Ihan rehellisesti naiset? Kuinka moni tykkää ajatuksesta ja on kokeillukin sänkyyn sitomista? Tai sitomista yleensä?
Meillä leikitään sitomista. Vaimo laittaa jotain seksikästä päälle. Sidotaan sänkyyn pitkälleen, kädet päätyyn ja jalat reippaasti levälleen. Silmille nauha. Toinen asento on kontalleen sängyn päälle siten että tyynyjä on masun alla. Kädet päätyyn, peppu pystyyn ja jalat kiinni. Vaimo tykkää kuten aivan varmasti minäkin. Hän tykkää erityisti siitä että häntä naidaan kovaa, lopetetaan äkisti, ollaan ihana hiljaa, kuunnellaan huohotusta ja sitten äkisti taas aloitetaan raju naiminen.
Sitomista
8
10793
Vastaukset
- neitokainen
En ole vielä kokeillut mutta aina tehnyt mieli. Koska tykkään olla alistettuna. En ole vielä ehdottanut enkä tiedä miten ehdottaisi poikaystävälle. Melkein voisi ostaa pehmokäsiraudat vihjailuksi ;). Pojalla on nimittäin kohta synttärit. Sekin kiihottaa kun poikaystävä on sen verran vahvempi niin saa pidettyä käteni yhdellä kädellä kiinni. Mutta sängyssä ei ole vielä niin tehnyt. Pitää ehkä joskus ehdottaa. Saa nähdä...
- nti86
se on vaan ikävää kun kädet puutuu kun ne sitoo ylös. aikarajote se tai sitten sietokynnystä pitäis vaan saada ylöspäin. lisäks oli ongelmana saada tarpeeks pitävät solmut ilman, että kauheesti kiristäis.
eipä tuolla nyt olekaan niin väliä kun nykyisessä sängyssä ei päätyjä mihin sitoa. pöytälaatikossa saavat köydet sun muut odottaa aikaansa (:- mr47
Jospa kokeilisit sellaista, että sidotaan siistiksi paketiksi. Välineenä köyttä, nahkavyö, huiveja tms. Tai vaikkapa tavallista talouskelmua, jolla sidotaan kädet ja jalat käärimällä sitä ympäri ämpäri. Ei kai välttämättä tarvitse sitoa sänkyyn kiinni, vaan sidottu voi olla ihan irtonaisena pakettina. Tarkoitus on, että siinä olotilassa ei pahemmin pysty liikkumaan (muista turvakoodit). Lopuksi vielä side silmille ja se on siinä.
- nti86
mr47 kirjoitti:
Jospa kokeilisit sellaista, että sidotaan siistiksi paketiksi. Välineenä köyttä, nahkavyö, huiveja tms. Tai vaikkapa tavallista talouskelmua, jolla sidotaan kädet ja jalat käärimällä sitä ympäri ämpäri. Ei kai välttämättä tarvitse sitoa sänkyyn kiinni, vaan sidottu voi olla ihan irtonaisena pakettina. Tarkoitus on, että siinä olotilassa ei pahemmin pysty liikkumaan (muista turvakoodit). Lopuksi vielä side silmille ja se on siinä.
eräs ystäväparini ehdotti myös tuota talouskelmua. no nytpä palautui sekin idea mieleen. kaipa tuota "paketointia" voisi joskus koettaa, kun on aikaa ja mieli vireä (:
- ei aukee
Valottakaa mulle sitomisen ideaa. Toki kaikki spontaani leikkimielisyys on hauskaa seksissä. Joku ehkä tykkää alistu(/ta)misesta. Vai "pakottaako" sitominen käyttämään kroppaa, jollain uudella tavalla, mikä tuo uutta löydöstä?
Kokematon-empivä.- sidotaan
Muutaman vuoden on meilläkin sidottu. Mieheni huomasi minun kiihottuvan, kun hän piti ranteistani kiinni rakastellessa. Sitten otettiin pehmeä köysi ja sen jälkeen hommattiin pehmokäsiraudat. Sidottuna ollessani hän läpsii tai piiskaa minua pepulle. Vaikea sitä on selittää sellaiselle, joka ei siitä syty. Ei johdu ainakaan mistään lapsuuden kokemuksista. Minua ei ole koskaan piiskattu tai läpsitty.
Yksi asia kiihottaa yhtä ja toinen toista. On monia juttuja, joita minä en tajua ollenkaan (esim. pissaleikit). Mutta kun kenellekkään ei aiheuteta vahinkoa tai pakottamista, on lupa nauttia. Aina parempi, jos mieltymykset osuvat pareittain kohdalleen. - Iso-Justus
Pohjimmiltaan sidotuksi tulemisessa on sidottavan kannalta kyse antautumisesta, oikeastaan antautumisen lupauksesta, joka köysillä tai muilla siteillä vahvistetaan. (Jos olisi äärimmäinen itsekuri, ei köysiä tarvittaisi lainkaan...)
Siihen liittyy fyysinen liikkumattomuus ja sen myötä henkisesti irtipääsyn mahdollisuudesta luopuminen - ei voi paeta, vaikka haluaisikin eikä tarvitse edes haluta, koska ei voi. Myös aisteja voidaan vaimentaa käyttämällä silmäsiteitä, korvatulppia jne. jolloin tuntemus keskittyy sidottuun kehoon, herkistää sitä.
Sidottuna oleminen voi olla kiksi sinälläänkin. Toinen asia on, että siihen liitetään hyväilyä, kutittamista, piiskaamista, liikkumattomana tapahtuva orgasmi...
Yksi sitomisen variaatio ovat epäsymmetriset asennot, joita näkyy erityisesti ns. japanilaisen sidonnan (japanese bondage) yhteydessä, samoin kuin taidokkaita sidoskuvioita. Ne ovat kuitenkin vasta perussidonnan jälkeen tulevia vaativia variaatioita.
Sitojan kannalta kyse on kumppanin hallinnan ja toisaalta oman osaamisen tunteista. Hallinta voi olla näennäistäkin, tapahtua leikisti, jos solmut tehdään niin, että niistä pääsee halutessaan helpostikin irti.
- Anonyymi
onko sitomisesta mitään ohjeita missään
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1854231"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?922766Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1442277Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8222336 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark252128- 192031
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302017Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371841- 851839
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201836