yökastelu

onko kenelläkään kokemusta libero night comfort housuvaipasta, joka soveltuu myös aikuisille?
22147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ettei voida mitenkään hoitaa?
Kertoisitko hieman enemmän millasta kastelua?
Itsellä paljon kokemusta. Tosin eri sukupuoli.

Äänestä

Hei olen 35v yökastelija,mies.itselläni on ollut kyseistä vaivaa jo lähemmäs 20 vuotta,Oikeastaan mikään lääke ei tehoa niin että ei ilmenisi yökastelua.Itsellä vielä insuliini hoitoinen diabetes,josta epäilen että tämä johtuu siitä.Itse en myöskään saa vaippoja terveyskeskuksesta,joten olen joutunut ostamaan vaipat itse.itse olen jo kokeillut noita liberönyövaippoja kun kaupasta saa myös bonukset.Itsellä kyseiset vaipat riittää ja toimivat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainen 40 kirjoitti:

onko kenelläkään kokemusta libero night comfort housuvaipasta, joka soveltuu myös aikuisille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu