Onko hänellä TV lupa, tai miten maksaa palkkoja kotipiirissä ! Eikä sekään, miten hänen ministeri työtoverit. Minullakin saa olla heikkouksia, mutta ei teillä juntit kansalaiset. Tuliko tämä teille selville !
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2006/10/476584
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2006/10/476584
Vastaukset 6
Vanhimmat
Matilla ei ookkaan teeveetä kun se on kuulemma lestaadiolainen. Viinakaan ei maistu.
pimeää työvoimaa, tai onko hänellä tv lupaa. Ministerit kehoittaa kansaa käyttäytymään samalla tavalla. Tehkää rikkeitä ja jos jäätte kiinni, niin kiistäkää. Tyhmät toimivat laillisesti suomessa.
http://www.kaleva.fi/plus/index.cfm?j=605103
Pääministeri Matti Vanhanen (kesk) katsoo, ettei ministerien tarvitse kertoa julkisesti tekemistään rikoksista.
VAIKENIJA Ministerien tulee olla "mallikansalaisia", mutta heilläkin on oikeus inhimillisiin heikkouksiin, katsoo Matti Vanhanen nettisivuillaan. (ESA PYYSALO)
Ruotsin kohuministeri eroaa
Vanhasen mielestä lainrikkomuksista kyseleminen johtaa lopulta kohtuuttomuuksiin. Ministerilläkin saa olla inhimillisiä heikkouksia, kirjoittaa pääministeri internetsivullaan.
"Vanhanen listaa nettikirjoituksessaan, mitä kaikkea ministereiltä saatettaisiin alkaa kysellä: "oletteko saanut sakkoja tai rikemaksuja, oletteko ajaneet kiinnijäämättä ylinopeutta, oletteko olleet liikenteessä alkoholin vaikutuksen alaisena, miten on huumeiden kanssa, jäikö koira ilmoittamatta koiraverorekisteriin, onko auton katsastus myöhästynyt, oletteko varastaneet myymälästä, onko kiinteistövero maksettu, oletteko tuoneet ulkomailta tavaraa yli tuontisääntöjen jne. jne."
"On selvää, että ministerin pitää olla "mallikansalainen", mutta tällainen lailla säädettyjen tietorekisterivaatimusten laajentaminen vapaaehtoisilla kyselyillä johtaa lopulta kohtuuttomuuksiin. Se joka ei vastaa joutuu "epäilyjen" kohteeksi", huomauttaa pääministeri.
Suomessa tv-maksuhallinto antaa tietoja televisioluvan maksaneista vain viranomaisille"
Matin ajatuksen juoksu,etten sanoisi,eikö järkevämpää lausuntoa oli voinut antaa.Tyhmä!