Liisa Hyssälä lupasi vaaleissa 300 euroa lisää kuussa kansaneläkkeisiin. Ministerinä hänellä olisi ollut mahdollisuus lunastaa lupaus, mutta kepulainenhan pettää aina.
Viisi (5) euroa kuussa oli todellinen loukkaus eläkeläisille.
Liisa Hyssälän olisi syytä erota!
Viisi (5) euroa kuussa oli todellinen loukkaus eläkeläisille.
Liisa Hyssälän olisi syytä erota!
Vastaukset 3
Vanhimmat
... ei voi luvata mitään, voi vain luvata esittää jotakin. Ei edes ministeri voi toteuttaa yksin kansaneläkkeiden korottamista. Pitää saada puolelleen onan puolueen ministerit ja sitten vielä toisten puolueiden sekä lopuksi vielä eduskunta.
...ikämies olla noin naivi. Jos saman lupauksen olisi tehnyt joku kokoomuslainen tai (siunatkoon sentään) lipposlainen demari sinä(kin) huutaisit kitarisat punaisina toteutumattoman lupauksen perään. Eiks niin?
kokoomuslainen, minä en lupaa mitään muuta kuin toivon, että me rikkaat pärjättäis tässä kivikovassa maailmassa!