Ilouutisia oululaisille akvaarioharrastajille

Olen ollut varsin pettynyt Oulun akvaariokalatarjontaan. Kävin tänään Raahen Haukun Paikassa, jossa on Pohjois-suomen suurin akvaariokalavalikoima. Liikkeessä on todella siistit ja hyvin hoidetut akvaariot ja henkilökunta on todella ihana ja ammattitaitoinen. He avaavat liikkeen Ouluun Senegalin paikalle loka-marraskuun aikana. Aikoivat panostaa kalavalikoimaan myös Oulussa.
4509
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Löysin Senegal liikkeen vasta silloin kun se oli jo
lopetettu. (mahd. katuremontin vuoksi loppui joka aiheutui elokuva/hotellikeskuksen rakentamisesta)
Todella mahtavaa kun avautuu uusi liike! Toivottavasti on halvempi kuin toinen liike kaupungilla.

Onkohan se Tetran liike?

Äänestä

Ihmettelinkin tässä että mitähän Senegalin paikalle tulee..? Ovessa oli että uusi omistaja mahdollisesti avaa liikkeen siinä... Haukun paikka oli kyllä ihan jees paikka, kun käytiin se katsastamassa. Tilat vaan pienet jos samoihin tiloihin tulee.....Mutta katsomassa täytyy käydä.

Äänestä

Paljon maksoivat Senegalissa halvimmat kalat??

Äänestä

ja avaus Hukun Paikalle lähenee Oulussa.Maalit ovat pinnassa ja ensimmäiset akvaariot ovat olleet jo jonkin aikaa käynnissä.osoite tulee olemaan torikatu 25,oulu 90100,ilmoittelemme HETI kun saamme tarkan päivän sopimaan kohdalleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hempukka35 kirjoitti:

Olen ollut varsin pettynyt Oulun akvaariokalatarjontaan. Kävin tänään Raahen Haukun Paikassa, jossa on Pohjois-suomen suurin akvaariokalavalikoima. Liikkeessä on todella siistit ja hyvin hoidetut akvaariot ja henkilökunta on todella ihana ja ammattitaitoinen. He avaavat liikkeen Ouluun Senegalin paikalle loka-marraskuun aikana. Aikoivat panostaa kalavalikoimaan myös Oulussa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu