Naiset tukevat naisia

Erittäin hyvä. Nyt monet julkisuuden naiset kirjoittavat jommassa kummassa iltapäivälehdessä, että

MIEHENI PUOLUSTI MINUA!

Hyvä naiset! Vihdoinkin ollaan yhtenä rintamana! Ollaan huomattu, mitenkä julkisuusvyörytys on tavoittanut Tanja Saarelan jälleen kerran. Hänen miehensä sanomisiin on kiinnitetty tupla-annos erikoishuomiota, koska sattuu olemaan politiikkoNAISEN puoliso.
14922
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Sekä yleensä, mutta etenkin jos nainen on hänelle läheinen. Se on evoluution tulosta. Naisella vastaava mekanismi toimii suhteessa lapsiinsa, kuten myös miehellä, joskaan ei yhtä vahvana. Poikkeukset vahvistavat sääntöä.

O.Saarelan argumentointi ja hyökkäykset saivat ansaittua huomiota, niitä enää sen kummemmin kommentoimatta.

Äänestä
  • Mutta eikö ollut myös upeaa, että NAISET ILMOITTAUTUIVAT TUKEMAAN TANJA SAARELAA siinä mielessä, että ilmoittivat, että myös heidän omat miehensä ovat puolustaneet heitä.?

    Se on sitä naisenergiaa!!!!!!!

    Äänestä

"Saarela kiistää Suomenmaan haastattelussa jyrkästi, että kulttuuriministeripuoliso olisi pannut hänet asialle, mitä sitäkin on julkisuudessa epäilty.

- Tanja tuskin olisi antanut lupaa, jos olisin kysynyt. Tanja on niin vahva ja voimakas ja pätevä nainen. Hän ei antaisi minun ikinä edes tehdä tällaista, jos häneltä lupaa pyytäisin. Tämä oli minun oma henkilökohtainen vetoni."

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1245528

Voi herranjumala, näinkö sitä itsenäisyyttä parisuhteessa sitten haetaan?

Äänestä

Naiset yhtenä rintamana: hieno juttu
Miehet yhtenä rintamana: paha juttu

Äänestä

itse ainakin näen niin että naiset itseasiassa puolustavat miehiä!.

Äänestä

  • Itse näen asian niin, että naiset olettivat Tanja Saarelan olevan vähän hämillään tapauksesta nousseen kohun vuoksi ja sen vuoksi naiset ilmaisivat, että ei hätää Tanja, myös meidän miehemme ovat puolustaneet meitä.

    Äänestä


  • jorojukka-kukka kirjoitti:

    Voisiko tuon Lhuomakkhunnan grhuunun vähäksi aikaa unhoittaa poijjes??? ;)

    ... ei tietystikään asiassa, mutta fyysistä uhkaa vastaan. Puolustaako Feministi miestä millään tasolla?

    Äänestä

  • P.e.p.e. kirjoitti:

    ... ei tietystikään asiassa, mutta fyysistä uhkaa vastaan. Puolustaako Feministi miestä millään tasolla?

    ...feminismi puolustaa miestä, että se kannustaa miehiä palkattoman kotityön määrän henk. koht. lisäämiseen perheen elatuksen ohella.

    Äänestä

ikävä kyllä en voi antaa tukeani - roskalehdistö on roskalehdistöä vaikka voissa paistaisi

Äänestä
  • On sama, vaikka se uutinen olisi vessapaperissa.

    Äänestä

mutta ei liene kuitenkaan kovin tavallista ministeripiireissä että puolisot uhkaavat ministereitä väkivallalla?

Jöris, etkai vain sinäkin sittenkin pidä alkukantaisesta miestyypistä, sellainen jolla on ronskin otteet ja vetää päin läsyä jos "on tarvis"?

Tehdään sellainen yhteiskunta vaan jossa kovat jätkät pärjää ja kaikenmaailan piipertäjät sotketaan maan rakoon. Sopii

terveisin 190cm 110Kg...

PS. kai muriset jo?





























... tai sitten 183 cm 92 Kg sohvaperuna :)

Äänestä
  • Ja haukkuu toisiaan politiikassa vaikka kuinka paljon, eikä siihen kukaan jaksa ottaa kantaa. Mutta annas olla, jos jonkun naisen mies........ Siis NAISEN mies sanoo...

    Ps. "Vetästä nokkaan" lienee ilmaisu, jota ei aina niin vakavasti tarvitse ottaa. Ja hei, mihis se "pojat on poikia" -ilmaisu nyt unohtui???

    Ja miksi kukaan ei puhu siitä, oliko Heinäluoman arvostelu Tanja Saarelaa kohtaan ylimitoitettu ja huonoa käytöstä. No eihän se ketään kiinnosta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


jorojukka-kukka kirjoitti:

Erittäin hyvä. Nyt monet julkisuuden naiset kirjoittavat jommassa kummassa iltapäivälehdessä, että

MIEHENI PUOLUSTI MINUA!

Hyvä naiset! Vihdoinkin ollaan yhtenä rintamana! Ollaan huomattu, mitenkä julkisuusvyörytys on tavoittanut Tanja Saarelan jälleen kerran. Hänen miehensä sanomisiin on kiinnitetty tupla-annos erikoishuomiota, koska sattuu olemaan politiikkoNAISEN puoliso.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu