Haluaisin

pyytää anteeksi

Posteljoonilta, joka jakaa postit minun osoitteeseeni päivittäin. Arvostan työtäsi syvästi, sillä sinä tuot minulle mainokset, suot minulle arneliaasti jokapäiväiset laskuni.
Nakkaat laatikkooni joskus naapurinkin lehden, että saan lukea sitä aamupäivällä, ennen, kuin naapurini tulee töistä.
Ihanaa, kun kuulee pihatieltä auton äänen, juoksen lehtikainalossa takaisin postilaatikoille ja sujautan lehden takaisin laatikkoon.
Tämä tapahtuu melkein joka kuukausi ja odotan
sitä lehteä, kuin täysi kuuta.
Rakas posteljoonini, anteeksi, että räyhäsin sinulle, kun olin odottanut sinun saapuvan klo 12:n aikaan ja tulitkin vasta yhdeltä.
Minun tuli vain niin kylmä siinä odotellessani, että hermot kärähtivät ja haukuin sinua.
Autosi on upea, tuo pieni pakettiauto, jolla postia kuljetetaan. Olet elämäni valo ja
rakastan sinua, ja posteja.
En tulisi toimeen ilman.
Kiitos kuuluu sinulle, armas posteljooni, bai the wei, olet muuten aika komea könsikäs. :)

2

490

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pörsä

      tais jäädä aamulääke ottamatta???

      • Kyllästynyt ihminen tähän a...

        just tollaset kliseiset kommenti vituttaa kun "tais jäädä aamulääke ottamatta" .nuo on just noita joita hokee kaikki epävarmat ihmiset joilla ei ole omaa mainittavampaa elämää itsellään ja hokevat näitä turhanpäiväisyyksiä jo0tka mukamas laittaa toiset kyseenalaiseen valoon ja korottaa itseään että Minä olen normaali suomalainen . Ei minussa mitään vikaa ole ,olen ns. Joka paikassa JOO;JOO-kommentteineni koska eihän kaltaisellani ole mitään mielipiteitäkään tai ehkä olisikin mutta kun en ole tottunut niitä ääneen sanomaan koska pelkään olla eri mieltä tahi esittää omia mielipiteitäni eri asioista. Tämänkaltainen on hyvin yleistä suomalaisissa immeisissä. Täytyisi uskaltaa elää ja tuoda OMAT mielipiteensä kuuluviin. Sillä siitähän sitä keskustelua vasta syntyykin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      106
      2951
    2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      153
      2083
    3. IPCC romahtaa

      Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl
      Ilmastonmuutos
      63
      2052
    4. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      107
      1779
    5. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      34
      1714
    6. Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle

      Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t
      Koirat
      31
      1592
    7. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      145
      1388
    8. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      416
      1133
    9. kamera hakokylässä

      kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!
      Hyrynsalmi
      21
      1099
    10. Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet

      Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa
      Sinkut
      262
      1055
    Aihe