http://usinfo.state.gov/xarchives/display.html?p=pubs-english&y=2006&m=August&x=20060828133846esnamfuaK0.2676355
"Numerous eyewitnesses saw the plane strike the Pentagon. Some saw passengers through the plane’s windows. Missiles don’t have windows or carry passengers."
ei saatana mitä pelleilyy.ei niitä ihmisii voi nähdä jos kone vilahtaa 850 vauhdilla ohitse ja tuskin ne perkeleen ihmiset ikkunoista on katselleet....maisemiako ne on siinä vaiheessa katellu ku kuolema on varmaa.
"Numerous eyewitnesses saw the plane strike the Pentagon. Some saw passengers through the plane’s windows. Missiles don’t have windows or carry passengers."
ei saatana mitä pelleilyy.ei niitä ihmisii voi nähdä jos kone vilahtaa 850 vauhdilla ohitse ja tuskin ne perkeleen ihmiset ikkunoista on katselleet....maisemiako ne on siinä vaiheessa katellu ku kuolema on varmaa.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ei tuohon jukujukuun usko enää kukaan! Jenkkilässäkin enää säälittävät 16% uskoo tuohon. Suurempi osa ihmisistä uskoo ufoihin kun Bushin salaliittosepostukseen!
mutta eihän se kyllä olekaan asioista perillä.
No uskomukset eivät ole ennenkään totuutta muuttaneet.
Eli ihan sama mihin kukakin uskoo, totuus on ja pysyy vaikka kukaan ei sitä haluaisi uskoa, mikä tälläkin palstalla on ilmi tullut.
Ja ihan muistukseksi: 90% USA:ssa ei usko evoluutioteoriaan,
pitäsisikö evoluutioteoria nyt kokonaan hylätä jos kansa ei siihen usko????
Sinä ainakin olet oikealla palstalla jos ei muuta... olet nimittäin salaliittopalstalla ja tänne juttusi kuuluvat koska ne ovat salaliittoa karmeimmasta päästä!
"salaliittoa karmeimmasta päästä!"
Anteeksi tyhmyyteni mutta mitä tarkoitat, jos hieman tarkentaisit.
"Anteeksi tyhmyyteni mutta mitä tarkoitat, jos hieman tarkentaisit."
Saat anteeksi tyhmyytesi. Teitä ei kuitenkaan ole kuin tuo vaivainen 16% jotka uskovat Bushin 911 salaliittovalheen, niin voidaan katsoa läpi sormien. Teitä tosiuskovaisia säälitään.
Niin kuin tuolla aikaisemmin tuli jo esille niin suurempi joukko uskoo ufoihin kuin 911 virallisen salaliittoon!
Varmaan hienoa kuulua tuohon 16% tollojen joukkoon? Mitä muuta uskot? Onko maapallo litteä?
"Niin kuin tuolla aikaisemmin tuli jo esille niin suurempi joukko uskoo ufoihin kuin 911 virallisen salaliittoon! "
Tuo onkin mielenkiintoista, mikä on muuten UFOjen ja 911 välinen korrelaatio?
Niinhän se teikäläisten keskuudessa menee, että unohdetaan faktat, unohdetaan todellisuus, uskolla korvataan niin tietämys kuin tosiasiatkin.
Teikäläisten hörhölogiikalla: maapallo oli niin kauan litteä kunnes enemmistö alkoi uskomaan että se onkin pyöreä.
eli
KUN RIITTÄVÄN MONI USKOO NIIN ASIA MUUTTUKIN TODEKSI.
niihän se oli virallisen tarinankin kanssa.kaikki uskoi niin se on oltava totta....eikö?
Salalittoteorian ja virallisen selityksen ero on kuitenkin se että virallinen selitys on aukoton kuvaus tapahtumista alusta loppuun. Se ei tarvitse tuekseen miniydinpommeja,termiittiä, kauko-ohjattuja lentokoneita, ohjuksia....
(Terrorismi on valitettavasti todellisuutta ja terroriteot myös. Muistuttaisin vain niistä muhammed piirrosten aiheuttaneista mellakoista vuosi sitten.
