Seuraava video kuvaa smash asem -tapahtumia ja sisältää järkyttävää väki- ja mielivaltaa, joka kohdistuu myös alaikäisiin. Virallisen selityksen mukaan kaikki meni hyvin ja suomen kansaltakin on saatu kiitosta ja hyväksyntää noille toimille:
http://www.youtube.com/watch?v=PENkTqLxPBM
http://www.youtube.com/watch?v=PENkTqLxPBM
Vastaukset 24
Vanhimmat
Enpä muista koska olen nauranut yhtä makoisasti, kun paavo arhinmäki sai kyytiä. :)
"emmä oo mitään tehny"vielä vinku mennessään Hahaa...Makiasti naurattaa!
Ihmeen hyvin poliiseilla hermot pitää noitten rääväsuisten kakaroitten kans, jos ite olisin ollut pöoliisin asemassa olisin ottanut jo pampun esille varmaankin.
Kovin on nuorisolla tekeminen nykään vähissä, menisivät halkometsään.
http://www.youtube.com/watch?v=3236m1QAXhM&mode=related&search=
väkivaltaisen teko taisi olla poliisin heittäminen pullolla. Hmm.
Ja pari poliisin määräystä vastustavaa uunoa otettiin rivien välistä parempaan talteen. Vai olikos se kamerakännykällä heiluva liimatukka 'reportteri'?
KAPINA PÄÄLIKKÖ ARHINMÄKI!!!!
Se "bongaa" poliiseja kännykkä kamerallaan, fanittaakohan se "natsipoliiseja"?
Reiska Lainekko se oli alussa rupujensa kanssa?
Anarkistikomareiden kokonaisuus kuuluu ONGELMAJÄTE laitokselle!
POLIISIT TEKIVÄT TEHTÄVÄNSÄ KUNNIAKKAASTI, PELASTIVAT STADIN ¤¤¤VANDAALI¤¤¤ HYÖKKÄYKSELTÄ!
Joo kyllä kommareita vasemmisotailia ja kaikenmaailman hippipunnkareita saakin hakata hieman jakaukseen.
Kaikki kunnia ja kiitos poliiseille!!!!!
New World Order on rantautunut Suomeen. Mielenosoituksissa on enemmän poliiseja kuin mielenosoittajia.
Poliisin toiminta on häpeällistä. Missä vapaa yhteiskunta?
asia.
Poliisit on hyvä.
julkisesti, etenkään suomen rajojen ulkopuolella. Tähän on mm Vatti Vanhanen puutumassa ja rajoittamassa RKP kanssa kansanvaltaa netissä !
mistä saa selvän kuvan mitä on anarkistikommunismi!
Siellä isä tai ukki neuvoo jälkikasvua, ketkä ovat VIHOLLISIA siis tietenkin komujen vihaamat poliisit!
Känykkäkameralla kuvaava arafaträtti kaulassa on kapinapäälikkö Paavo Arhinmäki!
Olisi ollut nautintoa seurata jos se punkki olisi saanut pamppua oikein kunnolla!!!!!!
poliisi auttaa ja palvelee :)
MEITÄ KOMMUNISTIEN VÄKIVALLALTA JA ANARKISTIVANDALISMILTA!!!!!!!
terv.Veronmaksaja
kolmenkertainen ELÄKÖÖN; ELÄKÖÖN; ELÄKÖÖN!
Hörhöt vaan kyykkyyn jepjep
anarkistien sikailu pois videolta?
ja kunnolla, voi vittu, en tehny mitään...riittää kun naama vituttaa.
Helsingin kaupungin valtuustossa, joka oli johtamassa ANARKISTIKOMMARI MELLAKKAA (KAPINAA)!!!
Joka tähtäsi meidän kaikkien yhteisen omaisuuden TUHOAMISEEN!!!!
Tällä oli terroristin "työasu" kaulassa joka on ARAFATRÄTTI!
Ihan fitun kova! Surrealistinen, ei uskoisi todeksi, ellei olisi itse todistanut samaa sekoilua. Ajatuspoliisit liikenteessä...
Valitettavasti elokuva taitaa antaa aika realistisen kuvan nyky-Suomesta.
jonka isukki osoitteli sormea ja kasvatti lastaan neuvomalla "Noi on vihollisii ... noi .... noi".
Tsiisus kraist, millainen pösilö ottaa ensinnäkin pienen kakaran mukaan johku anarkistimielenosoitukseen ja aivopesee sitten pentuaan vihaamaan poliiseja vain siksi ettei isi saanutkaan rauhassa rikkoa paikkoja.
Huostaanotto käyntiin.
Sairaat vanhemmat kasvattaa lapsistaan sairaita.
tuossa oli,poliisi toimi hienosti ,kiitos siitä.
1. Poliisi hoiti homman tosi asiallisesti.
2. Näin veronmaksajana kun kustansi tuon lystin, olis kyllä halunnut nähdä pikkuisen enemmän actionia, vaikkapa pamputusta. Aika loiva juttu loppujen lopuksi. Poliisi olis voinut tuosta vielä jyrkentää, eikä olis kellään ollut mitään hätää.
3. Tämä ns. mielenosoitus, virkavallan asiallinen tilanteen haltuunotto ja median yliherkkä reaktio virkavallan suorittamaan työtehtävään aiheutti sen, että aito mielenosoitus ja sen alkuperäinen viesti jäi idioottimaisen mediassa möykkäämisen alle piiloon. Voisko joku valaista, mitä nuo mielenosoittajat taas alunperin halusivatkaan, meni vähän ohi...?
4. Poliisit seisovat rauhallisesti hiljaa paikallaan - joku heittää heitä pullolla. Poliisit seisovat rauhallisesti hiljaa paikallaan - joku lähestyy heitä iltahämärissä käsi koholla ja joku esine kourasssaan. Ihan oikein, että sellaiset tyypit kerätään pois ja laitetaan kontrolliin.
Nautin näkemästäni.
Nyt olen entistä vakuuttuneempi ,että Poliisi toimi täysin oikein :).
tämähän oli parasta viihdettä "katsokaa peiliin!",huusi jokukin Kakara... HeH Hee....