""Mutta nyt se sitten toivottavasti muuttuu?Niin toivon ja aion kirjoitellakkin vähän useammin raamatuun perustuvilla kysymyksillä.""
Sinulta ei ole tullut yhtään lupaamaasi raamattuun (huom. pienellä r:llä) perustuvaa kysymystä.
Sinulta ei ole tullut yhtään lupaamaasi raamattuun (huom. pienellä r:llä) perustuvaa kysymystä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Täytynee sitten lunastaa tuo lupaus.
Toisten tuomitseminen:Mitä sanoo Jumalan sana toisten tuomitsemisesta:
Jaak.4:11-12.
"Älkää panetelko toisianne,veljet.Joka panettelee veljeään,tai tuomitsee hänet,puhuu lakia vastaan ja tuomitsee lain.
Mutta jos tuomitset lain,et ole lain noudattaja,vaan sen tuomari.
Yksi ainoa on lainsäätäjä ja tuomari,hän jolla on valta tuomita kadotukseen.
Mutta mikä sinä olet tuomitsemaan lähimäisesi?
Miten minun käy kun adventistien syytösten mukaan olen porttokirkossa ja olen ottanut pedonmerkin vastaan?
Olen adventtikirkon mukaan babylonin huora.
Kun adventistisen tulkinnan mukaan kukaan muukaan ei vielä ei ole ottanut "pedon merkkiä" vastaan, niin miten sinä sen olisit kuitenkin, adventistisen tulkinnan mukaan, voinut ottaa jo etukäteen se merkki?
Adventistit ovat sinetti-pedonmerkki akselilla syytösten kanssa.
silloin sinä kumarrat "paavia" etkä Jumalaa! Kumman merkin siis olet ottanut?
Annoin ainoastaan suoraan raamatusta tekstin ja siihenkin te näköjään pystytte lisäämää mitä mielikuvitullisielisempia juttuja,voi teitä sanon minä!