:
http://www.telkku.com/tiedot?oid=9974025

Sitä minä en ymmärrä että ev-lut lahkolaiset, joiden raamattu on keksitty satukirja, jaksavat niin kauheasti keulittaa mopoa kun jehovilla on toisenlailla modifioitu satunsa.

Tosin suhteessa lahkojen jäsenmäärään, jehovat tuittanevat enemmän uskontojen uhreja.
4478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niin nää on ne joiden ei tarvitse käydä etes armeijaa.

Äänestä

Oot kyllä ihan nätti ikäiseks... Varmaankin jonkun lahkolaisen tytär joka kapinoi....................
Sä et tiedä mitään.

Äänestä
  • Ei se kuva ole oikeasti nasusen oma, vaan vöhkitty jostain nettiviidakosta.
    Eikä se ole pystynyt todistaan olevansa oikeasti toi kuvassa oleva
    pimpoblondin näköinen "herkku" (omasta mielestään),
    sillai että se olis laittanu tuoreemman kuvan itestään...

    Äänestä

  • Mesesman paljaistui Jehovaksi. :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_7878883 kirjoitti:

lisätiedot:
http://www.telkku.com/tiedot?oid=9974025

Sitä minä en ymmärrä että ev-lut lahkolaiset, joiden raamattu on keksitty satukirja, jaksavat niin kauheasti keulittaa mopoa kun jehovilla on toisenlailla modifioitu satunsa.

Tosin suhteessa lahkojen jäsenmäärään, jehovat tuittanevat enemmän uskontojen uhreja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu