vieraili Miedon luona ja sai suostumuksen.
Juha Mieto ehdokkaaksi Keskustasta
Vanhanen
321253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
"perkeleellisen metelin". Tuskinpa asiasta meteliä nousee, jos ei kepun sisällä.
tuo Mietaakin.
kurikan kuikka oman kylän jätin jalkoihin!
Säästä saara-kala vaalirahat opiskeluun, sillä siitä saat suureman hyödyn ja mahdollisuuden elämällesi.
ja päihittää Mietaan sadasosasekunnilla.
desperado tekee ja palaa kasvot peittyinä keski-suomen harvennettuihin lähiöihin. Siellä Bandiitto pomo odottaa ja tekee ryöstö suunnitelmiaan wanhoja puolueita kohtaan.
Perussuomalaisten ryhmään!
ja seinät leveällä kuin SDP-ssä. Kivenheittäjistä, hiihtäjiin, tissi-misseihin ja Alatalon Mikko laulajana. Pikkju-g ja ym,ym. Lestadiolaiset mukana.
Myös, hänkin lähdössä ehdokkaaksi. Saarakkalan politiikan tuntemus ja asialinja täysin eri tasolla kuin hyvän hiihtäjän Juha Miedon, jolla ei mitään kokemusta politiikasta edes paikallistasolla.
että poliittisesti ja politiikkaa ymmärtävästi voi ajatella ja puhua, vaikka ei olisi puolue toiminnassa mukana? Kuten jokainen puolue on huomannut tahoillaan, on aktiivisten osallistujien määrä vähentynyt. Vaikka puolueen jäsenmääärt saattaisi ajoittain nousta niin se ei tarkoita että toiminnallinen aktiivisuus seuraisi tuota nousua. Moni käy kokouksissakin sen vuoksi että on jotain tekemistä ja lähinnä harrastustoiminta mielessä.
Saarakkalan poliittinen kokemus on niin vähäistä vielä, että tuo Mieto on oman elämänsä aikana nähnyt ja kokenut monta poliittista muutosta ja tapahtumaa, ennekuin saarakkala oli edes syntynyt.
Ladunvarrella paljon jäniksiä. Ilman muuta pätevä eduskuntaan.
ja kesällä nairahan.
Missäs välissä sen ehtii? Suksien vai siipan rasvaamisen ohessa?
taas yksi kepupukarien ohjauksessa oleva marionetti
saara-kala on vennamolaisen soinin ajan perässä hiihtelijä. Populistipukarien marionetti.
Jyväskylässä ja on Kurikan kaupunginvaltuustossa. Nuori ja pystyvä mies.
Kepu pelkäsi Saarakkalaa niin paljon, että lähetti ylimmän johtajansa, maailmankeisari Matti Vanhasen kolkuttamaan Jussin ovelle. Ja sieltähän se tuli suostumuskaavake täytettynä. Vaan mitenkähän tyytyväisiä muut ehdokkaat ovat kun paikat jo täynnä ja takaraja ehdokasasettelussa elokuun puolivälissä. Silläkin uhalla, että Miedon ehdokkuus repii piiriä, Saarakkalan uhka oli eliminoitava. Kunnanisät ovat kyytiä saaneet ja nyt on Mietaan vuoro hävitä sadasosalla Kurikan kuikalle.
persupoijilla!
Että kuikkaa oikeen peliätähän? Iljettävän ja naurettavan välimaastoa koko väite!
Kuules nyt, sillä, että kuikka isossa kauluksessaan vanhanaikaisia vennamon mantroja toistelee, ei ole mitään tekemistä isoo-Miataalla ja kepulla! Kumpikin puolue on Suomen maan kehityksen jarruja!
Kepu pettää aina, persu valehtelee aina!
SDP-kö?
niin totta kuin osaavat.
Puolue ei puhu, se on organisaatio.
Jokainen puhuu totta. Omasta mielestään, Kuten Jäkätinmäki. Persuihin vain hakeutuu eniten filunkikansalaisia; katkeragrynderiä, maasta huumetuomion takia karkoitetuja, kassarosvoja, isoegoisia ay-perustajia lupaamaan työnantajille palkkojen alennuksia, ampuma-aserikollisia, yms.
Sitten puoolustautuvat, että muutkin... Typerää!
Se on nuorella miehellä kuin panisi rahaa pankkiin.
KEPU!ssa? Kuka joutui luopumaan KEPU!mafian uhkaamana paikastaan?
Mitä sää jauhat kepun asioista täällä mene kepun palstalla
hiihtäjän asettumista ehdokkaaksi PS-ten listoilla. Viesti ainakin ollut palstalla.
EI MITÄÄN VARMOJA TIETOJA EHDOKKUUDESTA MIEDON SUHTEEN.
jossa ratkeavat ketkä pääsevät perselistalle!
kjiäh kjiäh
ei onnistunut.
Miedon ehdokkudesta.
Mieto onkon näköjään tosi peruskepu ainakin lehtujuttujen mukaan. Ei olisi saanut vielä kertoa totuutta, vasta lokakuun lopussa. Nyt mies ei tiedä mitä sanoisi, kun pitää kieroilla koko ajan. Taitaa olla selkäranka jo housuissa. Siis selkärangaton jätkä
kirjoituksen mukaan 28.9.2006.
Äänestää ja kiltisti kepun mukaan-jos meinaa paikkansa pitää.Kepun ryhmäkuri on kunnissakin lähes naurettava.
Parempi katsoa nauravan päälle kuin itkevän päälle.
ryvettymään. Elää hyvin muutenkin ilman politiikan paineita.