Mädännäisyyden uskonto!

http://koti.phnet.fi/petripaavola/Roomankirkonkuvia

Kuvien ja tekstien kera paljastuksia mädännäisyydestä!
5370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • luterilaisenkinn kirkon aikana mestattiin ihmisiä noitina ihan samaan malliin kuin katolisen vallan aikana.

    Äänestä

mun mielestä tällä kotimaan luterilaisuudella ei ole niin minkäänlaista moraalista ylemmyysasemaa verrattuna katolisiin. Historiasta löytyy yhtä lailla toisinajattelijoiden tappamisia, eriasteista väkivaltaa puhumattakaan valtiokoneiston käsikassaraksi ryhtymisestä naapurimaiden valtaamiseksi ja näiden väestön orjuuttamiseksi. Lisäksi Luther on saattanut antisemitistisillä kirjoituksillaan rohkaista natseja holokaustiin.

Äänestä
  • SINÄ JOUDUT HELVETTIIN!!!

    Äänestä

Veisteli Väinämöinen lastuja lainehilla.
Polvelleen Sotka muni munasensa.
Muna olikin pitkulainen kännykkä,
josta kuului Ainon viehkeä viettelys:
"Ah ota Väpiseni mikrosirusi
ja ruiskauta se minuun ihanalla neulallasi.
Niin ja ota esille kannettava mikrosi,
niin vilauttelen skypen kautta ihanaa impeyttäni!"
Niin Väinämöinen päätti laittaa implantin Ainoon
ja yhdeksän kuukauden päästä syntyi poika Pikkarainen,
jota Väinämöinen lehtolapseksi luuli
ja sanoi: "Suksi suolle, tuki itkevä suusi,
muuten korjaan Ainon luota luuni!"
Ja näin se Väpi kiertää maailmaa etsien Ainoja ja Aimoja, joille saa ruiskullaan sirunsa ruiskauttaa. Ja kun kaikki ovat ruiskautetut, niin Väinämöinen on palannut takaisin. ja näin poika Pikkarainen sai itselleen paljon pikkuveljiä ja -sisaria. Sen pituinen se.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Totuuden tähden! kirjoitti:

http://koti.phnet.fi/petripaavola/Roomankirkonkuvia

Kuvien ja tekstien kera paljastuksia mädännäisyydestä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu