salsaa Vantaalla

Missä kaikkialla, etenkin Länsi-Vantaalla, voi harrastaa salsaa. Paljon maksaa? Onko hyviä opettajia?
1254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hei! Kokemusta ei ole Länsi-Vantaalta, ainoastaan Itä-Vantaalta. Hinnat ovat samat kuin Helsingissä, mutta mielestäni opetus Helsingissä korkealaatuisempaa.

Jos haluat siis harrastaa salsaa ainoastaan liikuntamuotona, Vantaan aikuisopistossa muistaakseni on kursseja.

Mutta jos haluat oppia tanssimaan salsaa oikeaoppisesti niin kuin kuubalaiset, suosittelen esim.Tradicion Viva, BailaBaila ja SalsadeCuba-tanssikouluja Helsingissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Karin kirjoitti:

Missä kaikkialla, etenkin Länsi-Vantaalla, voi harrastaa salsaa. Paljon maksaa? Onko hyviä opettajia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu