Mikä on mielestäsi paras leikkele?
Minusta Portin suomalainen meetvursti.
paras leikkele?
15
1226
Vastaukset
- kevyt-Balkan
ehdoton suosikkini.
- pippurikinkkuviipaleet
näin on.
- joulu kinkusta
leikattu tuhti siivu.
- Lauantaimakkara
ehdottomasti paras.
- Keittokinkku,
näin on.
- Aarne-Olavi
Kerran alempana mainittiin joulukinkusta veisteyt siivut, niin pakkohan se on myöntää, että sehän se kaikkien aikojen paras leikkele on.
- Sinisiivetär
pepperoooni pikku metwursti on kans hyvää!!
- grillimakkarasta
tai HK:n lenkistä leikaan pieniä viipaleita ja on hyvää voikkarin päällä.
Maksamakkara kans hyvää. Nyt jääkaapille. - lurpsis
VIHERPIPPURILEIKE . :D
- kurkun leikkaaja
kurkku
tai saunapalvi,
mittään liskomakkaroita en suostu syömään :P
murtai chorizo. maustetut maistuupi. :-)
- Anonyymi
Minusta kylmäsavuporo ehdottomasti. Vähärasvaista ja hyvää.
Sitten ehkä Parman kinkku ja Serrano. Näitä ja muitakin leikkeleitä ostan Koivistolta Tampereen Kauppahallista.
Nyt erityisen hyvää on ollut kylmäsavustetusta possunkylkirullasta eli Pancettasta valmistettu Pasta Carbonara. Pancettaa löytyy Kovistolta.
Tuolta https://www.leikkeleliike.com/tuotteet
https://www.leikkeleliike.com
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1195453
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2762206- 921783
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401220Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3411197Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051130Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1531126- 501119
- 1141108
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.871074