Jätänkö emännän? :(

Ville-Vallaton

Nyt on hieman monimutkainen aloitus! :D

Tekee mieli paljastaa että on tultu jo jonkin aikaa mietittyä jos elämä olisi vapaampaa enemmän itsenäisenä??!! Itsenäisenä, vapaana kaikista niistä kahleista, jotka naisvaltainen yhteiskunta meidän miesten päälle vielä LAITTAA ja on AINA LAITTANUT!

Kävelin tänään meidän koiran kanssa kalliolle ja pohdin itsekseni hyvin syvään. Katselin ihanaa syksyn rotkoa ja jonkun ajan päästä tosiaan ymmärsin että minun on ehkä parempi jatkaa elämääni vapaana.

Tuntuu tosi pahalta kirjoittaa tämä asia palstalle, eikä tarkoitus ole että pitäisi sekoittaa OMAA ELÄMÄÄ muitten kesken, vaan on niin hirveän orpo olo!! :(

*miettii niin syvään kuin sielu sietää*

6

1080

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olvi

      Jaa! Mikäs suo estää, jos sulla ei ole emännän kanssa muuta yhteistä kuin koira, plasma TV, IKEAn kalusteet ja vuokrasopimus.

      Sitten jos ja kun on lapsia, ei emännästä enää pääse eroon, vaan sen läskejä ja muita vähemmän viehättäviä piirteitä vaan on pakko sietää.

    • Idealistisekopää

      Siis kävi sama idea mielessä että olisin ottanu tän viestin tuolta ja vaihtanut sukupuolen tästä. Mutta toisaalta tuossa on kyllä osa ihan totta on ses itten mies tai nainen joka miettii tota.

      Naiset haluavat miehen koska tarvitsevat jonkun jolla tyydyttää halunsa ja jota panna päivästä toiseen (me miehethän käytämme ajatteluun muutakin kuin sukupuolielimiä toisin kuin naiset)

      Toinen mihin nainen tarvitsee miestä on raha. Nainen on älyllisesti niin vajaavainen että ei kykene itse tienaamaan rahaa jolla ostaa RUMAT vaatteensa ja RUMAT laukkunsa kaapin piukkaan sitten vielä satoja kenkiä.

      Joten tästä pääsemme siihen että jos jätät emännän niin sinä saat isellesi VAPAUDEN naida oikeasti kauniita naisia vaikka joka ilta (ei väliä minkä näköinen olet koska kun naiselle puhuu himan kauniisti niin jo ollaan pillu leveänä odottamassa nesteet liukkaana sängyn reunalla)

      Ja vielä lisäksi tuohon että saat vapauden niin sinulla jää huomattavasti enemän rahaa itseesi ja VIISAISIIN HARRASTUKSIIN kuten autoiluun tai keilaamiseen.. Miksei myös ryyppääminenkinole viisas harrastus. (ainakin verrttuna naisten harrastuksiin)

      Niin ja jos pelkkä puhe ei riitä naisen lohkamiseen niin alat miettiä hänen kuullen että '' Oliskohan tuollanen kultanen kaulakoru kiva SEN (nainen on niin elukka että siiä ei voi sanoa muuta kuin SEN tai SE. Nainenhan on naaraspuolinen apina joka elää vain vaistojensa avulla eikä osaa käyttää älyään ollenkaan.. Tai siis mitä älyä) päällä.

      Hmm.. Tästä pääsimme naisten älykkyyteen.. Naisten ajatusmailmahan liikkuu ainoastaan sukupuoli elinten alueella. Nainen ei ymmärrä muuta kuin seksuaalisen nautinnon saavutus ja sucun jatkaminen (tosin naaras eläimille se on ainut tehtävä) Siis nainen ei ajattele vaan menee täysin sinne minne pillu sanoo.

      Naiset ottavat mihikseen miehiä jotka osaavat vakuuttaa naisen siitä että ovat mahdollisimman kukeneväisiä jatkamaan sukua. Ei taaskaan väliä minkä näköinen olet koska naista on helppo kusettaa näissä asioissa. Pelkkä puhe riittää.

      Kiitos.

      Eidealisti kuittaa.

      Toivottavasti viestistä saa jotain selkoa.

      • Cattie

        sinullekin. Kun naiset ovat niin kauheita. Ressu olet naiseen pettynyt ja nyt kaikki on niiiiiin öklöjä..hyi sentään. No,teet maailmalle palveluksen kun et lisäänny. Ja tuskin laatunaisetkaan tollaiseen koskevat. Ei ole tervettä elää vihaten kaikkea,you know.


    • ???

      Missähän planeetalla mahtanet pähkäillä, kun naisvaltaisessa yhteiskunnassa istuskelet kalliolla?

    • ..................

      Jos olet todellakin syvään pohdiskeltuasi päättänyt, että pystyt itsenäisesti pesemään pyykit, laittamaan ruoan ja vaihtamaan vaatteesi ainakin kerran viikossa, niin uskon että sinulla voisi hyvinkin olla selviytymis mahdollisuuksia jätettyäsi vaimosi. Ja jos et vielä ole katkaissut henkistä napa nuoraa äitiisi, niin voithan tietenkin pesettää pyykit hänen luonaan.

    • Oletkohan homo

      Vai muuten vain saamaton ukonnahjus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      128
      4639
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      29
      3377
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      3315
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      47
      2979
    5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      51
      2965
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2839
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      18
      2590
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2315
    9. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      9
      2199
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2135
    Aihe