Kiireellisimmät

Tässä kiireellisimmät asiat jotka Suomen kansallismielisten on hoidettava:

1. Seppo Lehdon ja Suomen Sisun yhteistyön on loputtava
2. Kansallissosialismi.comin keskustelupalstan palauttaminen
3. Jussi Halla-aho eduskuntaan
4. Suomen Sisu puolueeksi
5. Pekka Siitoimen patsashanke on saatava valmiiksi
6. Pakoilaiskiintiön vähentäminen puoleen
7. Uuden valtakunnanjohtajan valinta
8. Karjalan palauttaminen (Lehto ei tähän pysty)
4189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pääministeri Matti Vanhanen (kesk) katsoo, ettei ministerien tarvitse kertoa julkisesti tekemistään rikkeistä.

VAIKENIJA Ministerien tulee olla "mallikansalaisia", mutta heilläkin on oikeus inhimillisiin heikkouksiin, katsoo Matti Vanhanen nettisivuillaan. (ESA PYYSALO)

Ruotsin kohuministeri eroaa

Vanhasen mielestä lainrikkomuksista kyseleminen johtaa lopulta kohtuuttomuuksiin. Ministerilläkin saa olla inhimillisiä heikkouksia, kirjoittaa pääministeri internetsivullaan.

Kirjoitus liittyy Suomen Tietotoimiston ministereille osoittamiin kysymyksiin kotitaloustyöstä ja tv-luvista. Taustalla on keskustelu Ruotsin uuden hallituksen ministerien rikkeistä.

Vanhanen ei aio vastata kyselyyn. Valtiovarainministeri Eero Heinäluoma (sd) on pääministerin kanssa samalla kannalla. Ennen pääministerin kannanottoa vastauksensa ehti lähettää kahdeksan ministeriä, jotka kaikki kertoivat kysyttyjen asioiden olevan omalla kohdallaan kunnossa.

STT

Äänestä

1. Siitoimen Naantalin päämajan museointi.

2. Kaj Michael Aallon teinityttö-henkivartijakaartin(alle 16) palkkaus valtion toimesta.

3.Mäenpäälle hämäräkiikarit Turun kaupunginvaltuuston rahoilla. Helpottaa kylttien pystyttämistä.

4. Seppo Lehdolle ilmaiset junaliput Helsinki-Peking Moskovan kautta.

5. Kuisman maineen rehabilisointi jakamalla asiasta julisteita Strindbergin terassrllr.

Äänestä

1. Valta yhdelle miehelle (minulle)
2.Humanistit ja mustalaiset piikkilangan taakse jossa sähkö
3. ...samoin rikoksia tehneet maahanmuuttajat
4. Loput maahanmuuttajat määräaikaiseen pakkotyöhön
5. Maahanmuuttajat pakkotöiden jälkeen ulos maasta
6. Geneettinen rodunjalostus käyntiin
7. Armeija mahtavaksi
8. Ydinase

Äänestä
  • olevia äijiä jotka haisee ja jonka nähdessään ja hajun tuntiessaan naiset kääntävät päänsä muualle. Katkeruuttanne sitten puratte muihin kansoihin vaikka se vihan syy löytyy lähempää, omasta kallosta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


asiat kirjoitti:

Tässä kiireellisimmät asiat jotka Suomen kansallismielisten on hoidettava:

1. Seppo Lehdon ja Suomen Sisun yhteistyön on loputtava
2. Kansallissosialismi.comin keskustelupalstan palauttaminen
3. Jussi Halla-aho eduskuntaan
4. Suomen Sisu puolueeksi
5. Pekka Siitoimen patsashanke on saatava valmiiksi
6. Pakoilaiskiintiön vähentäminen puoleen
7. Uuden valtakunnanjohtajan valinta
8. Karjalan palauttaminen (Lehto ei tähän pysty)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu