Aika helposti pääsee ostamaan Nordean verkkopankissa firman rahasto-osuuksia, mutta missä p:ssä se myyntinappi on? :/
Nordea rahasto-osuuksien myynti
10
4718
Vastaukset
- siellä
Eikö siinä heti avattua, sijoitusvarallisuus/rahastot ole sun omistamista rahastoista lista ja siinä osta- ja myynti-linkit.
- -||-
Nordea Rahastot Määrä Rajoitukset Kurssi Markkina-arvo
Nordea Korkosalkku Kasvu/100 os Osta 852,0283 1.063,74 9.063,42
Tossako sen pitäis olla osta linkin vieressä?
- HerraTyhjätasku
Ei mullakaan myynti onnistu netitse, en tiedä auttaisiko jos maksaisi jotain ylimääräistä.
- en tosiaankaan sijoita
kyllä on tuo sijoittaminen niin täynnä ansoja, miinoja, koukkuja ja muita kieroja metkuja että saa olla minun puolesta.
- myynnistä
myynti onnistuu verkkopankin kautta JOS käyttäjällä on arvo-osuustili JA vähintäään perussalkkupalvelu
jos ei ole, mene konttoriin. hinta toimarille on sama. - niksupalkki
myynnistä kirjoitti:
myynti onnistuu verkkopankin kautta JOS käyttäjällä on arvo-osuustili JA vähintäään perussalkkupalvelu
jos ei ole, mene konttoriin. hinta toimarille on sama.Myin joitakin Nordean rahastojani keväällä ja pahimmillaan myynti kesti viikon. Heillä järjestelmässä ongelmia. Tein reklamaation, johon ei tullut lopullista tyydyttävää vastausta.
Kannattaa jättää väliin Nordean rahastot.
Myynti esim Seligssonilla ja FIM:llä onnistui ihan puhelimitse sovitussa aikataulussa. - myynti
myynnistä kirjoitti:
myynti onnistuu verkkopankin kautta JOS käyttäjällä on arvo-osuustili JA vähintäään perussalkkupalvelu
jos ei ole, mene konttoriin. hinta toimarille on sama.Itse myyn ja vaihdan rahasto-osuuksia Nordealla ilman salkkupalvelua puhelimitse ASIAKASPALVELUNUMEROSTA 02003000 Tarvitsee ottaa esille valmiiksi SOLO-tunnukset tunnistamista varten. Ostan tietysti päätteellä SOLO-tunnuksilla.
Asiakaspalvelu toimii viiveettä ja palvelu on ensiluokkaista ja ystävällistä.
Itselläni ei ole ollut maksusuorituksissa yhtään viiveitä. Eurooppalaiset rahastot tulevat tilille vuorokauden vaihtuessa ja Aasian / Amerikan rahastojen osalta vuorokautta myöhemmin kuten säännöissä on.
Olen asioinut kymmeniä kertoja lunastusasioissa ja asiat toimivat moitteetta.
- onnistuu
Nordeasta saat maksullisen sijoitussolopaketin.
Sen avulla on helppo ostaa ja antaa myyntitoimeksiantoja, määrätä minimimyyntihinnat sekä myyntiajan.
Toimii ihan hienosti ja proviisiokin on pienempi kuin tiskillä.
Keväällä huhtikuussa myin onneksi kaikki, nythän nuo on syöksykierteessä taas kenties monta vuotta.- kysyn
Mikä on mielestäsi syöksykierteessä? Kurssit vai? En ole huomannut sellaista. Kurssien kehitys on hitaampaa kuin keväällä, mutta kyllä ne kuitenkin kehittyvät positiivisesti. Varsinkin Suomi-rahastot,Intia-rahastot ja Euroopparahastot ovat nousseet aivan mukavasti!
- Anonyymi
minäkään en löytänyt "myy" nappulaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006484
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303873törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283260Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3761774- 331408
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471023Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11976Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11910- 42879