Kommunistien parasteko

Esko Seppälän ja Hannu Taanilan radio ohjelmassa vihattiin niin syvästi pääomaa,että kommunistit tuhosivat,ensimmäiseksi oman pääomansa.
Tämä pitäisi muistaa linnan juhlissa ansiomerkein.
3206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kirjoitetaan erilleen, radio-ohjelma taas väliviivan kanssa yhteen. Kyseessä lienee Esko Seppänen, ei Seppälä. Normaalisti pilkun kuten muidenkin välimerkkien jälkeen tulee välilyönti. Sanoista "ensimmäiseksi oman pääomansa" ei muodostu pilkulla erotettavaa sivulausetta. Vaikka ansiomerkkejä myönnetään itsenäisyyspäivänä, niiden myöntäminen on eri asia kuin linnan juhlat.

Mutta toisaalta: eihän tuossa jutussasi ollut muutenkaan järkeä.

Äänestä
  • siis Saatanan omaisuutta, Saatanan pilkku, jonka nussija ko. kriitikko on, vai tarkoitatko Saatanan pilkunnussijaa merkityksessä 'saatanallinen pilkunnussija'?

    Äänestä

  • demarit ovat onneksi läksynsä oppineet kapitalisti tehköön tehokkaasti rahaa temareilta se ei onnistu me jaetaan vaan ,,,,....!!?? siitä välimerkkejä pane mihin haluat ja TÄSTÄ ISOJA KIRJAIMIA

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


manu kirjoitti:

Esko Seppälän ja Hannu Taanilan radio ohjelmassa vihattiin niin syvästi pääomaa,että kommunistit tuhosivat,ensimmäiseksi oman pääomansa.
Tämä pitäisi muistaa linnan juhlissa ansiomerkein.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu