Kyllä monessa asiassa olen seurannut pääministeri Vahasen toilailuja, eikun EU:ssa ollaan ja lisää maita joukkoon Sinivalkoisen Suomen, taitaa muuttua joksikin muun väriseksi,jos Kepu ja com eivät saa kurin palautusta,kansalaisilta, Että EU: on harhaanjohtava valtioliittoutuma, johon todellisuudessa kuuluu 11 valtiota ja nämä alkavat riiteleemään politiikastaan, mitä tehdään, mistä päätetään, tämähän on jo ennustettu Raamatussa, valtioliittoutuma, no minä uskon tähän, tätä ei ole pakko muiden IPU: kannattajien uskoa, ehkä se on korkeimman käress, että siitä vapauduttaisiin.....
Suomen pääministeri kallellaan EU:h
Kaatakaa ystävät Suomi pois...
7233
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sinulla ei ole oikeutta arvostella Suomen EU-politiikkaa, koska et siitä mitään ymmärrä! Ole siis hiljaa!
vaatia maanpettureita tilille petoksista. Kaikki saksalaishenkiset Bratschein-Bratwurstit voivat poistua takavasemmalle, kun Suomi-poika puhuu. Mene sinne missä makkarat kasvaa!
jokaisella on oikeus sanoa oma kantansa joten jos olisit niin kuin ihmiset
Kyllä meillä on samat käsitykset sekä Vanhasesta että Raamatun kirjoituksista. Vanhanen välittää todellakin enemmän EU:n laajenemisesta liittovaltioksi kuin ns. Suomen tasavallasta (nyk. EU-Suomi). Hän ei kuuntele kansaa perustuslakimme mukaan, vaan sen vastaisesti. Samoin on muitakin poliitikkoja nykyisessä eduskunnassa samalla linjalla Vanhasen kanssa.
Ensi vuonna EU:ssa on 27 valtiota, joten mahtaako enemmistö erota jossain vaiheessa Raamatun lukuihin verraten. Toivottavasti Suomi on yksi niistä. Tosin jo nykyään on havaittavissa Iso-Britannian, Saksan, Ranskan, Italian ja Espanjan välisiä riitoja. Etenkin Ranska pitää puoliaan, mutta yksi niistä on Suomen kannalta positiivinen: EU:n perustuslain hylkääminen Ranskassa. Yleensä en ole ranskalaisten ystävä Nizzan lomamatkakokemusten takia.
Toivottavasti sinikeltaiset EU-liput poistuvat Suomenniemen katukuvista mahdollisimman pian. Yksi edistyksen askel siihen olisi ensi kevään vaalit, jos Kepu ja com jäävät ilman kansanedustajapaikkaa.
Pääministeri Vanhanen ei myöskään välitä Suomen maaseudun tilasta, kuten Kepun pitäisi. Maalaisliiton aikana oli tunnollisempia kansanedustajia, mm. Kekkonen.
kuin vaatia syytettä maanpetoksesta sille kaartille, joka yrittää syrjäyttää Suomen Perustuslain
Ompa helppo yhtyä käsityksiisi lukuunottamatta omakohtaisiin kokemuksiisi ranskalaisista. En ole toistaiseksi Ranskassa käynyt, joskin vanhana kulttuurimaana se on viehättänyt monella tapaa. EU-aikana olen arvostamut sen kansalaisten uskallusta sanoa mielipiteensä eliitin tahdon vastaisestikin. Tästä ominaisuudesta me suomalaiset saisimme ottaa oppia. On jo aika karsia hartioiltamme epäitsenäisyyden ja alistuneisuuden taakka, joka juontaa aina Venäjän tai Ruotsin vallan ajoilta.
kauanko se haluaa roikkua EU-hirressä. Vaaleissa olisi mahdollisuus irtiottoon. Itsenäisyyspuolue on sitävarten.
http://www.itsenaisyysåuolue.fi
Mukaan vaan!