Jehovan todistajat tunnetaan siitä, että he eivät tartu aseisiin, eivät osallistu poliittisiin kiistakysymyksiin sotienkaan, eivätkä mene asepalvelukseen. Mistä johtuu tällainen totaalinen kieltäytyminen. Osallistuuhan valtauskontokin sotaan, sotilasvaloihin ja tappamistaitoihin.
Miksi ette osallistu sotimiseen?
Tyne
5267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
toisten murhaamisen....
Oman maan puolustaminen ei ole raamatun vastaista!!! Jos Iso isämme ei olisi puolustanut Suomen maatamme olisimme nyt venäjän alla tai ties vaikka jo ruotsinkin, Kaikki jehovat menkää siis vapaa ehtoisesti jo Venäjän Siperiaan niin ei tarvitse olla muiden siivellä /tiellä, kun puolustamme isäin maatamme!!!!!!
Ja sitten vanha Jehova-tuttuni aina sanoi että kaikki Muslimit pitäisi tappaa...
Hänkin lintsasi Jehovuutensa avulla intistä (keskeytti)
=)
Hyvin kuvaa Jehovien tekopyhyyttä...
Todelliset Fundamentalistit...JEHOVAT..
Ja sitten te olette "valittu kansa" vaikka viimeiseen Palestiinalaissiviiliin....
=)
"HERRAKANSA"
nykyajan eläjiä olis jos sota olisis loppunu toisin.... ajattele jos toisella puolella olisi samaan uskontoon kuuluva ihminen kuin sinä niin tappaisit hänet niin olisitko iloinen? ja raamattu kieltää edelleen tappamisen.. mikä sinä olet päättämään toisen ihmisen elämästä?