Uskonnosta

Jos olette isänmaallisia ja kansallismielisiä, vaihdatte heti uskontonne kristinuskosta kalevalaan. Se on oikeaa suomalaisuutta ja suomalaisen miehen on näin toimittava, ihan jokaisen.
3181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

höpö höpö ja huomenna höpötät lisää. Ei ole oikeita uskontoja.

Äänestä

Suonissani ei virtaa alempirotuisten ugrien mogolista verta joten en myöskään palvo heidän jumaliaan. Kunnioitan aasoja, Odinia ja Thoria.

Äänestä

mielipiteesi on yhdentekevä.Ei millään pahalla.
Herra siunaa Israelia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anti-Israel kirjoitti:

Jos olette isänmaallisia ja kansallismielisiä, vaihdatte heti uskontonne kristinuskosta kalevalaan. Se on oikeaa suomalaisuutta ja suomalaisen miehen on näin toimittava, ihan jokaisen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu