Totuus

Enää 16 prosenttia amerikkalaisista uskoo siihen, että virallinen selitys
WTC:n iskuista pitää paikkansa.

http://www.angus-reid.com/polls/index.cfm/fuseaction/viewItem/itemID/13469

Suomessa on kovasti kuuliaisia Amerikan alamaisia, kun täällä menee juttu
läpi kansanedustajia ja europarlamentaarikkoja myöden.
Taitaa olla päättäjillämme niin paljon tärkeämpää tekemistä
(parituskiireitä), ettei tällaiseen maailmanhistorian suurimpaan valheeseen
keritä paneutua. Vai mistä johtunee?
6377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllä varmasti suomalaisista politiikoista tietää ketkä oikeasti olivat iskujen takana. Mutta ei ole realistista odottaa, että he julkisesti kertoisivat mielipiteensä. Usa varmaan asettaisi Suomen kauppasaartoon tai jotain vastaavaa. Menettäisivät lopulta työpaikkansa ym.

Äänestä
  • en minäkään usko, että totuus ikinä selviäisi. Ihmetyttää vaan noi jotka sitkeästi uskoo ettei USAlla ja Bushilla ole mitään salattavaa mutta ei kai ihmisten päähän voi järkeä takoa.

    Äänestä

  • pahan akselilla.

    Joku kaunis päivä 1 näistä mielipuolijohtajista
    Wolfovich päättäisi, kuten se 1992 ehdotti USA:lle suunnitelmissaan- pommittaa ydinaseella ennakkoon kaikki ikävät valtiot...



    Mutta se mitä nyt tapahtuu, on mahsollista vain siksi että selkärangattomat maailman johtajat vaikenevat ja viattomat kuolevat ja mielipuolet valtaavat eri maiden hallituksia.


    Veikkaampa että maailma on kaaoksessa tällä menolla seuraavan 10 vuoden sisällä. kuten se 30-luvullakin meni kaaokseen.

    Uskon sisällissotiin.

    Äänestä

  • USA:n asettama mahdollinen kauppasaarto tuskin vaikuttaa meidän elämään sen enempää!

    Ei kehitysmaa kykene uhkailemaan kehittyneenpää valtiota, ainoastaan toista kehitysmaata!

    Äänestä

EU syyllistyy samaan, mihin natsien suosijat 30-luvulla syylistyivät.

Äänestä
  • On noita islamofasisteja täällä aikalailla hyysätty. Nuo 9/11 suorittajat oleskelivat aika pitkään Euroopassa, ja todennäköisesti radikalisoituivat täällä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Charles Ryder kirjoitti:

Enää 16 prosenttia amerikkalaisista uskoo siihen, että virallinen selitys
WTC:n iskuista pitää paikkansa.

http://www.angus-reid.com/polls/index.cfm/fuseaction/viewItem/itemID/13469

Suomessa on kovasti kuuliaisia Amerikan alamaisia, kun täällä menee juttu
läpi kansanedustajia ja europarlamentaarikkoja myöden.
Taitaa olla päättäjillämme niin paljon tärkeämpää tekemistä
(parituskiireitä), ettei tällaiseen maailmanhistorian suurimpaan valheeseen
keritä paneutua. Vai mistä johtunee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu