Helsingissä filosofian tohtori Jussi Halla-aho polkaisee Itä-Helsingin isänmaallisesta maaperästä esiin LÄHIÖIDEN ARMEIJAN ja nousee eduskuntaan.
Turussa rodullisesta sekoittumisesta huolissaan oleva kansallinen rintama nostaa yksityisetsivä Olavi Mäenpään vaalipiirinsä äänikuninkaaksi.
Lahdessa taas pääsee läpi yo-merkonomi Väinö Kuisma aloittaen Suomi Isänmaa -puolueen meteorimaisen nousun kohti vallan ydintä.
Tampereella vallanpitäjien vainon kohteeksi juotunut sananvapauden puolustaja Seppo Lehto saa kansalaisten sympatiat puolelleen ja nousee vihdoin eduskuntaan sitoutumattomana ehdokkaana.
Turussa rodullisesta sekoittumisesta huolissaan oleva kansallinen rintama nostaa yksityisetsivä Olavi Mäenpään vaalipiirinsä äänikuninkaaksi.
Lahdessa taas pääsee läpi yo-merkonomi Väinö Kuisma aloittaen Suomi Isänmaa -puolueen meteorimaisen nousun kohti vallan ydintä.
Tampereella vallanpitäjien vainon kohteeksi juotunut sananvapauden puolustaja Seppo Lehto saa kansalaisten sympatiat puolelleen ja nousee vihdoin eduskuntaan sitoutumattomana ehdokkaana.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Samanlainen lista saadaan helpommin omasta viiteryhmästäsi eli pilveä tupruttelevista viheranarkistisista apurahapinallisista.
,,, riittää substanssia edes sarkasminkohteena oloon.?
http://www.smskauppa.com/images/product_images/4_20040401225701.jpg
irvailla kun oma ÄO:si on melkein huikeat 80p. Mensan asteikolla.
Me nappaamme sinut vielä. Nauti viime hetkistäsi, rotta.
jos mä en pelkää CIA:ta ja pyydän Kennedyä lopettamaan kirjeitsekin sen niin luuletteko te vitun kumipäät että mä teitä pelkäisin.
mä olet tapellut Teidän kaltaisia kumipäitä vastaan koko elämäni ja voittamattomasti.
Mä olen selvinnyt 3:sta kuolemasta - 3 jäljellä!
EN MÄ TEITÄ PELKÄÄ
"Kuolema hymyilee meille kaikille
- Ainoa mitä voit tehä on hymyillä takaisin"
Joutuivat kehittämään minua varten uuden Mensa Einstein mittaustutkimuksen.
=)
- eat your shorts!
...riittävästi ikää, että olisit kirjoitellut kirjeitä sen paremmin J.F.K:lle kuin sen velipojallekaan.
Taidat elää jossain todella oudossa fantasiamaailmassa. Mitäpä jos vetäytyisit kokonaan sinne ja lopettaisit tämänkin palstan saastuttamisen roskallasi. Ennemmin Siitoin-spämmejäkin katselee kuin aivottomia postauksiasi.
5.6.2006 Senattori Edward Kennedylle
Ja ikää on enemmän kuin osaat laskeakaan...
Minä en lähde minnekään täältä.
Roskaa tänne tulee kaiken maailman kumipää skineiltä, nationalisteilta ja natseilta.
= Dinoraurusaivoilta
Senaattori Edward Kennedyhän taitaa olla demokraattisen puolueen tyyppejä?
Demokraatithan ovat vähemmistössä, ja eivät pystyne vaikuttamaan paljoakaan Yhdysvaltain politiikkaan. Ja vaikka pystyisivätkin, luuletko aikuisen oikeasti heidän haluavan lakkauttaa kansallisen tiedustelupalvelun? Käytännössä USAssa demokraatit ja republikaanit ovat saman kolikon kaksi eri puolta. Molemmat ovat valmiita jatkamaan diplomatiaa tarvittaessa muin keinoin.
Enpä voi muuta sanoa kuin, että harvinaisen sinisilmäistä ja hölmöä puuhaa osaltasi.
...on hyödytöntä enää jatkaa.
Ja eihän sille mitään voi jos on umpityhmä. Sinun vähäinen järkesi kun ei riitä ymmärtämään, että teet itseasiassa karhunpalveluksen asiallesi meuhkaamalla idioottimaisesti. Sinun idioottimaiset postauksesi eivät käännytä yhtään ketään mukuksi, vaan antavat teistä aivovammaisen kuvan. Sinänsähän lienee kaiketi väärin rinnastaa sinua keskiverto mukuun, mutta tunnettua on että hölmön möykkääjän ääni kuuluu koviten ja vaientaa järkevämmät kommentit.
Terveisin nationalistinatsi.
http://www.punksearch.org/graphics/antifa@antifa/medium_nazi_pos.jpg
Joka kädet vispaa leikatuissa taskuissa ja koittaa herättää jotai kulttia joka kuolee mahdottomuuteensa.
Aika muuttuu. Sinun kaltaiset kum,päät eivät. Pysy t aina tyh,mänä.
Älä välitä. Pahvista voidaan valmistaa kaltaisiasi lisää...kierrätykseen...
=)
Mitäpä luulet minun, tai tulevaisuuden Kansantuomioistuimen ajattelevan kaltaisistasi?
Ehkäpä jonain kauniina päivänä tämäkin juliste on kohdallasi ja muiden kaltaistesi kansanvihollisten kohdalla ajankohtainen:
http://www.sodatkuvina.cjb.net/images/Talvisota/Piirrokset/PetturinPalkka.jpg
Juuri tuollaista roskasakkia varten tarvitaan Kansantuomioistuimia vuoden 1918 kenttä- ja pikaoikeuksien malliin.
...luuletko meidän yrittävän herättää NS-liikettä kaikkine virheineen ja samoin tunnuksin?
Ei suinkaan, emme tietenkään käytä samoja tunnuksia ja fraaseja ja tee samoja virheitä, historiasta pitää ottaa oppia. Tällä kertaa asiat tehdään erilailla, ja tällä kertaa ne tehdään oikein. Tällä kertaa ei toisteta esim. vuoden 1918 virheitä, vaan mätä leikataan kokonaisuudessaan ja lopullisesti kansanruumiista.
"vaan mätä leikataan kokonaisuudessaan ja lopullisesti kansanruumiista. "
- milloin sitten alat viiltelemään itseäsi?
:)
Kouluttamaton kumipää kuin sinä. isäsi oli varmaan samanlainen tyhjäntoimittaja kuin sinä joka veti joka aamu valkoiset pitkät kalsarit, (takaa ruskeat) jalkaansa ja lähti bubiin heti kun se aukesi.
Ja seinusta tuli tuon isäsi höpötysten jälkeen samanlainen urpo?
=)
...tapansa mukaan asiat väärin. Vaan minkäs sille voi, kun on lusikalla annettu ei voi kauhalla ottaa.
Nimimerkki Weisse Rosen tapaisille tahoille ja heidän edustamilleen ajatuksille ei uudessa Suomessa tule olemaan tilaa. Kansantuomioistuimilla on paljon töitä, vaan vain siten saadaankin uusi parempi puhdas ja aidosti demokraattinen Suomi.
...vielä törmännytkään. Taitaa olla vain Weisse Rosen omissa fantasioissa, vai kuinka? Kerropa mistä kohtaa Suomen lakia tuollainen löytyy?
BTW. Sinuna en puhuisi mitään kouluttamattomuudesta, epäilenpä vahvasti ettet ole edes lukiota käynyt. Kirjoitusvirheet ainakin viittaavat korkeintaan peruskoulutason sivistykseen kohdallasi, ja sekin on ilmeisen välttävää tasoa.
Mitä omaan koulutus- ja älykkyystasooni tulee, niin en viitsi siitä tarkemmin mainita, etten vaikuttaisi turhanpäiväiseltä ylvästelijältä. Sanottakoon nyt vain niin ettei minulla ole siinä sinänsä mitään hävettävää tai salailtavaa. Sen nyt voin hyvinkin sanoa, että nähtävästi yleissivistykseni ja historiantuntemukseni on huomattavasti tasoasi korkeammalla.
Mitä vanhempiini tulee, niin molemmat ovat taustaltaan keskiluokkaisia, eikä kumpikaan muuten pahemmin käytä alkoholia. Poliittisilta kannoiltaan kumpikaan ei ole samaa mieltä kanssani, joskaan eivät tiettyjä näkemyksiäni vastustakaan.
Sinun maailmasi ei toteudu. Minä olen vannonut 2 valan, että yksikään natsi (Suomen ja maailman)ei ole koskaan Suomeesa johdossa, niin kauan kuin se on minusta kiiinni.
Ai 3 asennevammasta jotka päättivät olla kehittymättä.
Milloin sukunne evoluution kehitys päättyi?
1800 luvulla?
Vai jo 80 miljoonaa vuotta sitten (simpanssit) ?
Satun omaamaan Saksalaista verta ja Isoisäni oli Luftwaffen lentäjä, joten tunnen haavenmaailmaasi ja sen historian paremmin kuin sinä.
Haaveessasi pääset sinne isoisäni viereen - kuten kaikki "herrakansat" ovat päässeet.
Hautaan. Kaikki herrakansat tai "valitut kansat" ja ihmiset jotka ovat pitäneet itseään muita parempina- ylimieset idiootit.
Onneksi isoisäni teki vain velvollisuutensa uskomatta syvemmin idioottien höpinöihin.
Tässä vastaan toiselle kumipäälle (ikuiselle katujen lakaisijalle):
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=4500000000000035&posting=22000000019667702
joka ei koskaan kehittynyt aikuiseksi - kuten vanhempasi.
=)
...kun noin rohkeasti luonnehdit vanhempiani.
Aikuisuudesta sinun lienee turha sanoa mitään.
Siehän vitsikäs olet. Peruskoulun välttävää läpäisyä ei muuten sitten vielä lasketa "tutkinnoksi".
Mitä valaasi tulee, niin harvemmin tässä maailmassa asiat ovat yhdestä ihmisestä kiinni. Sellaiset jotka eivät älyä mitä kello on lyönyt yleensä runtataan säälittä.
Muuten simpanssien ja ihmisten kehityslinjat nykytiedon mukaan erkautuivat seitsemisen miljoonaa vuotta sitten. 80 miljoonaa vuotta sitten oli lähinnä joitakin alkunisäkkäitä. Eli se siitä yleissivistyksestäsi, ja niistä niin sanotuista "tutkinnoistasi".
Saksalainen muuten kirjoitetaan lauseen keskellä pienellä, samoin kuin isoisä. Mitä historian tuntemukseesi tulee niin en nyt sinuna sillä kovasti elvistelisi, vaikuttaa olevan aika heikkoa tasoa. Katsos kun tieto ei periydy veren mukana. Se pitää opetella.
"Haaveessasi pääset sinne isoisäni viereen - kuten kaikki "herrakansat" ovat päässeet."
En minä herrakansoista tiedä mitään. Minä haaveilen Euroopasta, joka kuuluu vain ja ainoastaan alkuperäisille eurooppalaisille. Ja Suomesta, jossa oikeat suomalaiset ovat isäntinä omassa maassaan. Onko siinä jotain pahaa? Jos minä voin elämälläni ja teoillani jotenkin edistää tuota asiaa, niin se ei ole täysin mennyt hukkaan. Tarvittaessa toivon että minusta olisi jopa uhraamaan elämäni asian eteen. Luvata sitä ei voi, koska kukaan ei tiedä miten reagoi kun tulee kova paikka eteen.
Sinä esimerkiksi teet kovin kevytmielisen valan, noinkohan kanttisi kestäisi jos joutuisit todella uhrautumaan vakaumuksesi puolesta? Epäilenpä että saattaisit olla parkumassa armoa kansantuomarilta?
"Onneksi isoisäni teki vain velvollisuutensa uskomatta syvemmin idioottien höpinöihin."
Noinkohan on? Ettei vaan olisi kuitenkin ollut käsi ojossa karjumassa Sieg Heilia ja Heil Hitleriä? Ja muista että isoisäsi puolusti Hitleriä, ja Hitlerin järjestelmää. Minähän en sitä minään syntinä pidä, mutta entäpä sinä?
Tiedä vaikka olisi, jopa äänestänyt Aatua ja NSDAPtä jos sillä oli silloin riittävästi ikää siihen.
Olisikohan WR törmännyt erääseen lahtelaiseen pukariin? Epäonnea miolemmille muussa paitsi toistensa nolaamisessa !
Mikä ei täällä olis vaikeata.
kyllähän Talonmies Taberman sinä sen tiedät...
SYÖ PASKAA JA HALKEA!
I'll see you in court!
...kykenee myöntämään rajansa. Mitä voittamiseen tulee niin eipä sinulla ole tosiaan kykyjä voittaa edes Kuismaa väittelyssä. Ja sen miehen voittamiseen ei muuten paljoa vaadita.
En kyllä itse keksi yhtään hyvää perustetta asiaan? Kerro minulle yksikin?
BTW. Toivotan iloiset terveisesi takaisin, hävisit taas surkeasti. No toivottavasti et ole huono häviäjä, kuten sakut yleensä.
En ole pyrkinyt sitä liiemmin salailemaan. Käytännön syistä nimimerkki on kuitenkin kätevä.
Mainitsemassani lahtelaisessa on sitä samaa sinnikkyyttä kuin sinussakin. Olette siis ansainneet toisenne , mitä keskusteluun tulee...
Ei minulla ole aikaa joutaviin:
ELOKUVA: Normandian Maihinnousu:
(Seppo Lehdon persevalli murtuu)
http://www.youtube.com/watch?v=APcuxb7SsI4
...säännöissä kiellettyä. Tietysti sinun bännäämisesi parantaa palstan tasoa, joten jatka vaan sääntöjen rikkomista.
Nää on ihan mahtavia. Jos rustaat tarpeeksi rikosilmoituksia, saattaa olla, että poliisi kärrää sinut mielenterveyslain 5 luvun 30§ nojalla juttelemaan valkotakkisille asiasta - etkä välttämättä lähde siitä tapaamisesta kotiin :)
Eräs tamperelainen salaliittoteoreetikko Tesomalta voinee todistaa, että näin voi myös ihan tosielämässä käydä :)
Sinä täällä bännäät!
Herää pahvi!
"Mä olen selvinnyt 3:sta kuolemasta - 3 jäljellä!"
Olisiko aika ottaa lääkäriin yhteyttä?
Faktaa. Ei fiktiota.
Kuuntelevatkohan Olli, Jussi ja Sepi mahdollisesti sniperiä..minä vaan mietin;)