Näin Tanjan päivän kunniaksi alusvaatemalliministeri saa kylmää vettä niskaansa oman puolueen varapuheenjohtajalta:
Ministeri Tanja Saarelan (KEPU) kannattaa miettiä julkiset ulostulonsa hyvin tarkkaan, varoittaa ministerin oman puolueen varapuheenjohtaja, kansanedustaja Antti Rantakangas. Rantakankaan puheista kuultaa syvä kyllästyminen Saarelan ympärillä velloviin mediakohuihin, kirjoittavat Aamulehti ja Turun Sanomat.
Rantakangas ei ole KEPUssa yksin. Hänen mielestä sosiaalidemokraatit eivät ole kohdelleet Saarelaa mitenkään poikkeuksellisen huonosti. Moni muu KEPUn ministeri voisi halutessaan olla tyytymättömämpi.
Tässä sitä ollaan. Edes KEPU ei enää sulata näitä politiikan Matti ja Mervi Nykästä eli Olli ja Tanja Saarelaa.
Tanja-typyn lähtökellot kumisevat..
KEPUn vara-pj näpäytti Saarelaa
6
273
Vastaukset
- hyvännäköinen..
kultuuriministeri? Jos on, niin minä äänestän sitä seuraavissa vaaleissa.
Vanhempi mies Paloheinästä.- nähdä,
kenelle äänesi menee. Se tietysti riippuu siitä, kenellä on Helsingissä se numero, jolla Tanja on ehdokkaana Uudellamaalla.
- numeroita
kertotaulu taitaa olla sinun humeetillesi liika vaikeaa. hah, hah, hah, haa.
- Jaskaria?
Ylsikö ilman tikapuita?
- on sellane
punamultapoliitikko.
- omaa hirttonaruaan
anti mennä vaan, sitten on aikaa miettiä, mitä tuli tehneeksi, sanoneeksi jne. Kyllä nyt seurataan tarkkaan miehen puheet. Naiset ovat kateellisia, kuten Kata Kärkkäinen tiesi tänään lööppilehdessä, mutta kertoo, että miehet ovat katalimpia. Varaphj osoittaa sen 100 % varmaksi.
Kaunis ja älykäs Kata
13.10.2006 19:59
Kata Kärkkäinen tuli 20 vuotta sitten julkisuuteen Suomen ensimmäisenä Playboy-mallina. Kolme viikkoa sitten hän läpäisi Mensan älykkyystestin.
Kata Kärkkäinen läpäisi Mensan älykkyystestin. (JANNE AALTONEN)Näiden kahden meriitin välissä Kärkkäinen on mm. kirjoittanut neljä romaania, tv-sarjoja ja elokuvia, pitänyt taidenäyttelyitä ja synnyttänyt kaksi lasta.
Kun Kärkkäisestä tuli virallisesti kaunis, naiset suhtautuivat häneen vihamielisesti.
- Karkeasti yleistäen voisi sanoa, että sisarkateus ilmenee sellaisena viekkautena ja inhottavuutena, johon miehet eivät pysty, Kärkkäinen myöntää Iltalehden haastattelussa.
Vaan osaavat miehetkin jotain: Playmate huomasi päätyneensä väärälle leikkikentälle, kun hänestä tuli Mensan testin myötä virallisesti älykäs.
- Ärsyyntyneitä ja aggressiivisia reagointeja on ollut paljon. Ihmiset tuntuvat tarvitsevan bimboja, joita haukkua. Pahimmin minun tuloksestani raivostuneet ovat miehiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3815410Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit151412- 105931
- 78831
- 50812
- 41803
Asentajako putosi radiomastosta
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss43789Haikeaa miten kaikki meni
Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.56787- 56774
Kuinka monesti olet itkenyt?
Kuinka monesti olet itkenyt kuluneen viikon aikana toisen ihmisen takia? Itse itken joka kerta, kun joku sanoo jotain i132773