Miksi ne tappelivat?

Oliko tappelun tarkoitus saada lisää äksöniä vai oliko sillä jokin syykin?

IMHO: Jotenkin aneemiselta telkussa vaikutti nyrkkiottelu, mutta ehkäpä nuo luistimet ja suojukset vähän haittaavat kunnon 'laakeja'
6400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pellejä ovat. Idioottimaista "jääkiekkoilua". Kyllä pitää ihmisten käyttäytyä oudosti nykyään. Luulevat kaikki tappelujen kannattajat; kiekkopomot, valmentajat ja ennenkaikkea yleisö, että tappelut on jotain hienoa.Kyllä sitä "äksöniä" saa ihan muutenkin aikaan siellä jääkiekkokaukalossa. Siis ihan vaikka pelaamalla KIEKKOA. Jääkiekko on hieno laji jos sitä vaan viitsii pelata oikein ja fiksusti. Nyrkkeily on aivan toinen laji. Tappelujen kannattajat menkööt katsomaan nyrkkeilyä tai jotain muuta taistelulajia.

Äänestä

sheddeni käskytti vannepussia. Pasi kiitti ja tinttasi pussia kuonoon

Äänestä

Nämä tappelut järjestetään rahan takia. Liigan ahneus ajaa tähän. Niin kauan kun syyllitetään katsojia tai pelaajia ollaan hakoteillä. Kansa on yksi meluava turpa; sen tiesivät jo antiikin Rooman senaattorit. Kun peliin halutaan vaikuttaa niin, että tappelut loppuvat on katseet suunnattava sinne minne rahat eli pääsylipputulot menevät. Nyt lopetan kirjoittelun tästä ja pesen käteni niinkuin Pontius Pilatus. Älköön kukaan vauhko minua tästä käsien pesusta syyttäkö. Arpa on heitetty. Ja vielä lopuksi, on se kumma että sääntöjä ikäänkuin nyt pyritään alkaa noudattamaan ja samalla sallitaan täysin sääntöjen vastainen hakkaaminen. Tuollaiset yhden ottelun pelikiellot ei ole mistään kotoisin. Herätkää kansalaiset ja soittakaa kansanedustajallenne Suomen senaattiin. Teillä on siihen lain suoma oikeus kaikki jääkiekon ystävät. Liiga ei Teitä kuuntele.

Äänestä
  • Kansanedustajille on turha soitella. Ne on pelkkiä tuuliviirejä näin vaalien kynnyksellä. Tuo eilinen matsi oli pelkkä jalliksen idea myydä tyhjään ilmalan halliin muutama lippu. Ei kai kukaan mitään vandebussia suomeen muusta syystä raahaa.

    Äänestä

Kun järki loppuu, niin otetaan nyrkit avuksi.
Eihän tässä mistään muusta ole kyse.

Äänestä

EI järki...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huvikseenko? kirjoitti:

Oliko tappelun tarkoitus saada lisää äksöniä vai oliko sillä jokin syykin?

IMHO: Jotenkin aneemiselta telkussa vaikutti nyrkkiottelu, mutta ehkäpä nuo luistimet ja suojukset vähän haittaavat kunnon 'laakeja'

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu