VT:tä nöyränä lukiessa

minä aina otan rohkaisuna sipuliviinaa. Tikku on kuulemma myös hyvää siihen tarkoitukseen.
4232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

myös "elämän vesi",Uiske Beatha.

Äänestä
  • on "tikku".?.?

    Äänestä

  • mutta mikä kirjoitti:

    on "tikku".?.?

    pöytäliimaa.

    Äänestä

  • hän tarkoittaa kirjoitti:

    pöytäliimaa.

    Johon helluntailaisuuden alku nojaa kivijalkanaan!
    Nykypolvi toki kasvatetaan kovemmilla kemikaaleilla.
    Minkä kyllä jutuistaankin huomaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nelppu kirjoitti:

minä aina otan rohkaisuna sipuliviinaa. Tikku on kuulemma myös hyvää siihen tarkoitukseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu