Hitler oli korpraali

Hän oli korpraali.
4348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hitler oli korpraali. Joo. Mistä hän muuten sai sen korpraalin arvomerkin? Hän oli ensimmäisessä maailmansodassa ja hitler meni poteroon selälleen konekivääritulen johdosta. Hän ei ollut peseytynyt kuukaukiin ja hänen polven nivustaivettaan kutitti, hitler nosti jalan ylös ja alkoi raapimaan punkkien syömää nivustaan.

Ranskalaisten konekivääri ampui jalkaan. Tästä haavoittumisestaan hänet ylennettiin korpraaliksi.

Oli myös eräs toinenkin merkittävä ylennys. saksalaisten sukellusveitten eliittijoukko, harmaita susia, kaappasi englantilaisen kauppalaivan ja sieltä saksalaiset sai paljonkin elintarvikkeita. Sieltä löytyi suomalaista lakritsia, sen lakritsin kun ne kiidättivät diplomaattipostissa Adolf Hitlerille niin hitler maisteltuaan lakritsia... Hän päätti ylentää erään henkiön Amiraaliksi.

Karkki oli hyvää ja sen johdosta ylennettiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kingah kirjoitti:

Hän oli korpraali.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu