Päiväkirja..

Sinulle!!!

Kahden viikon välein sä katoat omille teillesi... tänään taas oli se päivä. Eilen saatiin kuulla että tyttömme sydämestä kuuluu sivuääniä, ja yöllä auto varastettiin.. Sä lähdit aamulla poliisiasemalle tekemään rikosilmotusta ja sille tielle jäit.

Aina sä jätät mut yksin, kun tulee "ongelmia". Se on sulle niin helvetin helppoa vaan sulkea ovi perässä. Eihän sun tarvi hoitaa omaa tyttöäsi, kuhan vaan lähet.

Koska viimeks olen voinut olla täysin oma itseni? Ilman että väkisin pitää miellyttää sua, vaikka kuinka ärsytät mua.. ja ilman pelkoa siitä että sä taas katoat.

Kaikki sanat ja teot pitää miettiä sataan kertaan ennenkuin uskallan ilmaista mielipiteeni, ettet sä vaan lähe..

Sä tiedät tasan tarkkaan kuinka mä pelkään olla yksin, nukkua yksin. Sä vaan kuvittelet että mun lääkkeet auttaa,EI NE AUTA, AHISTAA!!

Sä otit töistä lopputilin, etkä ole edes vaivautunut ilmottautumaan työttömäks työn hakijaks että saisit edes työkkäriä. Sä vaan otat velkaa ja juot ne kurkusta alas.. et saa edes kaappiin ruokaa...

Ei munkaan rahat kaikkeen riitä!

Mä en jaksa enää... hyvää loppu elämää, sä menetit nyt meidät. Oman lapses ja kaiken hyvän mitä sulla enää oli edes jäljellä!!

2

561

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HanzQ!

      Kuulostaa todella tutulta..Meilläkin on pikkuinen tyttö ja se on toisen niin helppoa vaan lähteä ovesta ulos ajattelematta miten me pärjätään ym.Oletpa jättänyt joskus ilman rahaakin meidät odottaa!Taaskin tässä odottelen, kaksi tekstiviestiä on tullut että olen ihan just kotona..Olen uhannut erolla kaikella ja annan taas anteeksi vaikka sen pitäis tajuta etei noita asoita niin vaan lakaista maton alle!HEMMETTI!Kaipa sitä pitäis oikeasti olla itsekäs ja antaa itselle vapaus olla odottamatta ketään ja mitään,kaikista vähimmin turhia lupauksia..Mutta ..Aina on mutta. kun on vielä tunteita.miten ne saa poisettua ja tehtyä itselleen kuoren,ettei toinen enää satuttais,ainakaan sallis yhtään enempää?Kootut selitykset on kuultu.Mestari valehtelee ja silti väittää, ettei elämä ole minkään arvoista ilman meitä!Kun olen alkanut itsekäämmäksi ja oikeasti asettaa rajoja miten mlle käyttäydytään,asiat hetkellisesti parantuu..Jos kukkaa ei hoida ja anna sille aurinkoa,se kääntyy toiseen suuntaan tai kuolee.Kumma minä valitsen?en ainkaan jälkimmäistä! Koitetaan jaksaa eikös?

      • kerran se kirpaisee

        Jos lähdet nyt, se sattuu hetken, mutta jos jäät se sattuu aina... Aloita uusi, oma elämä, se on ainoa ratkaisu onnelliseen huomiseen. Paljon voimia teille molemmille, älkää totuttako itseänne siihen pahaan oloon! Elämässä on niin paljon nähtävää!! Tsemppiä!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      92
      1536
    2. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      83
      1052
    3. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      67
      957
    4. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      368
      919
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      177
      904
    6. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      807
    7. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      64
      613
    8. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      60
      612
    9. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      578
    10. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      162
      560
    Aihe