Kumpi on

pahempaa?

Joutua saksalaisten valtaamaksi vai venäläisten vapauttamaksi?
2219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

koska se
1 kestää pidempään
2. tappaa enemmän väestöä

Mutta onneksi kaikki hyväkin loppuu joskus!

Äänestä

Ei ole väliä kumpi tahansa käy, jos vaihtoehtona on Ruotsalaisten "ystävyys" ...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

pahempaa?

Joutua saksalaisten valtaamaksi vai venäläisten vapauttamaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu