Mitä mieltä olette metodisti kirkosta?

Siis mitä mieltä opista tai yleensäkin kaikesta tuohon kirkkoon liittyvästä!?
41803
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oppia ei niin kovasti korosteta heillä.
Eräs pienimmistä vähemmistökirkoistamme,ainakin yrittävät pitää seurakuntiansa uskovien seurakuntina ,miten lie onnistunut en osaa sanoa tämän hetken tilannetta.

Lapsikaste käytössä,mutta ei katsota mitenkään kieroon uskovien kasteella käyneitä.

Ehtoolliselle saavat osallistua kaikki uskovaiset kuuluivat he sitten mihin seurakuntaan tahansa.

Äänestä

http://www.metodistikirkko.fi/kartta.php ...jos lähiseudultasi löytyy seurakunta!

Metodistikirkossa hyvää on se,että se on suvaitsevainen,eikä usko olevansa ainut tie taivaaseen,vaan että kaikki Jeesukseen uskovat ovat oikeasti yhtä suurta seurakuntaa,joka jakautunut pieniksi ns. hiekkalaatikoiksi,joissa hieman erilaiset leikit :)

Äänestä

sanoo,että hänellä olisi paljonkin kerrottavaa!

Äänestä

On lähtöisin alkujaan,olen lukenut historiansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_33213 kirjoitti:

Siis mitä mieltä opista tai yleensäkin kaikesta tuohon kirkkoon liittyvästä!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu