rahat ja viinarahat. Käyttäkööt rahat ruokaan ja harrasteisiin kunnon ylläpitämiseksi.
Miks meidän pitäs maksaa opiskelijoitten
bailaamis
12470
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ja matkustettu ja ollut hienot yksiöt alle.
jo alle 16 v. Joten nipistäkää ruuastakin vielä
Joka ei ole ikinä mitää opiskellut.
olen s 60 ja tiwdän millä pärjää 7 v. Työnteolla ja pihistämällä. Ihan hyvin. Tuohon ei olisi tiittänyt minunkaan rahat lähellekään.
siitä, että meistä on tullut niin perkeleen mukavuuden haluisia, ja emme enää näe missä me elämme. vaadimme vaatimistamme ja mikään ei kelpaa tai riitä, vaan enemmän ja enemmän on saatava, jotta voisi tuntea saavuttavansa jotain elämässään.
hävetkää, katsokaa jotain köyhien maiden ihmisiä, joilla ole mitään ja silti jaksavat hymyillä. voisivat jopa tappaa siitä mitä teillä jo nyt on, varsinkin jos näkisivät, miten vähän te sitä kaikkea arvostatte. menkää itseenne.
että hiukset olisivat kiillelleet ja merkkivaatteisiin mielenkiinto yltänyt. Töissä painettiin
ja solut olivat muovipintaisia ja yhteiset suihkut ja pesukone alakerrassa ja puuroa ja maksamakkaraa viikot. Jos kotona kävi junalla.
Pienintäkään ponnistusta ei saa tulla muusta kuin mikä on kivaa ja kehittävää.
Elettiin jopa 45 vuotiaaksi ennen ensimmäistä ulkomaanmatkaa.
se on nähty siihen saakka on täysi enengiataso. SYL llin ja Lyllin poliittiset pikku broilerit menkäähän itseenne.
sitä miekkaritouhua jokainen pentu oli matkustellut enenmmän kuin suomalainen kylä yhteensä ja siellä ollaan vaatimassa itselle. HÄVETKÄÄ!
kermapc tä ja muita laajasti matkustelleita tyyppejä- ja tulevia poliitikkoja: itselleen vaatimassa jo tuolloin!
https://www.syl.helsinki.fi/english/contact/keskustoimisto/sihteeristo
Nuo pitäisi laittaa vierailemaan mummotarhoissa ja risusavottaan.