Ja ajatelkaa että kohteena oli skandinavian maa. Se todistaa sen että pinnan alla kytee viha ja katkeruus länsimaista demokratiaa ja sananvapautta kohtaan.)
Salaliittoteoria on kuitenkin vain teoria, ja teoria itsessään on yhtä vahva kuin sen heikoin lenkki. Esimerkkinä tornien panostus on käytännössä mahdoton vallinneissa olosuhteissa.
(Se on kiistaton fakta kysyttäessä ammattilaisilta)
Toinen suuri ongelma on Pentagonin ohjusteoria, se on ensinnäkin täysin abdsurdi idea, jolle ei kukaan ole esittänyt mitään järkevää selitystä, eivätkä todisteetkaan tue ohjus-teoriaa.
Ajattele AVOIMIN MIELIN, kummassa selityksessä on enemmän epäkohtia ja selittämättömiä piirteitä?
Liian moni täällä perustaa arvionsa 911 tapahtumista pelkästään USA vastaisten ennakkoluulojensa varaan.
On kulunut jo 5 vuotta ja silti virallinen selitys on aukoton.
Kun vielä muistetaan että KAIKKI 911 tapahtumat ajoittuivat päivälle. Miljoonat ihmiset näkivät ja kokivat livenä ja paikanpäällä nuo tapahtumat.
Jos pahtumissa olisi jotakin hämärää niin uskoisin että todistusaineistoa olisi tullut RUNSAAASTI ilmi.
Minulla itselläni ei ole tarvetta uskoa sen enempää virallista kuin epävirallista selitystäkään. Arvioin selityksen uskottavuutta vain omien havaintojeni/tietämykseni pohjalta ja toisaalta käyttäen ihan maalaisjärkeä mikä on mahdolista ja mikä ei.
"Salaliittoteoria on kuitenkin vain teoria, ja teoria itsessään on yhtä vahva kuin sen heikoin lenkki. "
Asiallinen kommentti mutta mistä tämän epävirallisen salaliittoteorian voi käydä lukemassa? Sellaista ei näet ole. Ei vielä 5 vuoden kuluttua alkeellisintakaan yritystä selittää päivän tapahtumat jotenkin toisin. Yksittäisiä ehdotuksia on. Milloin WTC:hen iski hologrammi, naamioitu ilmavoimien kuljetuskone, ohjus, ydinpommi, tms. Asiantuntijalausunnot poimitaan rusinapulla periaatteella. Esim. Jowenko jolle näytettiin yhdestä kulmasta ilman muuta informaatiota WTC7:n sortuminen ja hän ihmettelee asiaa ja toteaa että se näyttää purkuräjäytykseltä. Samalla sivuutetaan se seikka että myös Jowenko totesi ettei WTC1/2-torneja missään tapauksessa räjäytty vaan kyseessä oli normaali sortuma. Jos 1000 asiantuntijaa sanoo että jokin tapahtuma oli normaali ja 1 asiantuntija ettei ollut niin valitaan juuri tuo joka tukee omaa teoriaa. Millaisella ajattelulla toimii tällainen ihminen? (uskolla)
Eihän täälläkään kaikki usko näihin mitä villeimpiin teorioihin. Osa on liikkeellä pelkästään teoreettiselta kannalta; Näin(kin) olisi voinut tapahtua. Eivätkä mahdollisesti edes itse usko että niin oikeasti tapahtui mutta haluavat pitää kiinni tästä teoriastaan että se olisi _voinut_ olla mahdollista.
Näytä meille Pentagonkin lukuisan videokameran otos jossa tuo 757 osuu nurmikkoa kyntämättä rakennukseen....
HAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHA
http://www.serendipity.li/wot/pentagon/spencer/pentstrike3.gif
Mitäs natsin jälkeläinen nyt sanoo. Onko pujulla vaipanvaihdon aika
Toivottavasti tämä on huono provoiluyritys, sillä jos olet tosissasi, niin mulla lähti just se ihan viimeinenkin ymmärrys tuohon viimeiseen 16% marginaaliporukkaan.
http://video.google.com/videoplay?docid=4226287825647195043
http://video.google.com/videoplay?docid=-7107377291537651710
Näetkö kauhistuneet kasvot?
en ja olihan noissa vauhtia 850?