http://www3.keskisuomalainen.net/servlet/page?_pageid=67&_dad=portal30&_schema=PORTAL30&file=sahkeuutiset/4695430.html
Oletan Oiva Härkösen yhtyvän onnitteluihin, jos Ahtisaari saa palkinnon.
Oletan myös, että Oiva Härkönen pahoittelee vielä jonain päivänä Halosesta presidentinvaalien aikoihin levittelemiään valheita.
Jos noin ei käy, oletan Oiva Härkösen kuuluvan samanlaisiin mekkomiehiin kuin puoluetoverinsa Nokialla.
Oletan Oiva Härkösen yhtyvän onnitteluihin, jos Ahtisaari saa palkinnon.
Oletan myös, että Oiva Härkönen pahoittelee vielä jonain päivänä Halosesta presidentinvaalien aikoihin levittelemiään valheita.
Jos noin ei käy, oletan Oiva Härkösen kuuluvan samanlaisiin mekkomiehiin kuin puoluetoverinsa Nokialla.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Yle Teksti-TV
Nobelin rauhanpalkinto Bangladeshiin
Nobelin rauhanpalkinto on myönnetty
bangladeshilaisille Muhammed Yunusille
ja hänen perustamalleen Grameen
Bankille.
Palkinto myönnetään sosiaalisen ja
taloudellisen tasa-arvon puolesta
tehdystä ruohonjuuritason työstä.
Grameen-pankki on auttanut miljoonia
köyhiä myöntämällä heille lainoja.
Nobel-komitean mukaan ruohonjuuritason
työ edistää myös demokratiaa ja
ihmisoikeuksia. Komitean mukaan pankin
työ on auttanut etenkin köyhiä naisia.
Palkinnon arvo on 10 miljoonaa kruunua
eli noin miljoona euroa.
noppeelin palkinnosta! Palkinnon saaja on perustanut pankin joka myöntää edullisia lainoja maaseudun pienyrittäjille.
Sosialisti ei tule saamaan ikkään noppeelin palakintua.
..miksi joku toinen valittiin no siksi kun puolustaa köyhiä.
Ja tästä syystä voi sanoa,että mara ei puolusta köyhiä.
... Ahtisaari vatitettavasti saanut rauhanpalkintoa. Hän olisi ansainnut sen. Mutta Suomen presidenttinä hän epäonnistui totaalisesti.
Mitä Haloskan vappupuheisiin tulee, on selvinnyt, ettei hän ole voinut tuota netissä kiertänyttä puhettaan pitää siinä sanotussa paikassa, sillä siihen aikaan sossut eivät enää kokoontuneet vappuna siellä. Joku onkin netissä korjannut, että Haloska puhui työväentalolla Hakaniemessä. Tiedä häntä.
Olethan toki kantasi Ahtisaaresta tehnyt selväksi ja arvelin, että, jos Ahtisaari saa palkinnon, et kiistä hänen oikeutustaan siihen.
Korjaa vielä tuo Haloslausuntosi kohdalleen, äläkä viitsi olla noin lapsellinen sen suhteen, niin katsotaan taas uudelleen, voiko sinua kutsua mieheksi.