VALKOINEN ROTU

Minkä ihmeen takia suomalaiset luulevat olevansa
ylivertainen rotu. Suomessa on hyvin pieni määrä
suomalaisia vain saamelainen voi sanoa itseään
suomalaiseksi. Suurin osa on tullut idästä ja pieniosa etelästä sekä loput pohjoismaista. Hitlerkin piti sakemanneja mailmanherroina. Onko
suomalaisiin purrut sama tauti.
8373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Minua hirvittää se, että käytetään nimitystä valkoinen ja musta. Mustaahan pitäisi sanoa afrikkalaiseksi, ja valkoinen on vastaavasti kaukaasialainen. Näinhän tehdään Suuressa Mahtavassa Amerikassakin. Samalla, kun suurin osa suomalaisista nuolee amerikkalaista karvaista persettä, he voisivat puan reiästä omaksua amerikkalaisia käsitteitäkin.

Ei suomalaiset sen ylivertaisimpia ole kuin muutkaan kansat, mutta meillä on sentään oma kansa ja omat perinteet. Saamelaiset kutsukoon itseään miksi haluavat. Heilläkin on oikeus kutsua itseään kansaksi. Joskus olen kuullut, että lappalaisilla ja lappilaisillakin olisi jotain eroa.

Muuten. Ranskalaisetkin pitävät itseään maailmanherroina. Samoin amerikkalaiset, espanjalaiset, britit, saksalaiset ym. Suomalaisia en ole kenenkään kuullut tosissaan pitävän maailmanherroina. Sitä paitsi idiotismi ei ole vain Hitlerin etuoikeus. Idiotismi elää ja voi hyvin amerikkalaisen kulttuurin vanavedessä.

Äänestä
  • on white power jengin käyttämä rasistinen termi.
    Ei kaikki mikä tulee jenkkilästä ole kuulia.

    Äänestä

Ei varmaankaan ylivertainen, mutta kyllä pitää olla kunnoitusta omaa rotuaan ja perimäänsä kohtaan myöskin. Kyllä suomalaisia on Suomessa eniten.

Äänestä
  • on luojankiitos.

    Äänestä

  • Hih kirjoitti:

    on luojankiitos.

    Oletko varma? Suomi niminen maa on ollut olemassa
    vain hiemen yli 84vuotta. Suurin osa on venäläisten perillisiä.

    Äänestä

  • Kalle K kirjoitti:

    Oletko varma? Suomi niminen maa on ollut olemassa
    vain hiemen yli 84vuotta. Suurin osa on venäläisten perillisiä.

    Sitä ennen ruotsalaisia..

    Äänestä

Kylläpä ollaan huonoilla tiedoilla asialla, kun esitetään tuollaista. "Salut" Ettäkö "Suomessa, olisi hyvin pieni määrä Suomen arjalaisia" Salut. Ja, vielä esität että "Saamelaiset olisivat ainoastaan alkuperäisiä Suomalaisia" Salut. Kyllä nyt tyttö väärässä, isän antamien tietojen varassa. "Salut"

Tiedoksi vaan että Suomessa, on rajojemme sisäpuolella about 2.5 miljoonaa puhdasveristä Suomen arjalaista. "Salut" Ja Saamelaiset ovat alkuperäisrotua, mutta eivät Suomen arjalaisia. "Salut" Tähän vielä lisäisin sen että rajojemme ulkopuolelta löytyy about 6 miljoonaa puhdasverista Suomen arjalaista, jotka hankkiutuvat tulevien aikojen muutoksessa takaisin Suomeen. "Salut"

Äänestä

Ruotsissa esim. on merkittävä määrä suomalaisgeenistöä, viimeisin muuttoaalto oli 60-70-luvuilla. Ruotsi sai kaksinkertaisen potin, hyvää työvoimaa Suomen maaseudulta mutta ennenkaikkea uutta verta rikastuttamaan ruotsalaista perimää.Hyvin moni toisenpolven suomalainen on saanut jälkeläisiä nimenomaa ruotsaisen kanssa. Ruotsi siis taas kerran oli kaukaa viisas ja Hannu Hanhi-leima pysyy.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Suomalainen kirjoitti:

Minkä ihmeen takia suomalaiset luulevat olevansa
ylivertainen rotu. Suomessa on hyvin pieni määrä
suomalaisia vain saamelainen voi sanoa itseään
suomalaiseksi. Suurin osa on tullut idästä ja pieniosa etelästä sekä loput pohjoismaista. Hitlerkin piti sakemanneja mailmanherroina. Onko
suomalaisiin purrut sama tauti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu