EUROOPPA TAAS TULESSA

Nuoret siirtolaiset haluavat mellakoista joka vuotisen tradition. Ovat kivittäneen autoja ja ihmisiä. Sairaalaan on heitetty palopommi ja autoja sytytetty palamaan. Kauppoja on ryöstetty.

Mellakat ovat jatkuneet jo kolmatta päivää:

http://www.brusselsjournal.com/node/1384

Ja Yle vaikenee, miksi?
3511
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jotta kotimaan apinat eivät saisi mallia maailmalta.

Äänestä

Mielenkiintoista luettavaa:

"Pelkurit Belgian oikeusministeriössä.

Murhapoltto yöllä ja vielä sairaalassa! Kuka tahansa syntyperäinen Belgialainen olisi saanut vastaavasta rikoksesta 10 vuoden linnatuomion.
..
..
Muslimi nuoret pitävät itseään täysin lainvalvojien ulottumattomissa. Tämän he ovat huomanneet jo moneen kertaan aikaisemmissa mellakoissa. Tämä uusi tapaus vahvistaa heidän tuntemustaan entisestään."

Äänestä

Sisäinen proletariaatti: islamilainen vähemmistö
Ulkoinen proletariaatti: laittomat siirtolaiset

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mellakat alkaneet kirjoitti:

Nuoret siirtolaiset haluavat mellakoista joka vuotisen tradition. Ovat kivittäneen autoja ja ihmisiä. Sairaalaan on heitetty palopommi ja autoja sytytetty palamaan. Kauppoja on ryöstetty.

Mellakat ovat jatkuneet jo kolmatta päivää:

http://www.brusselsjournal.com/node/1384

Ja Yle vaikenee, miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu