Pääkaupungin häpeäpilkku joutaisi ihan hyvin Mestikseen. Edes laatukiekkoa pelaava Kalpa ei ota 10-1 turpaan joltain pikkujoukkueelta. Heh, mahtaa oikeasti mahtavien Hifk-fanien pallit kutistua pieniksi rusinoiksi, hahaa !!!
Hifk kuuluu Mestkseen
laatukiekko kunniaan
13798
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mielenkiintoinen argumentti. Mutta tuntuisi vähän nyt siltä, että taitaa se rusina löytyä sieltä pääkopastasi =)
Jokainen jengi ottaa joskus takkiinsa, kuitenkin tänään Jyp sai selkäänsä 4-2. Työvoitto, jolla kelkka käännettiin takaisin voittojen tielle. Jokerit ja TPS alkavat kisaamaan alamäki-kisassa. TPS on ottanut mukavan kaulan, 5 hävittyä peräkkäin mutta Jokerit kirii jouluun mennessä ohi!
hifki tua liigaan väriä, sarjan kolmonen ja
ei taida sulla olla ihan kaikki kohdallaan.
punainen peto fani
semmosta sarjaa ei oo ku mests
Tämä alittaa kyllä kaikintavoin sen mihin nämä palstat on tarkoitettu. Kohtuullista olisi, jos Jokereiden palsta suljettaisiin, kun he eivät kerran pysy siellä.
Noi Pelicans-matsin jälkeiset kirjoittelut olis hyvä laittaa tutkisteluun.
No Peltsut on sentään jääkiekkojoukkue Kalpaan verrattuna. Jos Kalpalle häviää niin silloin kannattaisi lopettaa koko organisaatio eli Jokerit!
... vähän sellanen fiilis tuli Pelikans ottelun jälkeen. Rivien välistä olin lukevinani "viinirypäleittesi" olleen aika pinkeenä ifk:n tappion takia?
Luunappi vetoa ettet uskalla näyttää viestiäsi äidillesi.
vittuun siitä saatanan Ilmalan huora.netin kautta aina aukomassa päätä ja muuten kun teihin runkkareihin törmään niin ootte hiljasempia kuin hiiret.no, hävittiin me kuiteski Pelsuille, mutta tsiigaa sitten omaa joukkuettas. Kalpalta otitte turpaan joten pidä se vitun pääs kiinni!Pelsut on silti toisena ja kova joukkue, Kalpa taas liigan pisteautomaatti.
lausunta Pelikaaneista...pikkujoukkue! Kuules savolaisjuntti. Pelikans lyö mennen tullen 5-0 haisevat kalakukkojen syöjät. Hifki on todella parempi joukkue Kalpaan verrattuna, vaikka siellä pelaakin kusipää Karanlahti. Siis, Paremmuus järjestys: Pelikans, Hifk, ja monen kalakukon väli sitten tulee kalpea Kalpa.
Karanlahti? Kuka vittu sekin muka on?
vaan hän on helsinkiläisten juoppo häirikkölempilapsi. On sama kuin HIFK:n maskotti.
Tappeleva itserakas räyhäävä koheltaja. Oikein jääkiekkoilijoiden häpeäpilkku.
HIFK ottaa joka kausi ainakin kerran kunnolla turpaan ja Pelicans ei taida tällä kaudella olla pikkuseura, siellä se lentelee toisena sarjataulukossa. Lento valitettavasti loppuu tosin viimeistään pudotuspeleissä. Kalakukko kalapa taitaa pelata ensi kaudella mestiksessä, jos hyvin käy.
Ilman Hifkiä sm-liiga Olisi aika Tylsää..