Kun pelaa kepulipeliä saa itse valkata että mitä veroja maksaa vai maksaako mitään, näinkö on? Todella törkeä, omituinen ja epäilyttävä oli Vanhasen kommentti koska "utelut" koskivat näinkin perusasioita jotka kaikilla pitää olla kunnossa, eikä vain "edustajien".
Minä ainakin pidin Vanhasta tähän asti puhtaana pulmusena, nyt epäilen että sillä miehellä on ulkokuoren alla jotakin mustaa ja mätää, ja on vain ajan kysymys milloin se tulee ilmi.
Minä ainakin pidin Vanhasta tähän asti puhtaana pulmusena, nyt epäilen että sillä miehellä on ulkokuoren alla jotakin mustaa ja mätää, ja on vain ajan kysymys milloin se tulee ilmi.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Luulempa, että etsivä voisi löytää jotain vähän vähemmän päivän valoa sietävää! Miksi muuten olis älähtänyt asiasta? Epäilen vahvasti, että jotain vähän isompaa salattavaa on!
valikoineet maksunsa, velvoiteensa, eihän ne suostu maksamaan edes polttoaineveroa, lämmitysöljyllä saavat ajella.
... avaus tämä olikaan sinulta tästä samasta aiheesta tälle päivälle.
Pyromaanikin toimii juuri näin. Sytyttää palon, ihailee tovin aikaansaannostaan ja kun paikalle tulee muita, luikkii tämä kyylä toisaalle ja avaa uuden tulen.
Jos kukaan ei kommentoi sairaita avauksiasi vastaat niihin itse ja höpiset kuvittelemillesi pikku-ukoille kaikkea sitä mitä sairas pää sisällään kantaa.