Olipa jälleen

nähdä aamu-uutisissa ulkoministeri condoleezza ricen olevan huolestunut pohjois-korean provosoivasta käyttäytymisestä.
usahan itse ei ikinä ole käyttäytynyt provosoivasti, heh heh
5195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

maailmassa vahvin on oikeassa ja kirjoittaa historian

Äänestä
  • juuri näinhän se näyttää olevan. rekka voi ajaa henkilöauton yli tahallaan, joutumatta siitä vastuuseen.

    Äänestä

Pohkoiskorea on täysiverinen terroripohjainen valtio, joka ei kahda mitään. Omaa kansaa kuolee nälkään valtavia määriä, mutta lännestä kovistellaan apua. Kun sen saa, sitten uhkaillaan.
Olisi pitänyt jenkkien Korean sodan aikan painaa maa jalkoihinsa.

Äänestä
  • ei korea niin hirveesti kiinnosta kun ei siellä ole öljyä.

    Äänestä

  • Ei pidä antaa.
    Mutta ei toisella rosvollakaan ole mitään oikeutta päättää suvereenin valtion asioista. Rosvo, joka itse provosoi koko maailmaa.
    Oikea foorumi näiden asioiden ratkomiseen on YK.
    Ei USA.
    Esim. ei olisi kovin mukavaa, jos Venäjä päättäisi meidän asioista?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huvittavaa kirjoitti:

nähdä aamu-uutisissa ulkoministeri condoleezza ricen olevan huolestunut pohjois-korean provosoivasta käyttäytymisestä.
usahan itse ei ikinä ole käyttäytynyt provosoivasti, heh heh

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu