Soini tyri paalupaikan ampua euta. Faktat hukassa. Ei tulevaisuutta miehellä. Heinäsirkkakin oli parempi.
Äänäi meni paljon.
Äänäi meni paljon.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
EU-uskovainen wanhojen puolueiden perrrrrseen nupolija piiiiiiiitkä paska!
Höpö höpö! :) Soini loisti jälleen. Voisit hieman perustella enemmän antamaasi kritiikkiä?
...kyykyttäjillä on jo hötöt housussa. Loisto juttu!
Vanhanen:
Ei EU-lainsäädäntö mene Suomen lakien yli. EU-lainsäädäntö korvaa Suomen lait.
Laittamattomasti sanottu, pääministeriltä.
Eduskunnassa käsiteltävänä olevasta EU-perustuslaista - joka ei voi tulla voimaan - pitää sanoa, että TE päätitte, emme ME.
Lain määrittely-osassa sanotaan
"Tällä perustuslailla, joka ilmentää Euroopan kansalaisten ja valtioiden tahtoa..."
Suomen kansalaisiltahan ei kysytä mitään. Suomalaiset eivät ilmeisesti ole Euroopan kansalaisia, ainakin jos uskomme Matti Vanhasta.
Vnhanen vertaa tuota _Nizzan_ sopimukseen.
Mutta koska kansa saa arvioida kehitystä siitä _Maastrichtin_ sopimuksesta Nizzan sopimukseen, minkä Vanhanen itsekin myöntää "muuttuneen paljonkin"?
Maastrichtin sopimus oli se, mihin kansa antoi valtuutuksen. Tosin siinäkin valehdeltiin sopimuksen todellisesta sisällöstä. Totuuden kertomalla kansanäänestys olisi ollut varmasti selkeä EI.
Sellainen demokratiakäsitys wahoilla puolueilla.
No kyllä iltasanomat oikaisee halun
tuli julki. Kyllä KÄDEllä on lahjoja, Tanjakin sen tietää! Ja iltasanomat sen kertoo. ;D