LIITTOUTUNEIDEN POMMITUKSSSA

Kuolleiden haudasta kaivellaan kuolleita ja laitellaan natsien syyksi.
Hesari taas huipussaan kun vaalit on ovella jo menee touhuksi lukekaa ja hämmästykää mitä selittelyä.

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Saksan kirkkomaalta löytyi natsiajan joukkohauta/1135222106993
9506
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Oletko niitä revisionistipaskoja jotka väittävät ettei keskitysleireissä murhattu ketään?

Äänestä
  • Jutussahan sanottiin että se on liittoutuneiden pommituksissa kuolleiden hauda muistomerkin vieressä ja niin on yleensä ruumiitkin sen kivipaasin vieressä.
    Nyt sitten niitä ollaan vaihtamassa joksikin "natsien" toimesta kuolleeksi ja viittaillaan siinä euthaaasiassa kuolleiksi koska heillä on "väkivallan jälkiaä",väkivallan jälkiä on kyllä pommituksen seurauksena kuolleilla ihan jokaisella sehän olisi suorastaan ihme jos ei olisi.

    Sitä paitsi jos he olisivat "natsien uhreja" ruumiit olisi todennäköisesti metsässä tai jossain pellolla.
    En kyllä usko todellakaan että natsit olisi tuoneet uhrejaan hautausmaalle haudattaviksi jos eivät olisi olleet pommituksen uhreja.
    Natsit olivat paljon inhimmillisempiä kun ollaan annettu ymmärtää tai juttu on tuulesta temmattu.

    Äänestä

tuohon lopu. Paljon on joukkohautoja joita ei vielä löydetty!

Äänestä
  • siihen, mitä juutalaiset ovat vääräuskoisina listineet!
    Ei vääräuskoiset ole minkään arvoisia!
    Juutalaiset ovat herra(n) kansaa!

    Äänestä

  • Olivat myös haudattu kertaalleen jos satuit lukemaa,LIITTOUTUNEIDEN POMMITUKSESSA KUOLLEIDEN JOUKKOHAUDASTA niitä kaivellaan muualta.
    Sinulle myös vihje että olivatko natsit sittenkin niin inhimmillisiä että hautasivat "tappamansa" uhrit hautausmaalle ja kuljettivat niitä hevosilla pitemmältäkin kirkon hautausmaille haudattavksi niin kun jutussa sanotaan vai että heivasivat uhrinsa vaan jonnekin metssä kaivamaansa kuoppaan.
    Juttu on keksitty satu tai natsit olivat todellakin inhimmillisenpiä kuin ollaan annettu ymmärtää.

    Äänestä

  • die Weisse ei kirjoita enää nickillään täällä!
    Kirjoittanut: die Weisse Rose 27.9.2006 klo 23.43

    käytän muit anickejä, koska tääll äon näitä liimanhaistelijoita jotka kopioi nickejä..

    Äänestä

juutalaisten sylkykuppi!
Fanaattiset Saksalaiset ovat masokistisia itsensäruoskijoita!
Totruudesta on "häivän" verran!

Äänestä

"Maas arvelee että unohtamisen ilmapiirillä on vaikutuksensa siihen että hauta paljastui vasta vuosikymmeniä sodan jälkeen"

"Kun tutkimus aikanaan päättyvät,viranomaiset aikovat järjestää muistojumalanpalveluksen jossa kuolleet saatellaan lopulliseen lepoon"

Nämä pelkästään kertoo mitä siellä kaivellaan ja miksi ei paljon muuta tarvitsekkaan.

Äänestä

Ylen sivuilla kerrottiin "kauhistuttava" juttu jonka mukaan hautausmaalta löytyi ruumita.
Kyllä huomaa vaalien alkaneen ja vasemmistopuolueiden olevan heikoilla koko euroopassa kun aletaan joukkohaudoista kaivelemaan ruumita poliittisiin tarkoituksiin.

http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/vasen/id44646.html

PS. olisin enemmän hämmästynyt jos joukkohaudoista jotka ovat jo haudattu kertaalleen ei löytyisi ruumi lainkaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Historiaa uusiksi kirjoitti:

Kuolleiden haudasta kaivellaan kuolleita ja laitellaan natsien syyksi.
Hesari taas huipussaan kun vaalit on ovella jo menee touhuksi lukekaa ja hämmästykää mitä selittelyä.

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Saksan kirkkomaalta löytyi natsiajan joukkohauta/1135222106993

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu