Tapani Kansan Madeleine-tyttären (15v) ja ruotsalaistähti Darinin (19v) romanssi.
Käsittämätöntä, että aikuisen miehen ja pienen lapsen suhde ei ole herättänyt viranomaisten huomiota. Vielä ei ole todistusaineistoa, että onko suhde edennyt fyysiselle tasolle. Mutta vaikka näin ei olisikaan käynyt, on tämä Darin niminen pedofiili pidätettävä välittömästi ja laitetettava poliisin kuulusteltavaksi.
Koska Madeleine on alle 16-vuotias ja ikäeroa on 4 vuotta, ei voida enää puhua mistään teiniromanssista, vaan lapsesta, jota aikuinen mies käyttää siekailematta hyväkseen.
Toivottavasti suomalaiset lastensuojeluviranomaiset toimivat yhtä tehokkaasti asian suhteen, kuin viime vuotisessa saatananpalvojaringin pedofilia jutussa.
http://www.iltalehti.fi/viihde/200608305057335_vi.shtml
Ruotsalainen "pedofiili"
7
924
Vastaukset
- se ole
5vuotta ja vielä jos vapaaehtoisuutteen perustuu ei tuossa ole mitään! Yritätkö omaa tekoasi lieventää vai
- tarkoitat
5v? Alle 17vuotiaan kanssa nussimisesta tulee syyte, jos tekijä on yli 18v. HEH!
- tasollako?
Kansainvälistä suosioita nauttivat iso muusikkotähti tuskin on henkisesti "samalla tasolla" kuin tavallinen suomalainen tyttö. Vaikka Madeleinella onkin kuuluisa isä, on hän itse tuiki tavallinen lapsi Tämä Darin-pedofiili voi nimenomaan käyttää asemaansa hyväkseen vietellessään viattomia lapsia.
Ja henkisen tason samankaltaisuus olisi joka tapauksessa määriteltävä viranomaisten taholta. Jos Darin on todistetusti henkisesti 4 vuotta ikäisiään jäljessä, niin hän voi luonnollisesti kärsiä pienemmän tuomion.
Lapsia pitää suojella - Näin vakavaa asiaa ei voi jättää olettamusten varaan.
- Darinilta
"Tapani Kansan Madeleine-tyttären ja ruotsalaistähti Darinin tapailun piti pysyä salaisuutena."
"Puhelimet ovat soineet tiuhaan tahtiin ja tekstiviestit lennelleet."
"Yllätyimme vähän siitä, että tämä nuorten välinen ystävyys tuli ilmi Ruotsissa. Asia oli tarkoitus pitää täysin salassa, Nina af Enehjelm (äiti) sanoo."
"Vähän ajan kuluttua Madeleinen luo tuli joku Darinin esiintyjäryhmästä ja pyysi kännykkänumeroa. Jo muutaman tunnin kuluttua Darin soitti Madeleinelle ja halusi tavata tämän uudelleen, Nina af Enehjelm (ylpeänä?) kertoo"
Tyypillisen pedofiilin toiminta tapa teini-ikäisten tyttöjen houkuttelemiseksi? - vain 15 v
Ruotsissa suojaikäraja on 15 vuotta eli vuotta Suomea alempi. Järkytyitkö? :D Suomessa olisi sama ikäraja, jos asiantuntijoista koostunut ryhmä olisi saanut päättää asioista n. 6 vuotta sitten, kun suojaikärajoja tarkistetiin. Suomen aina niin konservatiivinen eduskunta päätti kuitenkin toisin ja asetti suojaikärajaksi 16 vuotta.
Euroopasta löytyy muuten maita, jossa suojaikäraja on jopa niinkin alhainen kuin 14 vuotta esim. Espanjassa ;) Suosiikohan EU pedofiliaa? Pitäisikö Suomen puuttua tähän hirvittävään tapainturmellukseen? Siinäpä sitä olisi Suomen kukkahattutädeille työtä kerrakseen.- Muuta Eurooppaa huvittaa
Se ikäraja on joissakin Euroopan maissa jopa 13, jonka ikäistä saa siis nussia aikuinenkin näissä maissa. Useimmissa taitaa olla 15. Järkevintä olisi eri ikärajat tytöille ja pojille, koska tytöt kehittyvät sekä henkisesti että fyysisesti 2-3 vuotta poikia varhemmin.
Sen oululaisen "pedofiilin" tyttöystävät olivat käsittääkseni luokkaa 15-17, vai olisiko ollut joku myös 14. Pedofilia on kuitenkin oikeasti hieman eri asia, sillä tarkoitetaan alle murrosikäisistä kiinnostumista.
- Ruotsissa ei?
Miksi Suomessa 15 vuotiaan kanssa seksisuhteessa oleminen on rangaistavaa, mutta Ruotsissa ei?
Ikärajan voisi muuttaa 15 vuoteen, ja jopa 14:aan?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 871633
- 771273
Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr1761217Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!55952Aika usein mietin sitä
Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t46901- 47898
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman38888Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !
Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si9823- 46822
IS Viikonloppu 26.-27.4.2025
Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika35789