Kevennystä iltapäivään

"parittelua"

Mies vei vaimonsa karjanäyttelyyn. He aloittivat päätyen laaksoon sonnien taloon. Ensimmäisen sonnin talliaitauksessa oli kyltti:

"Tämä sonni on paritellut 50 kertaa viime vuonna".

Vaimo kääntyi miehensä puoleen ja sanoi, "Hän paritteli 50 kertaa viime vuonna, eikö olekin mukavaa!"

He etenivät seuraavan sonnin luokse ja sen kyltissä luki: "Tämä sonni on paritellut 65 kertaa viime vuonna."

Vaimo kääntyi miehensä puoleen ja sanoi, "Tämä sonni on paritellut viime vuonna 65 kertaa. Se on yli 5 kertaa kuussa. Sinä voisit oppia tältä jotain."

He etenivät viimeisen sonnin luokse ja sen kyltissä luki: "Tämä sonni on paritellut 365 kertaa viime vuonna."

Vaimon suu leuka putosi ja hän sanoi, "VAU! Se on paritellut 365 kertaa viime vuonna. Se tekee KERRAN PÄIVÄSSÄ. Sinä voisit todella oppia tältä sonnilta.

Mies ei kestänyt enää ja kääntyi vaimonsa puoleen ja sanoi, "Kysy siltä, että tekikö se sen 365 kertaa saman lehmän kanssa."

1

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eheheheeeee.......=:)))))))))))))))))))))))))))))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      90
      5157
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      53
      4046
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2169
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1837
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1785
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1434
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      27
      1227
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1036
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      981
    10. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      980
    Aihe