fortum sähkönhinta korotus

fortumista kss energiaan

Ei ehtiny uutiset viimeisimmistä optioiden maksuista jäähtyä ku 2 päivää kun fortum ilmoitti sähkön hinnan korotuksista, no onhan se selvää että jollain on satojen miljoonien optiot kuitattava... laitetaan kuluttajan laskuun, sieltä on hyvä kiristää kun eivät muutakaan voi.

Vaihtakaa hyvät ihmiset sähköyhtiönne johonkin muuhun kuin fortum, itse vaihdoin kss energiaan, sain halvemmalla ja vaikka en olis saanut, olisin silti vaihtanut jonnekin.

Saa nähdä vaikuttaako mitenkään tämä selvitysmiehen ryöpyt fortumia kohtaan.

3

1498

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kss energiaan siirtynyt

      Jäi vielä kirjoittamatta että jos joku pelle,(lue Lilius ja muut optioiden nostajat), alkaa puolustamaan että euroopassa sähkö on paljon kalliimpaa ni itärajan takana eli siis venäjällä, sähkö maksaa 1/5-1/4 suomen hinnoista, sieltähän sitä sähköä voitais ostaa lisää, fortumin hintoja halvemmalla, eikös niillä ole ylituotantoa.

      Jossain muussa viestissä oli mainittu että fortumilta voi valita jonkun hyväntekeväisyyskohteen mihin osa hinnasta menee, ei helvetti mitä kusetusta, paljonkohan siitäkin menee oikeaan osoitteeseen, vertaan vaan kun just lupasin laittaa rahaa pelastakaa lapset ry:lle kun puhelinmyyjä itsensä siten esitteli, tuli lasku kotiin jossa saajana olikin buy-aid järjestö ja sieltä urkittuna vain 10 % ohjautuu pelastakaa lapset ry:lle, kynäsetti maksoi 100 euroa ja jos siitä 10 menee oikeaan kohteeseen ni taidan pistää kynät sun muut takaisin ja maksan sen 100 euroa suoraan pelastakaa lapset ry:lle, eli miettikää paljonko sitten fortum laittaa hinnasta hyväntekeväisyyteen...jos eivät niitä optioita katso tavallaan hyväntekeväisyydeksi.

      • Ajattele edes hetki

        Loistavaa.

        2 miljardin tulos ja 36% enemmän voittoa kuin viime vuonna, vaikka liikevaihto pysyi paikallaan.

        Ja persaukiset idiootit sen kuin vaan maksavat tollaselle riistofirmalle korotettuja maksuja hymyssä suin.

        Vaihdoin viime vuonna sähköyhtiötä ja ainoa asia mikä edelleen vituttaa on se, että asuu sellaisella alueella, jossa ainoa sähkönsiirto-laskuttaja on Fortum. Jos olisi mikä tahansa muu firma, vaikka kaksin kerroin kalliimpi, niin vaihtaisin siihen.

        Ryöstökapitalismin törkein tyyssija = Fortum.


      • Anonyymi

        Tais rauramolta rahat loppua kun sähkönhintaa nostetaan. Onko nälkä rauramo varmaan suomen vihatuin ihminen kun on niin ahne paska


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      174
      5242
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      202
      4158
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      142
      3745
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      70
      3087
    5. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      53
      3020
    6. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      148
      2015
    7. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      44
      1767
    8. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      43
      1539
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      66
      1462
    10. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      27
      1331
    Aihe