Kemppinen Kukkasesta

Oikeusoppinut ja muutenkin kaukaa viisas Kemppinen ottaa kantaa Kuningas Kukkaseen ja tapoihinsa:

http://kemppinen.blogspot.com/
184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

... muuan liian kovia kärsinyt historioitsija, kirjallisuusmies ja kääntäjä, jonka nimi olkoon Kumppinen. Kun hänellä oli ollut niin paljon henk.kohtaisia ongelmia, hän kuvitteli että presidenttikin oli presidentti vain koska hän sattui henk.kohtaisesti olemaan presidentti. Ja vaikka presidentti oli mitä oli, kukaan ei sanonut eikä tehnyt mitään, koska presidentti oli henk.kohtaisesti presidentti. Ja kun historiaa kirjoitettiin, koko historia kirjoitettiin ikään kuin koko valtakunnassa ei mitään tai ketään muita olisi ollutkaan kuin presidentti. Tässä ei tietenkään ollut mitään järkeä koska presidentti oli heidän kaikkien presidentti ja he kaikki olivat tekemässä tuota presidenttiä. Mutta tätä Kumppinen kuten ei moni mukkaan jolle presidenttikin on henk.kohtainen ongelma nähnyt, vaan he kirjoittivat historiaa ikään kuin olisi vain ja yksinomaan presidentti.

Sen pituinen se. Ai niin. Tämä sadun loppu ei ollut itse keksimäni. Mutta ei se mitään. Ei ollut kirjallisuusmies Kumppisenkaan sadun loppu. Se oli varastettu Juhani Peltoselta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sivusta seuraava kirjoitti:

Oikeusoppinut ja muutenkin kaukaa viisas Kemppinen ottaa kantaa Kuningas Kukkaseen ja tapoihinsa:

http://kemppinen.blogspot.com/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu